דויטשה בנק מספק איתות ברור לפד' - לאחר המאקרו

השוק מנגד מעריך את הסבירות להעלאת ריבית החודש ב-6% בלבד, בדצמבר הסבירות כבר קופצת ל-62%
 | 
סוחר, צילום: Getty images Israel
הבנק המרכזי האמריקאי, הפדרל ריזרב הצהיר כבר מספר פעמים על העלאת בהתאם לנתוני המאקרו, ובבנק הגרמני דויטשה בנק מאמינים כי בהחלט הגיעה השעה להעלאת ריבית נוספת, כבר החודש. על פי הדו"ח שהוציא בנק ההשקעות היום (ד') שורה של נתוני המאקרו וביניהם נתוני ייצור, נתוני תעסוקה, הוצאות הצרכנים והאינפלציה נמצאים במגמה עקבית של שיפור.

אתמול נזכיר התפרסם מדד ISM במגזר הייצור לחודש פברואר שרשם קריאה של 49.5 נק' בהשוואה לקריאה של 48.2 נק' בינואר. חשוב להדגיש כי אמנם מדובר בקריאה נמוכה מ-50 שמשקפת התכווצות אך עדיין מדובר בקריאה הטובה ביותר מאז חודש ספטמבר.

במקביל, המדד המועדף על הפד' בכל הנוגע לשיעור האינפלציה - מדד ההוצאה לצריכה פרטית (PCE) טיפס ב-12 החודשים האחרונים ב-1.3% ומתקרב בכך ליעד הפדרל ריזרב שעומד על 2%, יעד שלא הושג מאז שנת 2012. גם נתוני התעסוקה שיתפרסמו ביום שישי הקרוב צפויים לרשום שיפור בחודש פברואר כאשר קונצנזוס הכלכלנים עומד על תוספת של 195 אלף משרות לעומת תוספת של 151 אלף משרות בלבד בינואר.

מעניין היה לראות את התשואות של האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים של ארה"ב מזנקות בתגובה בצורה החדה ביותר מאז תחילת השנה עד לרמה של 1.83%. אמנם הסוחרים בבורסת החוזים בשיקאגו לא סבורים שנראה העלאת ריבית החודש כאשר הם מעניקים הסתברות של 6% בלבד למהלך כזה אך נראה כי הסיכויים להעלאת ריבית ב-21 בדצמבר השנה מתחזקים בצורה משמעותית ועומדים על סבירות של 62%.

באותו הקשר נעדכן כי היום בשעה 21:00 יתפרסם ספר הבז' של הפדרל ריזרב ובו סקירה על מצב הכלכלה האמריקנית וזאת לקראת הפגישה הקרובה של הבנק האמריקני ב-15 ו-16 למארס.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה