כלל ביטוח, הפניקס ושיכון ובינוי רוכשות כ-44% מהמפעיל של כביש 6

קרן ההשקעות Keystone מדווחת הבוקר על מימוש האופציה שהעניקה לכלל ולפניקס לרכוש 16.3% ממניות המפעיל, כל אחת. שיכון ובינוי תרכוש 11% מהמניות אשר יקנו לה שליטה במפעיל
 | 
נבות בר, מנכ"ל קרן Keystone, צילום: דודי מוסקוביץ
לאחר שרכשה את אחזקותיהן של קבוצת אלון וקבוצת אפריקה ישראל בחברת המפעיל של כביש 6, קרן ההשקעות Keystone מדווחת הבוקר על מימוש האופציה שהעניקה לכלל ולפניקס לרכוש 16.3% מהאחזקות במפעיל, כל אחת. בהתאם להסכמות קודמות, שיכון ובינוי תרכוש מ-Keystone מניות שיקנו לה שליטה בחברת המפעיל.
עם אישורה של העסקה, תמכור קרן ההשקעות של נבות בר, רוני בירם וגיל דויטש כ-32.6% ממניות חברת המפעיל לכלל ביטוח ולקבוצת הפניקס (כ-16.3% כל אחת) לאחר שאלו השלימו בדיקת נאותות לחברה וכ-11% נוספים לשיכון ובינוי.
בחודש מאי האחרון רכשה קרן Keystone כ-65% ממניות חברת המפעיל של כביש 6 לפי שווי של של 513 מיליון שקל במזומן. במסגרת העסקה, העניקה Keystone לכלל ביטוח, לפניקס אופציות לרכישת כ-32% ממניות חברת המפעיל המוחזקות על ידה.   
כך, עם מימוש האופציות על ידי החברות, תחזיק Keystone ב-21.33% בחברות המפעיל, שיכון ובינוי ב-46% וכלל ביטוח והפניקס ב-16.33% כל אחת.
 
בקרן ההשקעות מציינים כי למעשה רכישת המניות על ידי Keystone התירה את הפלונטר במבנה האחזקות הקודם שכלל את מחזיקי האג"ח של אלון ואפריקה ישראל ושחררה את החברה לחזור ליזמות של עסקים נוספים ותאפשר לחלק דיבידנד בסכום עתק שהיה כלוא בחברה.
נבות בר, מנכ"ל קרן Keystone: "מדובר בנכס מניב לטווח ארוך ובהשקעה מצוינת ונדרשה גמישות ויצירתיות כדי לממש אותו בתוך פרק זמן קצר. אחזקותיה של Keystone בנכס מניב ובטוח מסוג זה, יפתחו בפני הציבור הרחב והמוסדיים אפיק השקעות חדש עם תשואה אטרקטיבית בסיכון נמוך, זאת לצד תרומה לפיתוח התשתיות הלאומיות בישראל".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה