התאוששות שוק הדיור בארה"ב: מכירת הבתים הקיימים בשיא של 5 וחצי שנים

|
אופטימיות בשווקים

לאחר שענף הייצור והצריכה בארה"ב הציגו התאוששות מרשימה בשנת 2014 וחזרו למעשה לרמת הפעילות טרום המשבר של העשור הקודם, שוק הנדל"ן נותר מאחור. לקביעה הזו יש גם צד חיובי כאשר הצפי הוא כי שוק הנדל"ן יוכל בשנתיים הקרובות להתאושש ולהציג את אותם מספרים כפי שעשה בעבר, אחרת הכלכלה האמריקנית תתקשה להציג צמיחה גבוהה לאורך זמן.

בשעה 17:00 פורסמו מכירות הבתים הקיימים בארה"ב והצביעו על שוק הביקוש במדינה לדיור והתאוששותו הממושכת. הצפי היה למכירה גבוהה של 5.26 מיליון בתים קיימים במדינה בחודש מאי, אך התוצאה הייתה אף גבוהה יותר בסך של 5.35 מיליון בתים. 

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

כמות מכירת הבתים הקיימים במאי עלתה ב-5.1% אל מול חודש  אפריל. אלו הן התוצאות הגבוהות בתחום מזה חמש וחצי שנים (מאז נובמבר 2009). ארגון סוכני הנדל"ן אשר אחראי על מדד מכירות הבתים גם שידרג את תוצאת מכירות הבתים הקיימים של חודש אפריל מ-5.04 מיליון ל-5.09 מיליון בתים. 

על פי הכלכלנים של ארגון סוכני הנדל"ן האמריקני, הסיבה לעלייה החדה מגיעה עם כניסתם של רוכשים חדשים לשוק. רוכשי הבתים לראשונה מהווים 32% מרוכשי הבתים לחודש מאי, אלו האחוזים הגבוהים ביותר בתחום מאז ספטמבר 2012. 

כלכלנים רבים חיכו לעלייה באחוז רוכשי הבתים לראשונה מתוך הרוכשים הכלליים, כאשר בידי אלו המפתח להשיב את ענף הנדל"ן במדינה לשנים הטובות שלו. אותם כלכלנים תלו את הכניסה של אלו לשוק בעלייה במשכורות במדינה, לצד תנאי המשכנתא הנוחים במדינה. 

ענף הנדלן מתחמם. התוצאות החיוביות של כמות מכירת הבתים הקיימים מצטרפות לחדשות חיוביות אחרות בתחום מהשבוע שעבר. דאז פורסם כי הבקשות וההיתרים לבניה והתחלות הבניה מתרבות בקצב מהיר במדינה. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות