הסיוע ליוון לא עוזר: האירו נחלש היום ב-0.5% ל-5.128 שקלים

הסיוע של מדינות אירופה לחילוצה של יוון מהמשבר אינו עזר לטבע האירופאי. הדולר נחלש היום ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 3.739 שקלים
|
הסיוע ליוון לא עוזר: האירו נחלש היום ב-0.5% ל-5.128 שקלים

שוק המט"ח אינו התרגש יתר על המידה מהתמיכה שמעניקות מדינות אירופה לחילוצה של יוון מפשיטת רגל. לאחר שנדמה היה בשעות הבוקר כי האירו מצליח להתאושש, המגמה השתנתה בצהרי היום והמטבע האירופאי עבר לירידות.

שערו היציג של האירו ירד היום ב-0.5% ונקבע על 5.1282 שקלים. האירו ירד אף הוא, אם כי בשיעור מתון יותר של 0.3% ושערו היציג נקבע על 3.739 שקלים.

בשבוע האחרון עלה המטבע האירופאי לכותרות לאור הפרסומים בתקשורת על כך שממשלת גרמניה הביעה נכונות לסייע ליוון לעמוד בהתחייבויותיה ולמנוע ממנה להגיע לפשיטת רגל. הדיווחים תמכו בהתחזקותו של המטבע האירופאי אשר התאושש מול הדולר ובלט בעליות שערים.

בשוק המט"ח העולמי שב הדולר להתחזק מול האירו ונסחר מולו ברמה של 1.369 דולר לאירו, זאת לאחר שבבוקר נסחר האירו כבר ברמה של 1.379 דולר לאירו.

בתוך כך, בנק גולדמן זאקס חתכו את התחזית שלהם לגבי האירו על רקע המתיחות סביב הגירעון הממשלתי ביוון. כלכלני גולדמן זאקס צופים כי בתוך כשלושה חודשים ייסחר האירו מול הדולר ברמה של 1.45 דולר לאירו, זאת לעומת תחזיתם הקודמת לכך שהיחס יעמוד על 1.55 אירו לדולר.

עוד צופים כלכלני גולדמן זאקס כי שהמטבע היפני יחלש מול הדולר לרמה של 92 ין לדולר, זאת לעומת תחזיתם הקודמת לכך שהין ייחלש לרמה של 98 ין לדולר. נציין כי כיום נסחר המטבע הין היפני ברמה של 90 ין לדולר.

אתמול בשוק המט"ח הדולר והאירו טיפסו מול השקל. האירו עלה בשיעור של 0.9% ושערו היציג נקבע על 5.1528 שקלים. הדולר התחזק בשיעור מתון יותר של 0.6% ושערו היציג נקבע על 3.749 שקלים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות