ישראכרט ולאומי קארד חתמו הסכם סליקה ראשון לאחר הבהרות בנק ישראל

חוק הסליקה הצולבת יכנס לתוקפו ב-15 במאי. ועדת הכלכלה תקיים היום דיון על רקע אי-קיום המו"מ בין כאל לישראכרט. המפקח על הבנקים ביטל את ההתנייה של ישראכרט
|
דב קוטלר
סליקה צולבת: ישראכרט חתמה אמש על הסכם סליקה ראשון עם לאומי קארד כחלק מהערכות החברה ליישום חוק הסליקה, שייכנס לתוקפו ב-15 במאי השנה.

עד כה הערימה ישראכרט מכשולים לשיתוף הפעולה והתנתה את ההסכם בכך שלאומי קארד תנפיק מדי שנה 20 אלף כרטיסים של ישראכרט, אך המפקח על הבנקים, דוד זקן, החליט לשים להתניה זו סוף והעביר אתמול הנחיה לישראכרט לוותר על דרישתה.

היום צפוי להתקיים בועדת הכלכלה של הכנסת דיון על רקע המחלוקות בין ישראכרט לחברת כאל בעניין הסליקה הצולבת. נציין כי להבדיל מלאומי קארד שקיימה מו"מ עם ישראכרט במשך תקופה ארוכה, היחסים של כאל עם ישראכרט צוננים, וכאל מנסה להפעיל לחץ באמצעות הכנסת (באמצעות פעילות לובי אינטנסיבית שהובילה לקיומו של הדיון היום).

דב קוטלר, מנכ"ל ישראכרט, אמר היום בהתייחס להסכם הסליקה: " אני מברך על הסכם הסליקה הראשון שנחתם עם חברת לאומי קארד, ואין לי כל ספק כי ישום חוק הסליקה וההסכם שנחתם בין החברות בעקבותיו, יגביר את התחרות בענף הסליקה בישראל לטובת בעלי העסקים וכלל הצרכנים בישראל"

עוד הוסיף דב קוטלר: כי "כפי שהדגשנו פעמים רבות בעבר, חברת ישראכרט תהיה מוכנה וערוכה ליישום החוק במלואו ובמועדו וצר לנו כי גורמים שונים במשק מנסים, זו תקופה ארוכה, לצייר תמונה מעוותת של המצב בשל שיקולים זרים"
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות