הוועדה לפניות הציבור: "להרחיב עילות הפטור מתשלום על מיון בפריפריה"

ח"כ דוד אזולאי הגיב לפניות אנשים שנאלצו לשלם בגין הגעתם למיון למרות שלא אושפזו. ח"כ עפו אגבאריה (חד"ש), "בפריפריה אין לאנשים החשים ברע ברירה אלא לפנות למיון ואז לשאת בתשלום"
|
(3)
להקל על החולים
בעקבות פניות של אנשים שנאלצו לשלם בגין הגעתם למיון שלא אושפזו, חרף בעיה רפואית, הודיע יו"ר הוועדה לפניות הציבור, ח"כ דוד אזולאי (ש"ס), כי ידרוש ממנכ"ל משרד הבריאות "להרחיב את מקרי הפטור מתשלום בגין הגעה למיון בפריפריה, ובכל המקומות בהם אין שירותי מר"ם (מוקדים לרפואה מיוחדת) לטיפול מקדים בטרם הגעה למיון וכן על מקרים רפואיים מיוחדים".

יוזם הדיון בנושא, ח"כ עפו אגבאריה (חד"ש), רופא כירורג במקצועו, ציין שבפריפריה, שבה אין מוקדי מר"ם שבהם ניתן לקבל טיפול ראשוני בטרם הגעה למיון, אין לאנשים החשים ברע ברירה אלא לפנות למיון ואם אינם מאושפזים, עליהם לשאת בתשלום לא מבוטל.

על פי אגבריה במקרה שרופא מאשר שהיה מדובר במקרה חירום מדובר בתשלום 178 ₪ וללא אישור 600 ₪. "מקרי הפטור צריכים לכלול גם חולי סכרת נעורים, חולי טלסמיה, פריקת ירך, התקף אבני כליות, כאבים בחזה, הפרעות קצב לבביות, ניסיונות אבדניים ודימום בתחילת הריון".

ח"כ מרינה סולודקין (קדימה): "יש להרחיב את מתן הפטור לאוכלוסיות שמספר החולים בהן נמוך יחסית והצורך בטיפול בחדרי מיון הוא קריטי עבורן".

מנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר רוני גמזו: "יש הגיון להרחיב את הפטור למקרים של התקף אבני כליות וכאבים בחזה. במקרים של הפרעות קצב לבביות וניסיון אובדני בד"כ מאשפזים. במקרי דימום בתחילת הריון יש לפנות לרופא מטפל".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  ממשיכים להתעלם מהרפואה הציבורית
  ממשיכים להתעלם 02/07/2012 21:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל זה לא יעזור מהסיבה הפשוטה שהרופאים יקרסו תחת נטל הטיפולים. צריך לעזור לפריפריה גם בהבאת רופאים נוספים. חלק מזה קשור גם ברפואה הציבורית.
  סגור
 • 2.
  אני בעד, אבל צריך לעזור גם לבתי החולים. בסוף יהיה עומס (ל"ת)
  להזהר מעומס 02/07/2012 21:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  מילים הן זולות: הגיע הזמו לעשות מעשה (ל"ת)
  די לקיפוח הפריפריה 02/07/2012 20:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות