אי הודאות יורדת: נציגי ה"פד" קוראים להעלאת ריבית בארה"ב כבר ביוני הקרוב

ג'ון וויליאמס שהחליף בתפקידו את ראש הפד ז'נט יילן ונחשב למקורבה טוען כי התנאים הבשילו לפעולה
 | 
זה מתקרב
שבועיים לאחר ההחלטה על הותרת הריבית על כנה (0.25%) בארה"ב, גוברים הקולות בקרב נגידי הבנק המרכזי במדינה (ה"פד") לשנות את הגישה. שני נציגים שונים התבטאו היום (ג') ורמזו כי מבחינתם הם הגיעו לרגע בו יצביעו לעלות את הריבית בארה"ב. עלייה שתירשם כראשונה מזה שש שנים. 
ג'פרי לאקר, הנגיד של ריצ'מונד, אמר לעיתונאים כי ההחלטה על העלאת הריבית ביוני הקרוב הינה אופציה אטרקטיבית מבחינתו. כך על פי וול סטריט ג'ורנל. "לאקר נחשב כאחד הנציגים הניציים ברשות הפד ולכן אין זה מפתיע שהוא בעד העלאת ריבית באמצע השנה", כך פרסם אנליסט מריל לינצ' בבנק אוף אמריקה מייקל הנסון.
גם נגיד סן פרנסיסקו, ג'ון וויליאמס, בעד העלאת הריבית. וויליאמס החליף בתפקידו את ראש הפד ז'נט יילן ונחשב למקורבה. לכן לא מן הנמנע כי דעתו היא גם דעתה. לדבריו " התנאים הולכים וקרבים בכדי שנתחיל ברצינות לחשוב על תהליך הנורמאליזציה".
תהליך נורמאליזציה, הינו מטבע לשון בקרב נציגי הפד לתהליך העלאת הריבית, כאשר הם רואים את הריבית האפסית הנהוגה כיום כאנומלית. אמנם הנציג של סן פרנסיסקו לא התחייב על העלאת ריבית, אך לדבריו ביוני זו תהיה הפעם הראשונה שבה החלטת הריבית תהיה חייבת להיות על השולחן. 
נתוני התעסוקה האחרונים שפורסמו בארה"ב ביום שישי האחרון שהראו יצירה של 257,000 משרות גרמו לעלייה בציפיות השוק להקדמת מועד הריבית. רק לפני כמה חודשים בשוק ההון האמריקני העריכו כי העלאת הריבית תתרחש רק לקראת סוף השנה, אולם כעת - נראה כי בשווקים מתחילים לתמחר תרחיש כי הדבר יתרחש כבר בחודש יוני הקרוב. התבטאויות נציגי הפד, מספקים אינדקטור נוסף. 

 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה