הטלטלה בשוק המט"ח מתחדשת: חששות מהורדת דירוג ליוון מפילות את האירו לשפל של 10 חודשים

מאז נובמבר 2009 צנח האירו ב-10% מול הדולר, זאת על רקע ההתערערות של הכלכלה האירופאית. בשוק המקומי האירו נחלש ב-0.5% ל-5.09 שקלים בשעה שהדולר מוסיף 0.2% ל-3.781 שקלים
|
הטלטלה בשוק המט"ח מתחדשת: חששות מהורדת דירוג ליוון מפילות את האירו לשפל של 10 חודשים

הסערה בשוק המט"ח מתחדשת היום, זאת על רקע הודעת סוכנות הדירוג מודיס' כי בכוונתה להוריד את דירוג החוב של יוון, והחששות מכך שהצרות הפיסקליות של יוון עלולות להתפשט למדינות נוספות באירופה.

המסחר במט"ח מושפע בין היתר מדבריו של הפדרל ריזרב בן ברננקי שאמר אתמול שהכלכלה האמריקנית נמצאת בהתאוששות "מתפתחת" שעדיין זקוקה לשיעורי נמוכים.

כאמור, אתמול אמרה סוכנות הדירוג מודי'ס כי היא עלולה להוריד את דירוג האשראי של יוון בתוך חודשים מספר אם המדינה לא תצליח לעמוד בהורדת הגירעון התקציבי.

בעקבות הטלטלה, נחלש האירו בעולם וממשיך את המומנטום השלילי שבו הוא נמצא מאז נובמבר 2009. האירו נחלש היום בכ-0.5% מול הדולר ונסחר בשפל של כמעט עשרה חודשים ברמה של 1.346 דולר לאירו. מאז נובמבר 2009 צנח האירו ב-10% מול הדולר.

"ההשפעה של הנושא ביוון אמורה להיות מורגשת אפילו חזק יותר, במידה ויש סימנים של מהמורות בהתאוששות הגלובלית", אמר לבלומברג קים יונג טאי, מנהל השקעות ב'יורי ניהול נכסים' בסיאול. "אם עוד הורדת דירוג תגיע, אני חושב שזה אמור להשפיע על השווקים בטווח הקצר ולהגדיל את החשש לגבי מדינות נוספות באזור הנמצאות בקשיים".

הטלטלה העולמית בשוק המט"ח תורמת לנפילתו של האירו גם מול השקל. עם פתיחת יום המסחר במט"ח נחלש האירו ב-0.4% ונסחר בין הבנקים סביב רמה של 5.09 אגורות. הדולר ממשיך להתחזק מול השקל ומטפס הבוקר ב-0.2% לרמה של 3.781 שקלים.

הטלטלה בשוק המט"ח מגיעה לאחר שאמש נרשמה יציבות במסחר במטבע חוץ. הדולר עלה בשיעור קל של 0.1% והאירו נחלש בשיעור זעום.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות