מיליונר פשט את הרגל וסירב לשלם מזונות - כמה חויב לשלם לגרושתו?

מיליונר לשעבר פשט רגל כפועל יוצא מהתדרדרות היחסים עם הרשות הפלשתינית, והוא חויב לשלם מאות אלפי שקלים לגרושתו
 |  (4)
פסק דין
התדרדרות היחסים עם הרשות הפלשתינית נותנת את אותותיה גם במישור האישי. מיליונר לשעבר, שניהל רבים מעסקיו בסיתוף עם עסקים ברשות הפלשתינית, תבע את מדינת ישראל על סך של עשרות מיליוני שקלים, בתואנה כי התדרדרות היחסים בין ישראל לרשות היא שפגעה בעסקיו.

בד בבד, ובזמן שנושי המיליונר דורשים את החזרי החובות אליהם, תבעה אשתו לשעבר ואם ילדיו, להעביר אליה את קופת הכינוס של חברותיו בשל חוב מזונות לילדיה, שהצטבר לכדי שני מיליון שקלים. לאחר מאבק ממושך, ולאחר שהמנהל המיוחד של כונס הנכסים סירב להעביר כספים מקופת הכינוס אל גרושתו, הגיעו לאחרונה הצדדים להסדר, לפיו חלק ניכר מכספי קופת הכינוס – כ-780 אלף שקלים - יועברו לידי האישה כחלק מחוב המזונות אליה.

אולם גרושת המיליונר ממשיכה לטעון כי לא שולמו לה מלוא מזונותיה ובשבועות הקרובים היא צפויה להגיש, באמצעות עו"ד ענבר לב, תביעה לקבלת יתרת הכספים שעוד נותרו בקופת הכינוס – הנאמדים ב-150 אלף שקלים נוספים.

נציין כי טרם פשיטת הרגל של המיליונר, הוא חויב לשלם לילדיו מזונות בסך 50 אלף שקל בחודש. ההחלטה על גובה המזונות התקבלה בפשרה בבית המשפט המחוזי, שישב כערכאת ערעור להכרעת ביהמ"ש למשפחה בנושא. במסגרת הפשרה נקבע כי המיליונר ישלם סכום מהוון של כלל מזונותיו, על סך 1.8 מיליון שקל. אולם על אף החלטת הפשרה, נמנע הראשון מלהעביר כספי המזונות לילדיו והודיע על פשיטת רגל.

גרושתו של המיליונר, לא התייאשה והגישה באמצעות עורכי דינה הקודמים תביעת חוב למנהל המיוחד שהתמנה בתיק הכינוס של חברותיו המסחריות.

דחתה תשלום של 900 אלף שקל - ותקבל 800 אלף שקלים מקופת הכינוס

עו"ד לב, המייצגת את גרושת המיליונר, מציינת כי למרות שהחוק קובע כי תשלום חוב מזונות קודם לתשלום כל חוב אחר במסגרת פשיטת רגל, דחה המנהל המיוחד שמונה לעסקיו של המיליונר את בקשת גרושתו, היות ולטענתו אין רלוונטיות לפסיקת המזונות, הואיל והמיליונר פשט את הרגל.

באי כוחה של הגרושה דאז, ערערו על פסיקתו של המנהל המיוחד לבית המשפט המחוזי בתל אביב. מיד ובסמוך להגשת ערעורה, ניהל המנהל המיוחד מו"מ לפשרה מול עורך דין שאותו שכרה, ובסיומו הסכים לכך שהגרושה תקבל סך של 900 אלף שקל, כמחצית מסכום החוב. הגרושה לא ששה לחתום על הפשרה וזו התפוצצה.

משכך, ובתום מאבק משפטי ממושך של הגרושה, שאותו ניהלה עבורה עו"ד לב, נחתם בימים אלה הסדר בין הצדדים בבית המשפט המחוזי בתל אביב.
על פי ההסכם, שלו ניתן תוקף של פסק דין, ישולם סך של 780 אלף שקל מקופת הכינוס של המיליונר לגרושתו, בגין חוב דמי המזונות. הסכום ישולם לה בכפוף לתשלום חובו של המיליונר לביטוח לאומי בגין מזונות, העומד על 82 אלף שקל, וכן הסדרת חובות ועיקולי הוצאה לפועל המתנהלים כנגדה.
375 אלף שקל מהקופה ישולמו לטובת חובו של המיליונר לשעבר לבנק דיסקונט ו-300 אלף שקל לחברת או.אי.אם.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  דחתה פשרה של 900 אלף והפסידה 120 אלף. (ל"ת)
  תפסת מרובה לא תפסת 02/08/2013 22:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  המיליונר לא שילם לה גרוש
  רוני , רואה חשבון 28/07/2013 10:12
  הגב לתגובה זו
  4 0
  זה הקופה של החברות שלו ששילמה . כמו בכל עסק יש נכסים והתחייבויות . שפושטים רגל יש יותר התחיבויות מנכסים בהפרש גדול יחסית . היא בגלל שהתגרשה ממנו קבלה קדימות והשיגה את הבנקים והספקים זה הכל . זה בכלל לא תלוי בו אם לשלם או לא לשלם . מה גם שהרבה שפושטים רגל מתגרשים בכוונה דווקא מתוך דאגה לאישה ולילדים וככה מצילים משהו לפחות .
  סגור
 • 2.
  תפסת מרובה לא תפסת!
  הגרושה העלוקה 28/07/2013 08:47
  הגב לתגובה זו
  3 1
  50 אלף דמי זונות לגרושה? מה היא עשתה בכסף ניתוחים להגדלת חזה? מגיע לה עכשיו היא תשאר חסרת כל . תאבת בצע.
  סגור
 • 1.
  הכותרת הפוכה מהכתבה. משתמע ממנה שפשט רגל כדי לא לשלם (ל"ת)
  מזונות! 28/07/2013 08:44
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור