דו"חות מעורבים לבנק אוף אמריקה, מניית החברה נסחרת בתנודתיות

עונת הדו"חות בוול סטריט ממשיכה לצבור תאוצה. לאחר הדו"חות החלשים אמש של גודלמן זאקס, בנק אוף אמריקה מציג תמונה מעורבת כאשר ההכנסות ירדו ביחס לשנה שעברה
 | 
סוחרים בשוק המניות, צילום: Istock
עונת הדו"חות בוול סטריט ממשיכה לצבור תאוצה, כאשר סקטור הבנקאות ממשיך לרכז את רוב תשומת הלב. לאחר דו"חות חלשים במיוחד אמש של גולדמן זאקס (סימול:GS) (לכתבה המלאה), בנק אוף אמריקה (סימול:BAC) פרסם היום את תוצאותיו לרבעון הראשון של 2019. בדומה לעמיתיו, הבנק מציג תמונה חלשות/מעורבת.
הבנק השני בגודלו בארה"ב הצליח להכות את התחזיות בשורה התחתונה עם רווח של 70 סנט למניה, לעומת הצפי המוקדם שעמד על רווח של 66 סנט למניה. נציין כי ברבעון המקביל אשתקד דיווח הבנק על רווח של 60 סנט למניה. הכנסות הבנק הסתכמו ברבעון האחרון ב-23 מיליארד דולר, מעט מתחת לצפי המוקדם שעמד על הכנסות של 23.3 מיליארד דולר. נציין כי מדובר בירידה ביחס לרבעון המקביל אשתקד.
בדומה לדו"חות של גולדמן זאקס אמש, דסק המסחר של הבנק הציג תוצאות חלשות במיוחד. ההכנסות ממסחר במניות הסתכמו ב-1.2 מיליארד דולר, ירידה של 22% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. חטיבת הבנק שאחראית על הסחר באגרות חוב, מטבעות וסחורות  (FICC)הציגה הכנסות של 2.4 מיליארד דולר, ירידה של 8% ביחס לרבעון הראשון של 2018. "הסיטואציה בשוקי ההון הייתה מאתגרת", טען מנכ"ל הבנק ברקע להודעות.
בשוק ההלוואות, הבנק מציג תוצאות יחסית חיוביות, עם גידול של 3% במתן הלוואות לטובת צריכה וגידול של 4% בהלוואות לעסקים. ההפרש בין הריביות שבנק משלם על פיקדונות לריבית על ההלוואות (Net interest income), עלה לרמה של 12.38 מיליארד דולר. נציין כי יהיה מעניין לעקוב אחרי סעיף זה ברבעון הקרוב לנוכח ההיפוך של עקומת האג"ח האמריקנית לקראת סוף הרבעון.
מניית החברה מגיבה בירידה של 0.5% במסחר תנודתי, וזאת לאחר שאיבדה אמש כ-1.1% מערכה.  למרות העליות בשווקים בחודשים האחרונים, מחיר המניה נמוך עדיין ב-10% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה