3 חברות אמריקניות שכולם מכירים - שחשופות לזעזוע בסין

הקטר של הכלכלה העולמית בשנים האחרונות מתחיל לחרוק, והחברות הפועלות שוק הסיני חוששות
|
חשש להאטה

שבועות לא קלים עוברים על הכלכלה הסינית בפרט, ועל המשקיעים בכלכלה השנייה בגודלה בעולם בכלל. שוקי המניות בסין עברו לאחרונה זעזוז והתנודתיות החריפה במדדים המובילים פשוט לא מפסיקה. גם הכלכלה הריאלית לא מצליחה לשכנע כאשר נתוני מאקרו פושרים הביאו לאחרונה את הבנק המרכזי בסין לבצע מהלך מפתיע - פיחות מטבע היואן הסיני וזאת במטרה להאיץ את הכלכלה.

את התגובה למהלך האחרון של הבנק המרכזי בסין ראינו ביומיים האחרונים בשוקי המניות כאשר מרבית החברות הבינלאומית בוול סטריט ובאירופה חטפו, כאשר הפחד של המשקיעים הוא בראש ובראשונה היחלשות הכלכלה הסינית וכוח הקנייה המקומי שהוא פלח שוק מרכזי עבור חברות רבות. כמו כן, פיחות היואן הופך כעת את היצואנים הסיניים לאטרקטיביים יותר מול המתחרים ברחבי העולם.

בין החברות המוכרות שנמצאות בסיכון מהיחלשות השוק הסיני אפשר למצוא את פורד (סימול: F) - יצרנית המכוניות האמריקנית עשויה להיפגע בכל מקרה של משבר בסין כאשר 24% מסך המכירות של החברה מגיע מסין. מנכ"ל החברה מארק פילדס אמר כי "אנחנו עדיין מאוד שוריים על סין, ברור שיהיו הרבה תנודות בדרך, כמו שקורה בד"כ בשווקים מתעוררים, אבל אנחנו נמצא את הדרך לצאת מזה בצורה טובה ולהביא צמיחה לחברה.".

הרבה דובר על אפל (סימול: AAPL) לאחרונה בהקשר של סין, הזעזוז בשוק המניות הסיני, החשש מהאטה והדוחות שלא הצליחו לשכנע את המשקיעים הביאו לסנטימנט שלילי מאוד במניה בשבועות האחרונים. למעשה, 30% ממכירות החברה מגיעות מסין, כך שלכל אירוע חיובי או שלילי יש השפעה עצומה על ענקית הטכנולוגיה. טים קוק, מנכ"ל החברה התבטא לאחרונה ואמר כי "שום דבר שקרה לאחרונה לא שינה את ההשקפה שלנו כי סין תהיה השוק הגדול ביותר עבור אפל בנקודה כלשהי בעתיד".

עוד יצרנית רכב שנמצאת בחשיפה גדולה לשוק הסיני היא ג'נרל מוטורס (סימול: GM) , יצרנית הרכב האמריקנית נמצאת עמוק בתוך השוק הסיני - 37% ממכירות החברה מגיעות משם. מרי בארה, מנכ"לית החברה לא מודאגת במיוחד מהזעזועים האחרונים בסין ואמרה כי "אנחנו מאמינים כי השוק הסיני ימשיך לצמוח, האירועים האחרונים לא שינו את ההשקפה שלנו".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות