הוחלט: כריסטין לגארד היא יו"ר ה-ECB הבאה

יו"ר קרן המטבע מאז 2011 צפויה להחליף את מריו דראגי בסוף אוקטובר הקרוב. לגארד נחשבת "יונית" בדעותיה, והיא צפויה להמשיך בדרכו של דראגי בסוגיית התמריצים לשווקים
|
כריסטין לגארד, צילום: gettyimages
יו"ר קרן המטבע הבין לאומית (IMF), כריסטין לגארד, צפויה להתמנות ליו"ר הבנק המרכזי באירופה (ECB), ובכך תהפוך לאישה הראשונה שמובילה את המדיניות המוניטרית של האיחוד האירופאי. המנוי צפוי לעבור כעת לאישור בפרלמנטים באיחוד.
לגארד צפויה להיכנס לתפקידה ב-31 לאוקטובר, ותחליף את מריו דראגי שכיהן בתפקיד ב-8 השנים האחרונות. לגארד צפויה להיכנס לתפקיד בתקופה בעייתית במיוחד עבור האיחוד האירופאי: רוב המדינות באיחוד מציגות צמיחה אפסית/ שלילית, והאינפלציה רחוקה מיעדי הבנק.
הבנק צפוי להשיק בספטמבר הקרוב תוכנית הלוואות מוזלות לבנקים (TLTRO). בחודש האחרון רמז יו"ר הבנק היוצא, מריו דראגי, כי הבנק עשוי להשיק תוכנית רכישות חדשה (QE), וזאת מספר חודשים בלבד לאחר שהבנק סיים תוכנית רכישות בהיקף של 2.5 טריליון אירו. 
לגארד נחשבת "יונית" בדעותיה לפי ההתבטאויות בשנים האחרונות, ונראה כי היא צפויה ללכת בדרכו של דראגי בסוגיית התמריצים לשווקים. נציין כי בשנה האחרונה טענה לגארד כי לריביות השליליות יש השפעה חיובית על הפעילות הכלכלית בעולם. ע"פ הערכות היום, הבנק צפוי להודיע בספטמבר הקרוב על הורדה של הריבית בעוד 10-15 נק' בסיס, וצפוי להשיק סבב נוסף של תוכנית רכישות.
בהודעה שפירסמה, אמרה לגראד כי "רואה כבוד גדול במינוי" וכי תפסיק באופן זמנית למלא את תפקידה כראש IMF בתקופה שבה המחוקקים של האיחוד האירופי יעסקו באישור מינויה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות