כמה תשלמו הקיץ על ה'דיל' לחו"ל ומהם היעדים הפופולריים?

מנכ"ל 'גוליבר': "העסקה הממוצעת נמוכה בכ-20% ביחס לאותה התקופה אשתקד". Bizportal ריכז את המבצעים הבולטים לטורקיה, יוון, מערב אירופה וכו' לחודשים יולי-אוגוסט
|

בחודש מאי 2009 נרשמה ירידה של 15% בתנועת הנוסעים בנתב"ג בהשוואה לחודש מאי אשתקד - כך עולה מהדו"ח החודשי שפרסמה בשבוע האחרון רשות שדות התעופה. עיקר הירידה, מסבירים ברשות, נובעת מירידה בנפח הפעילות לטורקיה. נתון זה מסביר, לפי הרשות, כ-32% מסך הירידה בחודש מאי. לעומת זאת, בטיסות הפנים-ארציות, נרשמה עלייה משמעותית של כ-21.4%. במהלך מאי עברו בנתב"ג 43,296 נוסעים לעומת 35,651 בשנת 2008.

הקיץ העומד בפתח הינו תקוותן של חברות התעופה והתיירות. בכל שנה חודשים יולי- אוגוסט מסמלים את שיא עונת התיירות, מספר היוצאים לחו"ל בכל שנה עומד על כ-1.1 מיליון, בניהם כ-100 אלף משפחות. האם מי שמחכה לרגע האחרון אכן ימצא כרטיס במחיר סביר, האם בכלל עוד ישארו כרטיסים לרגע האחרון? השנה, לא נראית הסתערות הישראלים על כרטיסים (למעט למופע של מדונה), אך האם הוא יוכתר כקיץ חלש במיוחד? את זה נדע רק 'ברגע האחרון', מכיוון שהשנה יותר מתמיד גם אלו שמוכנים להוציא את מיטב כספם על חופשה מחכים למבצעי 'הרגע האחרון' בכדי להשיג את המבצע הזול ביותר בניגוד לשנים קודמות בהן החופשות, ובעיקר החופשות המשפחתיות, היו מוזמנות מבעוד מועד.

ניתן לחלק את הנסיעות המשפחתיות לשלושה סוגים: הנסיעות האהובות על מרבית הישראלים, הן נסיעות לקלאבים אשר בד"כ מציעים שהייה על בסיס 'הכל כלול'. בשנים קודמות היעד המועדף לכך היה טורקיה כמובן, אך בחופשת הקיץ השנה נראה כי הישראלים ימשיכו עם החרם על טורקיה, שהחל לפני כחצי שנה, ולכן ככל הנראה, יותר ויותר ישראלים ייסעו ליעדים כמו כרתים, רודוס, בורגס, ורנה וקפריסין, כאשר השהות הממוצעת נעה בין 4-7 ימים. מנתוני לשכת התיירות של קפריסין בישראל עולה כי כ-28 אלף ישראלים צפויים לבלות את חופשת הקיץ בקפריסין. מדובר בעליה של 10% לעומת הקיץ שעבר. בנוסף, כ-60 אלף ישראלים יגיעו לקפריסין במסגרת חבילות השיט בים התיכון.

סוג נוסף של חופשה האהוד על התייר הישראלי, הם טיולים למערב אירופה עם רכב (לעיתים באופן מאורגן). בין היעדים המובילים: צרפת, הולנד, בלגיה, גרמניה, איטליה וספרד, כאשר השהות הממוצעת נעה בין 7-10 ימים. הסוג השלישי מאופיין בחופשה ארוכה ליעדים רחוקים ויקרים יותר כמו ארצות הברית ותאילנד, כאשר השהות הממוצעת נעה בין 14-21 יום.

כמה יעלה לכם השנה לנפוש יחד כל המשפחה? בכדי לברר איך יראה הקיץ השנה שוחח Bizportal עם כמה מראשי תחום התיירות.

מנכ"ל גוליבר: ירידה של כ-15 אחוז ביחס למחירים של שנת 2008

לדברי אורי אלון, מנכ"ל 'גוליבר', "בשבוע האחרון אנו מרגישים שישנה התעוררות ויש יותר ויותר כניסות לאתר וסגירות של הזמנות", עם זאת גם הקיץ נראה ירידה במספר הנוסעים ביחס לשנה שעברה". בנוסף לכך אומר אלון, "העסקה הממוצעת נמוכה בכ-20% ביחס לאותה התקופה אשתקד".

אלון מתייחס לתופעה שהתחזקה עם המשבר, הזמנות של 'הרגע האחרון', ואומר, "הרבה אנשים מחכים לרגע האחרון, זאת למרות שכבר היום יש מבצעים מאוד אטרקטיביים ואין לכך סיבה, המחירים ירדו בכ-15%" נהפוכו אומר אלון, " כשנגיע לחודשים יולי- אוגוסט, המחירים יהיו גבוהים יותר כמו בכל שנה". אלון מציין כי תופעה זו התחזקה בפסח האחרון, "אנשים נזכרו כמה ימים לפני פסח להזמין מקומות ובאותו הזמן כבר לא היה מה למכור, לא היו טיסות ואנשים מאוד הופתעו מכיוון שבעקבות הפרסומים על המיתון, ציפו כי יהיו טיסות ריקות".

אלון מסביר את המחסור בטיסות ואומר, "בעקבות הירידה בביקושים, חברות התעופה הורידו כמויות של טיסות ובמידה וליעד מסוים ישנן 3 טיסות בשבוע בעונה מסוימת, הן הוציאו טיסה אחת לאותו היעד, זאת בשל חשש ממטוסים ריקים ולא ניתן ברגע האחרון להוציא טיסה".

לדבריו, בכדי להתמודד עם התופעה, "חברות התעופה מציעות מבצעים של 'הקדם הזמן' ומבצעים אגרסיביים כמו למשל המבצע של 'אל אל' טיסה לניו- יורק ב-400 דולר, זהו מחיר התאבדות". יחד עם זאת, חשוב לשים לב אומר אלון, "כי אלו הם מבצעים מוגבלים לכמות מסויימת של כרטיסים ובכך יצרו בעצם רעש יחצ"ני טוב אבל רוב הכרטיסים נמכרים במחירים גבוהים מסכום זה", לטענתו, "גם החברות שעוברות שנה קשה לא יגיעו לתחזיות השחורות שדיברו עליהן בתחילת השנה (התרסקות הענף וכד')".

בחודש האחרון ישנה התעוררות מחודשת ליעדי טורקיה אומר אלון, עם זאת "אין אנו רואים מספרים גבוהים כפי שהיו בשנים האחרונות" ולהערכתו, "הירידה בביקושים תעמוד על כ-30%". לדבריו, "התנועה עברה מיעדי נופש של טורקיה ליעדי נופש ביוון (רודוס וכרתים) ובולגריה (ורנה ובורגס) אשר מציעות בדומה לטורקיה, חבילות 'הכל כלול' (גידול של 20% ביחס לשנה שעברה). למרות זאת, אומר אלון "גם יוון וכריתים זוכות להנות מכך אך הן אינן מהוות תחליף לטורקיה, בשל אופיין השונה". לטענתו, המרוויחה הגדולה בביקושים לטורקיה היא דווקא אילת.

לסיום מזהיר אלון את כל אלו שמעוניינים לטוס ומחכים לרגע האחרון ואומר, "הספקים נערכים לשנה שבה יסעו פחות ומי שיחכה לרגע האחרון ימצא את עצמו ללא כרטיס".

להלן החבילות האטרקטיביות ביותר למשפחות לקיץ הקרוב, אשר מציעה חברת גוליבר:
בקרב הטיולים המאורגנים מציעה גוליבר: טיול מאורגן למשפחות להולנד, בלגיה וצרפת ל-8 ימים ב-1,110 דולר לאדם במהלך יולי אוגוסט. טיול למזרח ארצות הברית ל-11 ימים יעלה כ-2,900 דולר לאדם במהלך יולי אוגוסט.

במידה ותרצו לשבור את החרם ולנסוע לקלאב בטורקיה, אנטליה, בגוליבר מציעים קלאב 5 כוכבים, הכול כלול, ל-3 לילות יעלה במהלך יולי אוגוסט כ-484 דולר.

חבילת נופש למלון 5 כוכבים ביוון- רודוס ל-4 לילות יעלה במהלך יולי כ-399 דולר. חבילת נופש למלון 5 כוכבים 'הכל כלול' בורגס, בולגריה - מלון הכל כלול ל-3-4 לילות יעלה במהלך יולי כ-399 דולר.

אם נופש כפרי באירופה מעניין אתכם, בגוליבר מציעים חבילה לכפרי נופש בצפון איטליה, אגם גארדה, ל-6 לילות ביולי אוגוסט הכוללות, טיסה מלון ורכב יעלו כ-616 . חבילה לכפרי נופש בהולנד, ל- 7 לילות ביולי אוגוסט הכוללות, טיסה מלון ורכב יעלו כ-575 יורו וחבילה לכפרי נופש באוסטריה, ל- 7 לילות ביולי אוגוסט הכוללות, טיסה מלון ורכב, מלון על בסיס הכל כלול, יעלו כ-828 יורו.

**כלל החופשות מותנות בזוג ו-2 ילדים.

רונן קרסו, סמנכ"ל השיווק של איסתא: אופטימי צופה ירידה של 5%-7% בכמות הנוסעים

רונן קרסו, סמנכ"ל השיווק של איסתא, אופטימי לגבי הקיץ ולמרות שרבים צופים 20% ירידה בכמות הנוסעים הוא צופה כי מדובר בירידה של5%-7% בלבד".

קראסו תולה את הירידה בכמות הנופשים השנה, בחרם על טורקיה ואומר כי "במידה ולא הייתה הצרה עם טורקיה המצב היה הרבה יותר טוב". לטענתו המרוויחות הגדולות מהירידות הדרמטיות בטורקיה הן יוון ובולגריה.

הוא מציין כי חלה השנה התעוררות מהותית בנופש בישראל, "יש מגמה של התעניינות בתיירות הפנים ואין ספק כי אילת היא המרוויחה העקרית מכך, אילת מלאה בעיקר בישראלים."

גם קרסו צופה כי רבים לא מותרים על החופשה השנתית אלא, "מחכים לרגע האחרון בכדי להזמין", עם זאת קרסו אומר כי "במידה וישנם מבצעים אטרקטיבים מאוד הרבה עסקאות נסגרות".

לדבריו של קרסו, כמו בכל שנה "עדיין המבצעים הגדולים הינם לטורקיה אבל גם בחבילות החופשה לאירופה חלו ירידות של כ-15% במחירים כלומר, חבילה משפחתית לאירופה עומדת השנה על כ-2,200 דולר (ל-4 כרטיסים) כאשר הוא מציין שבשנה שעברה חבילה מסוג זה עמדה על כ-3,000 דולר".

המבצעים החמים של איסתא: חופשה משפחתית בטורקיה על בסיס 'הכל כלול' בקלאב ל- 3 לילות ביולי תעלה באיסתא 1,520 דולר ל- 4 אנשים (2 הורים ו 2 ילדים), באוגוסט המחיר 1,676 דולר.

חופשה משפחתית ברודוס במלון 'קפסיס' על בסיס חצי פנסיון ל- 4 לילות ביולי 1,916 דולר. באוגוסט המחיר 2,036 דולר.

חופשות במערב אירופה, איסתא מציעה: חבילה של 6 לילות בצפון איטליה סמוך לאגם גארדה כולל טיסות, 6 לילות על בסיס לינה בלבד ורכב 3,436 דולר ביולי, באוגוסט המחיר זהה. טיול מאורגן של 7 לילות במערב אירופה כולל בלגיה, הולנד, צרפת, פארקי שעשועים ויורו - דיסני, ביולי -אוגוסט 5,796 דולר למשפחה.

חופשה של 7 לילות באיים בתאילנד, כולל טיסות לבנגקוק וטיסות פנימיות, 7 לילות באיים במלונות על בסיס לינה וארוחת בוקר, תעלה 6,680 דולר למשפחה.

** כל המחירים למשפחה של 2 הורים ו 2 ילדים

משנה למנכ"ל ארקיע: טיולים מאורגנים, הם החלופה לטורקיה

לדברי דודו מחלב, משנה למנכ"ל ארקיע אינטרנשנל, "יש התעוררות גדולה מאוד של טיולים מאורגנים, הם החלופה לטורקיה. התייר הישראלי רוצה לקחת חופשה משפחתית שתגלם הכל בפנים, כפי שהיה נהוג, 'הכל כלול' ולכן הוא אוהב את הטיולים המאורגנים. כל הנושא צובר תאוצה בעיקר בטיולים המאורגנים לאירופה והמיני מאורגנים לכריתים.

עוד אומר מחלב, כי "ניתן לראות ירידה של 15% במחירים לעומת אשתקד. הסיבה לירידה היא שילוב של מלונות המאפשרים מחירים נוחים יותר בגלל המיתון וירידת מחירי הדלק". לדבריו, בקיץ הקרוב ניתן למצוא מחירים אטרקטיביים למגוון יעדים".

היעדים החמים בארקיע הקיץ:
אירופה: ברצלונה - 3 לילות, במלון 3 כוכבים, 550 דולר לאדם. פריז, 3 לילות, מלון 3 כוכבים, 600 דולר (זוג + 2 ילדים)
יוון: טיסה רודוס - מלון 5 כוכבים, החל מ-390 דולר, 3 לילות (זוג + 2 ילדים), סאמוס (יוון): מלון 4 כוכבים, 660 דולר לאדם בחדר משפחה ל-4 (זוג+2 ילדים), 7 לילות על בסיס חצי פנסיון. נופש בכריתים במלון 4 כוכבים, החל מ-399 דולר לאדם בסוויטה משפחתית ל-4 (זוג+2 ילדים), 3 לילות על בסיסי 'הכל כלול'. חופשה בטורקיה כאשר 4 לילות, מלון 5 כוכבים , טיסה 300 דולר (זוג + 2 ילדים)

מנכ"ל "קווי חופשה": טורקיה נשארת על המפה בזכות המחיר האטרקטיבי

ארנון אנגלנדר מנכ"ל "קווי חופשה" מציין כי, "הקיץ צפוי מספר יוצאים דומה לזה שבשנה שעברה. אומנם אנו נמצאים בעיצומו של מיתון, אך מחירי הטיסות והחבילות ליעדי אגן הים התיכון ואירופה ירדו בכ- 20% לעומת הקיץ שעבר (זאת בשל המשבר הכלכלי הגלובלי והוזלת מחיר הדלק הסילוני)".

לדבריו, "מסתמנת הקיץ עליה בביקוש לחבילות ליעדים קרובים כמו: בורגס, כרתים, קפריסין ורודוס. אי לכך החברה החלה לשווק ביעדים אלו חבילות עם מלונות בלעדיים 5 כוכבים על בסיס 'הכל כלול', כפי שהמשפחות הישראליות אוהבות. יחד עם זאת, אומר אנגלנדר, "טורקיה נשארת על המפה בזכות המחיר האטרקטיבי. גם השנה תפעיל החברה בין 30-20 טיסות בשבוע לאנטליה".

לדברי אנגלנדר, "בקיץ יש ביקוש לחבילות משפחתיות בתקופת החופש הגדול- ביולי אוגוסט. האופי המשפחתי של חופשות הקיץ הביא לכך שהחברה השיקה בימים אלה טיולים מאורגנים לשבוע סביב פארקי שעשועים מרכזיים באירופה"

'קווי חופשה' מציעה הקיץ מגוון טיולים מאורגנים לאירופה עם מדריך בעברית: ברצלונה והסביבה, החל מ-699 דולר ל-7 ימים, על בסיס חצי פנסיון לאדם בחדר זוגי. ברלין, החל מ-899 דולר ל-7 ימים.

נסיעה לבולגריה, החל מ-699 דולר ל-8 ימים. גם קווי חופשה מציעים חבילות לטורקיה, כאשר חבילה לאנטליה, החל מ-299$ לאדם במשפחה (זוג+2).

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות