כלכלני לאומי ממליצים על חשיפה גבוהה למניות ואג"ח קונצרני בחו"ל

מנגד, ממליצים בבנק להימנע מהשקעה באג"ח High Yield בדגש על שווקים מפותחים, עקב מרווחי הסיכון הנמוכים באפיק זה
|
(5)
בנק לאומי, צילום: Bizportal
על רקע פער הריביות בין ארה"ב וישראל, במערך ייעוץ ההשקעות של בנק לאומי ממליצים הבוקר (ב') בסקירתם השבועית על חשיפה גבוהה למניות ואג"ח קונצרני בחו"ל, עם השקעה במח"מ בינוני-קצר נוכח הצפי כי סביבת הריביות העולמית תוסיף לעלות בשנים הקרובות.
"הפער בין הריביות המוניטאריות של ארה"ב ושל ישראל גבוה מאוד בהשוואה היסטורית, מה שמקטין במידה מסויימת את הלחצים הבסיסיים לתיסוף השקל. אנו ממליצים על חשיפה מט"חית משמעותית בתיק ההשקעות, באמצעות אחזקות באפיק המנייתי והקונצרני בחו"ל. זאת, בעיקר בשל אופיה הממתן של חשיפה מטבעית על התנודתיות הכוללת בתיקי ההשקעות", מציינים בלאומי.
להימנע מהשקעה ב-High Yield
המח"מ המומלץ על ידי כלכלני הבנק בתיקי ההשקעות הוא בינוני-קצר, כיוון שסביבת הריביות העולמית עשויה להוסיף ולעלות בשנים הקרובות. "בשוק האג"ח הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, אנו מעדיפים להתמקד באג"ח איכותיות בדירוגים גבוהים. בתוך כך, אנו ממליצים להימנע מהשקעה בפלח ה-High Yield (אג"ח מתחת לדירוגי השקעה), בדגש על שווקים מפותחים, עקב מרווחי הסיכון הנמוכים ששוררים באפיק זה", מציינים כלכלני הבנק.
בכלכלה העולמית, נתוני המאקרו מצביעים על מחזור עסקים חיובי, תוך עליה מתונה בסביבת האינפלציה הגלובלית. ככל שהמגמות החיוביות בכלכלה העולמית תמשכנה, מעריכים כלכלני הבנק כי ניתן לצפות למעבר הדרגתי לסביבה מוניטארית מרחיבה פחות בהשוואה לשנים האחרונות. "עליה בסביבת הריבית, בדגש על ריבית הבנק המרכזי של ארה"ב שכבר נמצאת מזה תקופה בעיצומו של התהליך, עשויה להביא לאורך זמן לשינוי באופן התמחור של כלל אפיקי ההשקעה בתיקים. דוגמא לכך ראינו בשבועיים האחרונים בהם עקומי התשואה בעולם עלו תוך נטיה לירידות בשוקי המניות".
לבנק ישראל עדיין יש מרחב תמרון 
בישראל, נתוני המאקרו מעידים על התרחבות הכלכלה המקומית במקביל לעלייה איטית בקצב האינפלציה, וסביבת שער חליפין שעודנו חזק בהשוואה לממוצע בשנתיים האחרונות. "בשלב זה סביבה זו מאפשרת לבנק ישראל להותיר את הריבית המוניטארית ברמה נמוכה. במבט קדימה, שיפור בקצב עליית השכר, סביבת הביקושים המקומית האיתנה, ועלייה בסביבת האינפלציה בחו"ל - עשויים לתמוך בקצב האינפלציה בישראל. עלייה הדרגתית בסביבת האינפלציה בישראל, והמשך עליה בסביבת הריביות בחו"ל, עשויים להביא להעלאת ריבית על ידי בנק ישראל במהלך החודשים הקרובים", מציינים כלכלני הבנק.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  ואם המניות ירדו חזק ו האג"ח ירדו המון אחוזים ?
  ואם 09/10/2018 08:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואם המניות ירדו חזק ו האג"ח ירדו המון אחוזים ?
  סגור
 • 4.
  יותר בטוח לקנות דירה במדינת ישראל , בקרבה לת"א ........
  יותר בטוח דירה 09/10/2018 08:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יותר בטוח לקנות דירה במדינת ישראל , בקרבה לת"א........
  סגור
 • 3.
  באותה נשימה יכולתם כבר להמליץ גם לקנות דירה
  ירון 08/10/2018 14:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השווקים לפני גל ירידות משמעותי.
  סגור
 • 2.
  והם ממליצים לקנות
  השווקים בשיא 08/10/2018 12:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הריבית עוחה תשואה עולה ממליצים מניות? מי מאמין שיקום
  סגור
 • 1.
  זה מה שהם ממליצים רגע לפני המפולת? (ל"ת)
  רועי 08/10/2018 11:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות