מדד ה-DAXK פתח פער של 6.3% על ה-S&P 500 מתחילת השנה

מדד ה-DAXK רשם תשואה של 19%, תחילת השנה הטובה ביותר ביחס לשוק המניות האמריקני מאז 2006. מכפיל הרווח של ה-DAX עדיין נמוך מהמכפיל הממוצע ב-5 השנים האחרונות
 | 
אנגלה מרקל
שוק המניות הגרמני רשם את תחילת השנה הטובה ביותר ביחס לשוק המניות האמריקני מאז שנת 2006, כאשר מדד ה-DAXK (מדד ה-DAX בניטרול רווחי דיבידנדים) רשם של 19%, תשואה שהיתה גבוהה ב-6.3% מהתשואה שנרשמה במדד ה-S&P500. תשואת המדד הגרמני היתה גם גבוהה השנה ב-11% מהתשואה שרשם מדד ה-Euro stoxx 50.

בכך מהמרים המשקיעים כי הכלכלה הגדולה והחזקה ביותר באירופה תצא נשכרת יותר מזו האמריקנית מהשיפור בצמיחה העולמית.

המדד הגרמני הנ"ל רשם מתחילת השנה את העלייה החדה ביותר מאז 1998 לאחר הנפילה החדה שרשם בשנה שעברה, אז נפל לשפל של 6 שנים. התשואה על מדד הבנצ'מארק הגרמני, ה-DAX עלתה על כל המדדים המובילים במדינות המפותחות ברבעון הראשון. נציין כי חברות הנסחרות בדאקס מוכרות יותר מ-60% מתוצרתן במדינות שמחוץ לאירופה.

כלכלני BNP פאריבה העלו את תחזית הצמיחה הכלכלית של גרמניה לאחר שהמאמצים לטפל במשבר החובות באירופה הצליחו להפחית את עלויות נטילת ההלוואות (הריביות על האג"ח) מרמת השיא אליהן עלו בסתיו. חטיבת ניהול ההשקעות של ING דירגה את שוק המניות הגרמני בין השווקים המועדפים ביותר לקנייה.

אפילו לאחר הזינוק שרשם מדד ה-DAX, הכולל גם דיבידנדים שחילקו החברות, הוא נסחר במכפיל רווח של 11, מתחת למכפיל הרווח הממוצע בחמש השנים האחרונות שעמד על 11.9.תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה