השבבים חוזרים: אחרי הירידות במחצית הראשונה - הזדמנות קנייה

בשנת 2018 נשבר שיא כל הזמנים במכירות השבבים והערכות הן שב-2020 המכירות יחזרו להציג עלייה דו ספרתית. מהם מנועי הצמיחה העיקריים ואיזה מניות אטרקטיביות להשקעה?

|
(159)
מאז 2010 אנחנו כותבים שהכלכלה נמצאת בתהליך של התמזגות עם מהפכת הטכנולוגיה, שהחל למעשה ב-2008 עם הטלפוניה החכמה והולך ומתחזק בהובלת הכלכלה האמריקאית. את השינוי מובילים 3 תהליכים מרכזיים: התייעלות, צירוף קהלים חדשים לצריכה (קהלים שקודם התקשו או לא יכלו להצטרף) וחדשנות.
התהליכים הללו, שהחלו להתבשל באמצע המאה ה-20, רק בתחילתם עדיין והם חזרה מדויקת על אותם התהליכים שהובילו את המהפכות התעשייתיות, החשמל והאלקטרוניקה. התהליכים הללו מתחילים במדינות מפותחות אבל סוחפים לתוכם גם מדינות לא מפותחות ואפילו מדינות טוטליטריות שהרי חוד החנית של מהפכת הטכנולוגיה היא מהפכת האינפורמציה שאותה כמעט ובלתי אפשרי לעצור.
העצה למשקיע של קיץ 2019: Do it yourself
בשנות ה-70 היינו בהרצאה של העתידן הגדול הרמן קהאן, בן משפחתו של רוברט קהאן, ממציא האינטרנט. "אם הפרויקט שרוברט והגאונים שסביבו יצליח רבותיי אז בסוף המאה ה-21 נהיה רחוקים 1,000 שנים ברמת החיים שלנו משנהיה בסוף המאה ה-20. מה שהם מפתחים יביא את אנשי סוף המאה ה-21 להסתכל עלינו כעל קופים שחיים על העצים". 20 שנה לתוך המאה ה-21 ונראה שהוא יותר מצדק.
אנחנו טוענים כל הזמן שזו רק ההתחלה של המהפכה הטכנולוגיה שתסתיים רק כאשר העולם כולו, כן כולו, יהיה מחובר וזה יקרה כי שלושת התהליכים שהזכרנו מזינים את עצמם ושום פוליטיקאי לא יוכל לעצור אותם כי בבסיסם הם עושים טוב לכל האנושות. איש, באקדמיה, במיין סטריט או וול סטריט, לא חלם ב-2000 או 2009 שהכלכלה הגלובלית תגיע ל-80 טריליון דולרים ב-2019 וכעת מדברים על מספרים גבוהים פי כמה בהמשך וכל זה באינפלציה נמוכה, תעסוקה מלאה וחלקים גדולים יותר בחברה שייהנו מכך. זה בתנאי כמובן שבדרך לא נהרוס הכל בעצמנו.
זה במיין סטריט ובוול סטריט, בדיוק כפי שקרה במהפכות הקודמות כך גם בזו, רק בגדול יותר, הגיאות תימשך. בדרך, כמובן, יהיו "תיקוני הערכות", חלקם חזקים וחלקם פחות אבל הכיוון הכללי ימשיך מעלה ואם האמריקאים יתרצו ויחליטו שאפשר להטיל רגולציות על סוחרי הסוסים בוול סטריט אז דברים כמו 2008 יתרחשו פחות בעתיד.
העצה הכי חשובה למשקיע של קיץ 2019, "התייעץ אבל Do it yourself, כל המידע הדרוש נמצא ברשת והכי חשוב, התעלם מהכותרות ואל תרדוף אחרי מניות, תיקונים יגיעו לבקרים" .
תעשיית המוליכים למחצה - להשקיע או לא?
על "אסטרטגיית הנגטיביות", "תרבות הכותרות" והפייק ניוז שמובילות את דיווחי תקשורת המיינסטרים כבר כתבנו לא מעט בעשור האחרון וגם ניסינו להסביר את התפתחות התופעות הנ"ל שהופכות למגפה של ממש. באה השבוע הזדמנות מעניינת בנושא תעשיית המוליכים למחצה שמוכיחה את הדברים.
הפיננשיאל טיימס הביא לאחרונה כתבה מעניינת שעוסקת במצבה של תעשיית המוליכים למחצה בכלל ובבעיותיה של קוריאה הדרומית כתוצאה מהמצב. הכתבה מפרי עטו של רורי גרין, הכלכלן של חברת חקר השווקים הגלובלית TS Lombard, שמתמחה בכלכלות אסיה ובפרט בסין וכדאי שתקראו אותה במלואה ובעיון.
כלכלת קוריאה, בשל תלותה הגדולה בייצוא מוצרי מוליכים למחצה, נלכדה במערבולות מלחמות הסחר ומלחמות הטכנולוגיה. "התלות הגדולה בייצוא מוצרי המוליכים למחצה השאיר את קוריאה חשופה להאטה כלכלית", מדוע? כי 92% מצמיחת הייצוא הדרום קוריאני ב-2018, שנת שיא שלישית ברציפות ליצוא הקוריאני, באו מיצוא רכיבי מוליכים למחצה. אלא מאי? במחצית השנה הראשונה של 2019 נפגע היצוא הדרום קוראני קשות בגלל בעיות הסחר, העימות בנושאי הקניין הרוחני בטכנולוגיה והמצב הסיקליקלי בתעשיית המוליכים למחצה שלדעת הכותב מוביל את הסקטור כולו, מבחינת המחזוריות, להאטה.
מצב כזה שבו 3 משתנים שכאלו מופיעים באותו זמן ופועלים יחדיו, בצורה שלילית, על סקטור מסוים נקרא, בפי כלכלנים, "מצב של סופה מושלמת (perfect storm)". גרין טוען ש"הסופה הזו תגרום להתכווצות הייצוא הקוריאני ב-2019 וזאת למרות שביתת הנשק במלחמת הסחר שאליה הגיעו בכנס ה-G20 לאחרונה, למרות הסיכוי הסביר שהבנק המרכזי הקוריאני יוריד הריבית בקרוב ולמרות שהמטבע הקוריאני נחלש. "התרחבות התוצר הקוריאני ב-2019 תהיה בקצב מהנמוכים שקוריאה ידעה אי פעם". 
הכותרת לכתבה היא, "תלות יתר בייצוא של מוליכים למחצה חושפת את קוריאה לסכנה של האטה כלכלית". המעטים שטורחים לקרוא גם את ההקדמה, מבינים שבשלב הנוכחי כדאי מאוד להתרחק מהשקעות בקוריאה, בחברות מוליכים למחצה קוריאניות ובתחום השבבים כולו כי ההיגיון, בין שלושת המשתנים שהזכרנו ורמות המחירים הנוכחיות, מכתיב זאת, בטח כאשר ניתוח כזה מופיע בעיתון כה מכובד.
אבל ישנם קוראים, אנחנו ביניהם, שמקפידים לקרוא מחקרים. ככל שהתקדמנו בקריאת הכתבה החל להסתבר לנו שלא כצעקתה. מסתבר שגרין תולה את בעיותיה של קוריאה יותר במה שנראה לו כמשבר סיקליקלי בתחום שבבי הזיכרון ולא במלחמות הסחר או הטכנולוגיה של ארה"ב מול שאר העולם. מלחמות הסחר והטכנולוגיה, לדעתו, משפיעות פסיכולוגית אבל בפועל ההשפעה מינורית.
יותר מכך, ככל שמעמיקים בקריאת הכתבה מגיעים למסקנה שאם גרין צודק בניתוח שלו דווקא נוצרת "הזדמנות קניה" בסקטור השבבים שמוביל את ההתקדמות הטכנולוגית. הכיצד? גרין מפנה את הקורא למקורות שונים שמגבים את טענותיו ואנחנו הלכנו לשם לבדוק.
לאחר שיא כל הזמנים, סקטור המוליכים למחצה סופג פגיעה
מסתבר שב-2018 נשבר שיא כל הזמנים במכירות מוליכים למחצה שהגיעו ל-468.8 מיליארד דולר וזאת לאחר שנתיים רצופות של עליות. כ-34% מסך המכירות ב-2018 הגיעו משבבי הזיכרונות, ה-NAND וה-DRAM. גרין מסביר שבין 2016 ל-2018 הוכפלו מחירי שבבי הזיכרון בגלל ביקושים גואים שמקורם בגיאות בביקושים לטלפונים האלחוטיים, למחשבים למיניהם ולמרכזי המדע.
הפריחה בתעשייה ובמיוחד בתחום הזיכרונות השפיעה לטובה על כלכלת דרום קוריאה. הייצוא הקוריאני ובעקבותיו התל"ג שם פרחו בעצמה בשנים 2016-18, אלא שבמחצית השנה האחרונה רואים כאמור ירידות בסכומי ההכנסה מהשבבים כאשר ההערכה כרגע היא ש-2019 תסתיים עם סך מכירות של 412.09 מיליארד, ירידה של 12.1% בהשוואה ל-2018.
"האשמים העיקריים" בירידה של 2019 יהיו שבבי הזיכרון. צודק גרין שהנפגעת העיקרית מהירידה תהיה קוריאה כי תעשיית המוליכים למחצה ובמיוחד שבבי הזיכרון כאמור הם מנוע הצמיחה העיקרי של כלכלתה.
מה גרם לירידה בשבבי הזיכרון? גרין מסביר שבין 2016 ל-2018 הוכפלו מחירי שבבי הזיכרון בגלל ביקושים גואים שמקורם בגיאות בביקושים לטלפונים האלחוטיים, למחשבים למיניהם ולמרכזי המדע. אלא שבמהלך הרבעון השלישי של 2018 החל הביקוש למוצרים אלו לרדת. חברות המוליכים למחצה, שבשנים 2016-18 הכפילו הייצור ומילאו מחסני מלאי בציפיות להמשך הביקושים הגואים, "נתפסו" מול ביקוש יורד ומחסנים מלאים, מה שהביא גם לעצירת הייצור וגם להורדות מחירים מסיבית (במטרה להיפטר מהמלאים הגדולים). זו הסיבה לירידה הצפוייה בהכנסות של 2019.
"אבל", ממשיך גרין וכותב, "לא הייתה ירידה בכמות המוצרים שנמכרו אלא במחיריהם". לדבריו, "התעשייה חוזרת כבר היום לרמת הייצור שלפני נובמבר 2018 ומה שעדיין מחזיק המחירים מטה זו הכמות שעדיין נמצאת במלאים והחששות מהתפתחויות שליליות במלחמת הסחר". גרין מציין במפורש שאלמלא "קולות המלחמה" שמשמיעה סין היו מחירי המוליכים למחצה מתחילים לעלות בחזרה לרמות השיא של השנה שעברה.
"וחשוב גם לציין שיש עוד סיבה ללחץ על קוריאה", כותב גרין, "יפן. יפן שולטת על חמרי הגלם לתעשיית המוליכים למחצה, כימיקלים במיוחד והיפנים קראו נכון את ההתפתחויות והעלו את מחירי הגלמים. יפן הצליחה לנצל המצב והוציאה את חמרי הגלם שבשליטתה ממצב של קומודיטיזציה של מחירים למצב של שליטה על המחירים".
"כאשר מסתכלים מעבר לטווח הקצר התחזית חיובית לכל תעשיית המוליכים למחצה", מסכם גרין, "ובשרשור גם לקוריאה כמובן. התקדמות ה-G5 לצד הגידול המהיר בשימוש ב-IOT מאותתים על גידולים בביקוש דווקא. אפילו למלחמת ה-IP בין ארה"ב לסין יש השלכות חיוביות על התעשייה.
עצירתה של Huawei כדוגמה תעזור לתעשייה הדרום קוריאנית ובמיוחד לסמסונג והרבה יותר מכך, המלחמה מול ארה"ב תפגע ללא ספק בתכנית ה-“Made in China  2025” של ממשלת סין שאמורה להעביר 75% מכל המוליכים למחצה שבהם משתמשת התעשייה הסינית לייצור בתוך סין מה שעלול להכות קשה בכלכלת קוריאה".
שבבי IOT יהיו המוצר המרכזי של התעשייה ב-2019 
מה שאנחנו רואים בכתבה זו מאפיין את הדרך שבה התקשורת הפיננסית מעבירה אינפורמציה למשקיעים. ראשית  מחפשים כותרות סנסציוניות ושליליות, לאחר מכן כותבים הקדמה שלילית. לאחר מכן בא המאמר כולו שבעצם אומר למשקיע שאם יהיה תיקון נאה ב-SOXX או ב-SMH, תיקון נוסח סוף 2018, כדאי מאוד להיכנס כי אפילו אם הביקושים לטלפונים האלחוטיים, למחשבים למיניהם ולמרכזי המדע יורדים. הרי שהתקדמות ה-G5 לצד הגידול המהיר בשימוש ב-IOT וההתקדמות ברכבים החכמים ובביקושים לציוד סייבר וביטחון, "תפצה".
לא סתם כתבנו בכותרת שההתקדמות ב-IT יוצרת בעיה למשקיע. משקיע שמחפש השקעה וקורא רק את הכותרת וההקדמה בכתבה, נכנס לדפרסיה ורץ למכור את מניות המוליכים למחצה שברשותו. לכן אנחנו מייעצים תמיד לבדוק מה קורה בפועל ולא מה שכתוב.
מהן העובדות? המקור המוסמך ביותר לקבל חוות דעת מקצועית על התעשייה היא חברת החשבונאות/ייעוץ הגדולה KPMG. החברה מפיקה מידי שנה, ביחד עם האיחוד הגלובלי של יצרני המוליכים למחצה את ה-KPMG Global Semiconductor Industry Outlook שהשנה הופיע באפריל. מתשאלים 149 מנהלים, של כל החברות המובילות בתחום, על הצפוי, לדעתם, בשנה הקרובה.
נתחיל בכך שאיש מהנשאלים אינו חושש ממשבר בתעשייה אבל המשקיע חייב להבין שיש שינויי כל הזמן, שינויים שנכפים על ידי מהפכת הטכנולוגיה. 2019 תהיה השנה הראשונה ששבבי IOT יהיו המוצר המרכזי של התעשייה כאשר AI (בינה מלאכותית) ותקשורת אלחוטית יהיו  במקום השני והשלישי. שבבי ה-G5 יכנסו לתמונה במחצית השניה של השנה.
ה-IOT וה-G5 יהיו שני מנועי הצמיחה העיקריים של התעשייה בשנים הקרובות. הבעיה הגדולה של התעשייה, כוח אדם מהימן והבעיה הקטנה ביותר, כסף להשקעות בסטארטאפים.  
אנחנו מאמינים שהסקטור יחזור לצמיחה כבר ברבעון האחרון של השנה וב-2020 נראה עלייה דו-ספרתית בהכנסות שוב. לכן כדאי לעקוב מקרוב ולקוות לתיקון נאה. תקראו בבקשה את המחקר ומי שישכנע אותי שבתיקון הבא לא כדאי להוסיף לתיק סלים כמו SMH או SOXX יצטרך להסביר מדוע.
 
** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.
תגובות לכתבה(159):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 42.
  https://www.bizportal.co.il/wallstreet/news/article/766
  אבקש התיחסותך ... 23/07/2019 23:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ... לאור דעתך המנוגדת לאמירות בכתבה ... והפוסלת את התיאוריה של מעורבות הבנקים המרכזיים לנעשה בשווקים ... והמייחסת לכל מי שמעלה טענה בכגון הא זלזול מוחלט וחוסר הבנה .
  סגור
 • תוכל בבקשה לפרט יותר
  שלמה גרינברג 24/07/2019 08:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הקישור אינו מביא לכתבה שמתייחסת לתגובתך. בנוסף, תגובתך אינה מבטאת את דעותי בכלל. איני פוסל מעורבות בנקים מרכזיים בנעשה בשווקים ומעולם לא כתבתי זאת. אני טוען שהבנק המרכזי בארה"ב אינו "מתעסק" ברכישה ומכירה של מניות
  סגור
 • אינו "מתעסק" האא??? וואהו!! וואהו!! (ל"ת)
  האלו 24/07/2019 17:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ... לא עלה מקודם בגלל חוסר מקום .
  להלן הקישור הנכון 24/07/2019 13:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  https://www.bizportal.co.il/wallstreet/news/article/766255
  סגור
 • צפיתי בשני הראיונות האחרונים של Ermotti
  שלמה גרינברג 24/07/2019 14:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נתחיל בכך של UBS יש בעיה רצינית מאוד עם דיבית נמוכה ולבטח אם ה ECB יוריד הלאה. לא ראיתי היכן האיש טוען שהבנקים רוכשים מניות אתה פשוט מערב 2 פעולות מקבילות שאינן קשורות זו בזו. לבסוף, אני כותב על וול סטריט בלבד. רוצה להוכיח שאני טועה? בהחלט מקובל עלי רק תנסה להתאים תגובתך למה שאני כותב לא למה שאתה חושב שאני כותב
  סגור
 • למה שאתה אני כותב להתאים אותך לכתיבה שאני חושב שאתה עלי (ל"ת)
  שריף 24/07/2019 19:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • העוקצנות בסוף היתה מיותרת . אבל קיבלתי .
  אהבתי את תגובתך. 24/07/2019 15:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הסברתי בתגובה הבאה למה אני מתייחס לשתי הפעולות באותו אופן - ההבדל ברור. אופי המעורבות של הבנקים המרכזיים בשוק מאוד דומה גם אם הפעולות שונות , אבל אשתדל להתייחס לפד .
  סגור
 • גם אהבת וגם עקץ אותך תיזהר שהוא עוקץ אתה נישפך אל תתעסק (ל"ת)
  לבאמבו 24/07/2019 19:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • הבנק המרכזי רוכש אגחים מהבנקים על מנת להנזיל אותם ...
  נכון - לא אמרת . 24/07/2019 13:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המטרה היא שהבנקים ישחררו כספים להלוואות ויאיצו את המחזור הכלכלי , בפועל מה שקורה הוא שהבנקים רוכשים מניות בכספים אלו . מכיוון שהמשחק ידוע שני הדברים שקולים זה לזה .
  סגור
 • 41.
  האם וואוואי הסינית נמצאת ב-SOXX או ב-SMX...?
  יוסי 23/07/2019 22:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וואוואי היא המובילה העולמית בהנחת תשתיות ל-G5. היא אומנם חברה של תשתיות, אבל נדמה לי שהיא מייצרת השבבים שלה בעצמה
  סגור
 • לא בזה ולא בזה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 24/07/2019 08:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 40.
  https://www.bizportal.co.il/marketopionion/news/article (ל"ת)
  לפתוח את הראש 23/07/2019 19:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • איני מתייחס לכותבים אחרים באתר ובנוסף
  שלמה גרינברג 24/07/2019 08:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאיזו כתבה בדיוק אתה מתכוון
  סגור
 • 39.
  הדוחות של סנטנדר טובים
  גיא 23/07/2019 13:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם הרה אורגניזציה מתקדמת כצפוי לדעתך ויש סיכוי סוף סוף לראות את המניה עול מעט?תודה
  סגור
 • כבר עניתי שהרה אורגניזציה מצליחה
  שלמה גרינברג 23/07/2019 16:06
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ואפילו יותר משהאנליסטים צפו. אם המניה תעלה? אין לי מושג תבדוק לעומק ותחליט אם היא תעלה או לא
  סגור
 • 38.
  טענת לפני כשבועיים שכתוצאה מתרבות הכותרות השוק עשוי ...
  לשלמה מרז 23/07/2019 10:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לעבור תיקון של כעשר אחוז בפועל מאותו רגע השוק לא הפסיק לטפס . אנא הסבר מה הביאך לחשוב בכיוון . תודה מראש על תשובתך.
  סגור
 • טען עוד
 • הוא הכריז תיקון אלים. 10% זה מימושון. אלים זה :
  לרז הטועה 23/07/2019 12:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וואחד בומבה שיכולה להיות גם 50 או יותר אחוז. והמומחים טוענים שפעם בכמה זמן מגיעה בומבה כזאת!!
  סגור
 • שתי סיבות
  שלמה גרינברג 23/07/2019 11:37
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הראשונה והחשובה רמות ההערכות וכאן עדיין הסיכוי לתיקון הולך וגדל. בקשר לכותרות חששתי שהאווירה לגבי האטה/מיתון מתקרב תלך ותגדל, במיוחד בכותרות ומשהו יצית תיקון כתוצאה. כפי שכתבתי מספר פעמים בעבר הציבור למד להכיר הכותרות, מבין ששום מיתון לא מתקרב בארה"ב והתוצאות המצויינות של הרבעון השני שהחלו להופיע "דחו" את התיקון. אגב, גם הפעם כתבתי שתוצאות הרבעון שוב ישברו שיאים וכך קרה וקורה
  סגור
 • תודה על תשובתך .
  לשלמה מרז 23/07/2019 12:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה הכוונה "רמות ההערכות" ? לגבי הדוחות הייתי אומר לכל היותר סבירים למשל נטפליקס וחברות ההובלה שהציגו דוחות קשים .
  סגור
 • 37.
  שלמה , אם המצב הכלכלי בארהב כל כך טוב למה צריך ...
  יוסי 22/07/2019 15:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  צריך להוריד ריבית ולהשיק תכנית רכישות חדשה ?
  סגור
 • ומי אמר שצריך? דעתי היא שהורדת
  שלמה גרינברג 23/07/2019 11:39
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הריבית תהיה טעות. לגבי השקת תכנית רכישות חדשה איני רואה סיבה לכך.
  סגור
 • הנגיד והנשיא למשל ?
  יוסי 23/07/2019 13:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם אינך חושב שהעליות הבלתי נגמרות הינן תוצאה של המנטרות הורדת ריבית ותוכנית רכישות ואין להם שום קשר למצב הכלכלי האמתי שהוא לכול היותר סביר ?
  סגור
 • העליות
  שלמה גרינברג 23/07/2019 16:03
  הגב לתגובה זו
  2 0
  היו גם שהריבית הועלתה.
  סגור
 • לומר שאין הבדל מבחינת השוק בין העלאת ריבית לבין הורדתה.
  הרי אינך מתכוון ... 23/07/2019 17:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כלומר זה שהשוק עלה בזמן העלאת הריבית מסיבות כאלו ואחרות אינו סותר את זה שהשוק עולה כעת בעקבות ציפיות להורדתה ולא מסיבות של פריחה כלכלית .
  סגור
 • ברור שיש הבדל אבל
  שלמה גרינברג 24/07/2019 13:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה תלוי בעוד כמה גורמים אחראים ובמצב השוק והכלכלה באותו הרגע
  סגור
 • שבשאלת הליבה מדוע השוק האמריקני עולה ללא הפסקה ...
  ... מה שברור 24/07/2019 14:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בגלל כלכלה פורחת בגלל מדיניות מכוונת של הפד והממשל או שזאת האלטרנטיבה הכי טובה לכסף לחלק של הכלכלה יש משמעות זניחה אם בכלל וזאת גם הסיבה שהפד מדבר על הורדת ריבית ותכנית רכישות .
  סגור
 • 36.
  שתזכה לראות את השפל אליו הנשיא והנגיד יביאו את ארהב !!! (ל"ת)
  שלמה מתפלל לבריאותך 22/07/2019 13:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • איזה טוקבקיסט רע ועלוב אתה. (ל"ת)
  גליקשטיין 22/07/2019 18:04
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • תוספת..התכוונת ממש להגיד משהו טוב..אבל...אין בידינו:
  איצ למתפלל לשלמה 22/07/2019 17:36
  הגב לתגובה זו
  2 0
  בני אנוש עמך..(לא שופטים ולא דעא"ש)לקצוב חייו של מאן דהוא..התפלל לבריאותו בלי קשר למה שיקרה ובטח לא בשווקים. נ.ב: קבל דברי ותיקוני בהבנה..הבנת חבר?
  סגור
 • אני מאחל ובטוח שמר גרינברג יהיה איתנו עוד 40 שנים... :
  איצ רופא 22/07/2019 17:27
  הגב לתגובה זו
  5 0
  בריא ומאושר ונותן בראש...את השפל הוא לא יצטרך להמתין מלו כ"כ הרבה זמן..בקרוב בקרוב יראה אותו מתגשם במלוא הדרו!!! גרינברג הדברים (איחולי בריאות ואריכות ימים) ניכתבו מלב ללב..כך שאם אתה בעניין להשיב בזילזול כמצוי באופייך..נא חסוך זאת ממני וממך..בריאות וכל טוב.
  סגור
 • למה לפרסם/לכתוב בשבת ?
  רוני 22/07/2019 23:52
  הגב לתגובה זו
  1 0
  המאמר פורסם בשבת בבוקר. תנו לישון בשקט. להיות עם המשפחה ולא עם הכלכלה/הקלקלה. גם שומרי המסורת יילכו לבית הכנסת עם ראש נקי מעסקים ,ומבעיות כלכליות. חוץ מזה שלמה אתה על הכיפק. !!!
  סגור
 • גם אני מצטרף לנ"ל
  מוקיר 23/07/2019 21:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נודה על ההתחשבות
  סגור
 • אם כך, אתה מאחל לו להגיע לגיל 200. גם אני מצטרף לברכות.
  דגן 22/07/2019 15:28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  .
  סגור
 • לדגן..אין מצב שהאיש בן 160....אך:
  איצ 22/07/2019 21:27
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ילדים שנולדים היום יחיו עד130.. 140..השאלה הנצחית היא מה הם יעשו עם חייהם...זה מדע שמתפתח בימים אלו ובו בודקים לחוקרים מה יעשו אנשים שבזמן מסויים בעתיד יחיו עד גיל 220 או אולי לעד..אוקצור...שם המשחק זה איכות החיים ולא בהכרח אורכם.
  סגור
 • ממש לא,החיים יתקצרו
  לרון 23/07/2019 08:56
  הגב לתגובה זו
  0 2
  מסיבות שאינן לאל ידינו לצפות,האם ידעתם למשל שמסכים מכל סוג סמארטפון ואחרים הם הסיבה לעליית כמות האוטיזם?לידיעתך פרופ' המח איצ!
  סגור
 • 1) החיים ממש לא יתקצרו..נהפוך הוא כמו שנכתב.. 2)אין :
  ללרון 23/07/2019 12:10
  הגב לתגובה זו
  3 0
  שום קשר בין סמארטפון לבין אוטיזם ואף לא לקיצור החיים!!
  סגור
 • בגוגל מסכים מלשון מסך
  לרון 23/07/2019 14:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואוטיזם,אל תחשפו תינוקות למסך ,לפני 22 שעות,רצוי להצטנע בכל רמה ולא להיות נחרץ בלי הידע המתאים!
  סגור
 • איני יודע מה זה גוגל. עשה את חייך מול גוגל ותגיע "רחוק" (ל"ת)
  ללרון 23/07/2019 19:49
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • על ציטוט מחקרים
  לרון 24/07/2019 14:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שמעת אדוני הנכבד?
  סגור
 • היי איש..חדל קשקשת בלי להבין דבר וחצי דבר וחצי דבר. (ל"ת)
  סטודנט מברקלי 24/07/2019 17:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • לצערך אלו הם המחקרים האחרונים
  לרון 23/07/2019 14:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שאינך מודע אליהם זה הכל!!!
  סגור
 • ללרון היקראתה מנסה לדגדג את קצה קצהו של פנומן. ועוד:
  מבאריק 24/07/2019 17:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה מבייש את עצמך כי אין לך שאנסה..כמו שניסית להתפלמס עם גרינברג והוא היכה אותך שוק על ירך כל פעם שפתחת תפה אז תרגע אח שלו וכנס לפינה שקטה ושתה מים ותנסה להנות מ71 שנותייך שנראה לי שאתה מעביר אותם בויכוחי סרק. נכון שאתה לא נשוי?
  סגור
 • 35.
  גולדמן סאקס מעלים המלצה למייקרון ל 56 דולר ,והיד שם עוד
  משה 22/07/2019 12:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נטויה , ירידת מחירי שבבי הזיכרון נעצרה חכו מה שיקרה שהם יתחילו לעלות היא מסוגלת לעלות לפחות 300 אחוז בשנתיים הקרובות
  סגור
 • 34.
  שלמה, אתה מהזה משקיע באורך הכתבה ...אז תן תקציר לעצלנים (ל"ת)
  Sassi6 22/07/2019 11:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • שמח לשמוע זאת ממך
  שלמה גרינברג 22/07/2019 12:42
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אולי זה סימן שתעזוב לכותבים אחרים קצרים יותר
  סגור
 • לא ולא, אם אעזבך זה לא יהיה בקיץ, שבילי השקעות עם מי...
  Sassi6 23/07/2019 07:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא ולא, אם אעזבך זה לא יהיה בקיץ, שבילי השקעות עם מי אדע, עם מי אתפוס ללא חשש ת'כסף, הן רק אתך שלמה, אם אעזבך זה לא יהיה בחורף, עם מי אלך לספק ביקושים, עם מי ארוץ בסערה של היצעים, גלים הומים בבורסה להשקעות, אם אעזבך אזי גם באביב לא, כי אז פורחים הניצנים לסטרטאפים, ושוב איתם תפרח אהבתנו, יפה שבעת מונים.
  סגור
 • ממש נחמד
  לרון 23/07/2019 08:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ביאליק היגיע לביז!
  סגור
 • ביאליק לא כתב זאת. (ל"ת)
  ללרון 23/07/2019 12:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • באמת?אז טשרניחובסקי,
  לרון 23/07/2019 15:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קצת הדגשה לגלי הפיוט שנפלו עליך! אכן פס הומור מן הארץ!
  סגור
 • 33.
  צ'ק פוינט
  סטנלי 21/07/2019 15:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה ותודה על המידע בכתבה.מה דעתך על צ'ק פוינט, מזמן לא כתבת, האם משהו השתנה בעניינה?האם עדיין כלכלית בעינייך ? תודה
  סגור
 • תחזור לשאלה לאחר הדוחות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 21/07/2019 17:28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • נכון. צודק. אשאל שוב אחרי הדוחות (ל"ת)
  סטנלי 22/07/2019 08:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • הוא כבר כתב אלף פעם שהיא ברשימה שלו (ל"ת)
  גן ילדים 21/07/2019 16:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 32.
  אלפבית מה אתה חושב על המחיר ?
  גזיאל 21/07/2019 15:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בשמיים או מחיר הוגן ? 1100$
  סגור
 • בשאלתך טמונה התשובה!! הייתה כבר יותר למעלה ומאז היא :
  מומחיי 21/07/2019 16:22
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שורט קלאסי..
  סגור
 • 31.
  אקו וייב הונפקה בבורסה השוודית
  ירדני 21/07/2019 15:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברה שמפיקה אנרגיה מגלים שנשברים לחוף..דעתכם ?
  סגור
 • 30.
  תודה רבה שלמה אחלה כתבה תחום לוהט (ל"ת)
  עמרי 20/07/2019 21:14
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 29.
  מרתק, שלמה.
  דגן 20/07/2019 17:37
  הגב לתגובה זו
  4 0
  .
  סגור
 • 28.
  שלמה, מציע שתתעלם ולא תגיב לזבי-החוטם
  דן 20/07/2019 15:27
  הגב לתגובה זו
  2 1
  שמנת-המשכל שלהם מתחת לחמישים. אתה מוריד מכבודך... פשוט תתעלם והמשך נא להעשיר אותנו מהידע הרב שלך. ירצו -יאכלו...
  סגור
 • לא ירצו..יחרבנו לך ולו בצלחת. (ל"ת)
  עוד זה חוטם 21/07/2019 19:54
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • עם מנת משכל 37 יש עוד מקום להוריד לדעתך? :
  זב חוטם לדביל דן 21/07/2019 16:32
  הגב לתגובה זו
  2 0
  המשך כתבת בסדר ולא כמו הטעות הנפוצה תמשיך..אבל תתעלם לא כותבים כך..היית צריך התעלם
  סגור
 • 27.
  תודה רבה שלמה.
  אלבה 20/07/2019 13:49
  הגב לתגובה זו
  4 0
  היה יותר כייף בלי הטוקבקיסטים המיותרים..
  סגור
 • 26.
  etf yield הסבר פשוט
  ירין 20/07/2019 13:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלמה תודה על הכתבה.שאני משווה את xle לxom ..אחד הפרמטרים (לא המרכזי) הוא הדיבידנד או הyield ב etf.אפשר כמה מילים פשוטות על מה זה בדיוק 3.3% yield בxle ??תודה רבה!!
  סגור
 • התעודה מחלקת 3.3 אחוז
  דיבידנד 20/07/2019 15:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מחלקת בשנה 2 דולר (סביר ב 4 מועדים כול אחד חצי דולר) בכול חלוקה מחיר התעודה יורד. ממשלת ארצות הברית לוקחת מס 25 אחוז על כול חלוקה ואתה מקבל לחשבון בנק 37.5 סנט תמורת כול מניה שאתה מחזיק. (גם אם יש לכה הפסדים ממשלת ארצות הברית תגבה את המס הזה - אין קיזוזים ! )
  סגור
 • הסברת על דיבידנד או על הyield של התעודה
  ירין 21/07/2019 10:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפי מה שכתבת הyield של התעודה הוא בדיוק כמו דיבידנד של מנייה.אמנם כך? תודה על תגובתך
  סגור
 • What Is the Dividend Yield
  גן ילדים 21/07/2019 19:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חבר'ה מה קורה ? האינטרנט הופך אותכם לרכיכות שכול דבר צריך לדחוף לכם עם כפית לפה ? בקרוב תשאלו איך גורבים גרביים ! What Is the Dividend Yield? The dividend yield shows how much a company has paid out in dividends over the course of a year. The yield is presented as a percentage, not as an actual dollar amount. This makes it easier to see how much return per dollar invested the shareholder receives through dividends.
  סגור
 • גן ילדים קודם תלמד לקרוא ולהבין ואז
  ירין 22/07/2019 08:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תכתוב קשקושים.מובן מה זה הdividend yield. מה זה הyieldשל תעודות הסל etf. ומה ההבדלים בינו לבין הדיב' של המניה.מקווה שהבנת, פשוט אין ניקוד להוסיף
  סגור
 • 25.
  יפה מאוד שלמה תמשיך בעבודתך הקדושה
  קורא 20/07/2019 12:40
  הגב לתגובה זו
  6 4
  אני עוקב אחרי הטור שלך מאוד נהנה ולומד המון. אני קורא חלק מהמגיבים פה למטה ופשוט נגעל.אל תספור אותם הם אנשים מסכנים קטנים וממורמרים שאם יראו אותך ברחוב אפילו לא יהיה להם אומץ לדבר איתך.לצערינו בגלל מהפיכת הטכנולוגיה והמידע שדיברת עליה אנו נאלצים להתמודד עם ילדי כאפות ועכברי מקלדת שמרגישים גיבורים מאחורי המסך ולראשונה מוצאים במה להוציא את דברי הבלע שלהם, כי אף אחד לא באמת מקשיב להם בחיים האמיתיים.
  סגור
 • מה!! תגיד לי האיש הוא רב צדיק ונעלה עם כל החבילה שסוחב? (ל"ת)
  קורע לקורא 20/07/2019 19:45
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • מסכים לחלוטין (ל"ת)
  קורא 2 20/07/2019 15:31
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • לא צדיק אבל כייף לקרוא אז אל תקלקל (ל"ת)
  קורא לקורע 21/07/2019 10:17
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • 24.
  שלמה תבדוק מה קורה בין יפן לדרום קוריאה יש שמה אי
  אמיר 20/07/2019 12:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הסכמות בייצור השבבים, סיפור שהתחיל השבוע עשוי לעניין אותך שעשוי להשפיע על מחיר השבבים
  סגור
 • תקרא הכתבה זה מופיע בה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 21/07/2019 17:18
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 23.
  שלמה יש לך סתירה אחת שחוזרת לא פעם.
  510263 20/07/2019 12:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ההתפתחות הכלכלית והטכנולוגית הזו בסופו של דבר תיפגע בכח העבודה הקיים היום. אם על ידי התיעלות או רובוטיזציה וכדומה. ככה שלפחות בדבר אחד כדאי להיזהר. הצפי שלי שהאבטלה בעולם תלך ותיגדל בגלל זה. השאלה איך העולם יתמודד עם הבעיה הזו. מעבר לזה כתבה יפה כרגיל. ואני עוקב אחריך כבר יותר מ20 שנה.
  סגור
 • ההפך הוא הנכון
  שלמה גרינברג 21/07/2019 17:19
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כול הסיפורים על רובוטים שמחליפים עובדים אינם נכונים עובדתית, האבטלה תלך ותרד
  סגור
 • 22.
  הרמן קהאן לא צדק
  מומחה לקנוניות 20/07/2019 11:02
  הגב לתגובה זו
  1 2
  רמת החיים לא עלתה. שמסתכלים בשקלול על הרווחים וההפסדים - נשאר פיטים. הכל בגלל שיטת כסף כחוב. אנשים כאן מתלהבים בגלל תאוות בצע. אם היו חושבים שלא היו מרויחים מזה כסף היו הרבה יותר ביקורתיים.
  סגור
 • מי יכול למדוד השפעת הסמרטפון הנייד, על חיי אנשים?
  מה זה "רמת חיים"? 21/07/2019 01:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מחד, מחירי הנדל"ן האמירו ברוב המקומות בעולם...ומאידך, מידע ושירותים שונים הפכו להרבה יותר זמינים. מצד אחד, הרבה יותר אפשרויות...ומנגד, זיהום סביבתי ומזון תעשייתי.
  סגור
 • 21.
  מה עם טאואר חברת שבבים?
  יהודה 20/07/2019 10:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה כמו תמיד הכתבות מעניינות ומקיפות. הייתי מבקש שתתייחס לחברת טאואר בהקשר לכתבה על חברות שבבים. תודה מראש
  סגור
 • איון מה להתייחס לטאואר 5 ימי מסחר לפני הדוחות
  תן לדוחות לדבר 20/07/2019 15:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הדוחות ביום שני 29.7
  סגור
 • 20.
  מריחת מילים מיגעת. למה???
  די לשלם לכותב המורח! 20/07/2019 10:02
  הגב לתגובה זו
  0 10
  תפסיקו לשלם לפי מילה!!!
  סגור
 • די לקרוא לפי מילה ולטקבק קישקושים
  חוסה 20/07/2019 13:39
  הגב לתגובה זו
  7 0
  בבקשה לך מפה. עזוב אותנו.אל תקרא ואל תגיב.
  סגור
 • 19.
  לצערי הכתבה ב-FT דורשת מנוי, וזו של KMPG היא בקוראנית (ל"ת)
  א 20/07/2019 09:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • תחפש שוב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 21/07/2019 17:21
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 18.
  האם מכיר את מניית קמטק הישראלית? (ל"ת)
  יוני 20/07/2019 09:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • מכיר היטב וגם כתבתי על החברה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 21/07/2019 17:22
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 17.
  מניה
  מקצוען 20/07/2019 07:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קמטק
  סגור
 • 16.
  האם אפשר לומר שIBM הצליחה ברכישת RED HAT?
  יוסי 19/07/2019 21:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  IBM בצעה הימור אסטרטגי ענק ברכישה הענק, האם נראה שהרכישה הצליחה?
  סגור
 • מוקדם מידי לדעת והאמן לי זה לא היה הימור
  שלמה גרינברג 20/07/2019 08:57
  הגב לתגובה זו
  5 0
  רכישת ראד האט הייתה חלק מתכנית הרה ארגון של IBM. כעת משנחתם ההסכם עם AT&T נצטרך להמתין ולראות . הימור זה בקזינו לא ב M&A
  סגור
 • כל רכישה היא הימור
  לרון 23/07/2019 09:02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ראו ויגודמן וטבע!
  סגור
 • גם כשטבע רכשה את אקטביס ורמיסיה, היית אומר שזה לא הימור
  ומה עם אקטיבס ? 22/07/2019 04:00
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בכל רכשיה יש כנראה צדדים נסתרים שנחשפים מאוחר יותר, חלקם פיננסים וחלקם בחברה הנרכשת נטו. טבע שרכשה אקטיבס גם "רכשה" את המנכ"ל שלה.
  סגור
 • 15.
  https://www.bizportal.co.il/wallstreet/news/article/766 (ל"ת)
  חומר קריאה 19/07/2019 19:12
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 14.
  לפרופ' איציק100 המכובד:
  ג'יין אונ' הרווארד 19/07/2019 13:53
  הגב לתגובה זו
  3 3
  אני שמה לב שאתה מתכנה מומחי או חניבעל או אחניבעל..אנו מכבדים ואוהבים בכל שם..אבל אנא נלמד בפרופ'100 לקבוצת 100..אנו מעדיפים ומבקשים זאת בצורה זאת....תודה..מהתלמידים בקיסוסים.....
  סגור
 • כבודו איצ
  לרון 20/07/2019 21:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פרופ'?אם כן למה?שנדע,כי אתה מופיע פה די הרבה!
  סגור
 • שתדעו כבקשתך: לפסיכיאטריה וחקר המוח. (ל"ת)
  איציק ללרון 21/07/2019 11:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • תודה
  לרון 21/07/2019 12:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפרופסור!
  סגור
 • 13.
  לשלמה. כתבתי תגובה בבוקר שהחוזים היו משום מה:>>>>>
  אחניבעל 19/07/2019 13:23
  הגב לתגובה זו
  7 4
  בשמיים...גם עכשיו הם גבוהים. ברצוני להזכירך את תאריך היום ט"ז תמוז תשע"ט..שכתבנו כאן לפני כחצי שנה..הסתכל בארכיון שלך או באקונומיסט. בעוד 30 שנים(זמן רנדומלי) תסתכל בערגה וגעגועים למחירי אמש יום ה'. זה יקרה הרבה הרבה יותר קרוב אבל נתתי לך טווח זמן שיהיה לך זמן לחשוב על זה. שבת מבורכת.
  סגור
 • לך תשתה מים קרים. אתה חובבן (ל"ת)
  יוס 19/07/2019 14:57
  הגב לתגובה זו
  7 4
  סגור
 • ליוסי האידיוט..היכן נעלמת שנה?ליקלקת את הפצעים?......
  דמתי 19/07/2019 20:18
  הגב לתגובה זו
  3 4
  של ההפסדים או שהזקנה שסירבת להעבירה את הכביש קירקסה אותך.
  סגור
 • דמתי אתה גאון. הצלחת. צדקת. גם וגם (ל"ת)
  יוס 20/07/2019 13:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • למה יוס מה רע ביוסף יוס זה כמו פוץ (ל"ת)
  מירי 19/07/2019 21:34
  הגב לתגובה זו
  3 1
  סגור
 • מירי, את אישה. לא יפה להגיב ככה. (ל"ת)
  יוס 20/07/2019 13:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אני מירישווילי מגרוזיה איזה אישה ואיזה לא יפה? (ל"ת)
  ליוס הסתום 21/07/2019 16:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 12.
  שאלת מיליון הדולר
  אחת שמבינה א 19/07/2019 11:27
  הגב לתגובה זו
  3 6
  מתי תגיע המפולת? כשיש גל ירידות הכלכלנים מזהירים מהשקעה בשוק המניות וחושבים הנה זה מגיע ואז שוב תיקון למעלה ושוב שיאים חדשים, מתי זה כבר יקרה?
  סגור
 • בועות לא מתפוצצות לפי הזמנה
  לרון 20/07/2019 10:04
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כמו בועת הנדל"ן בישראל ,מדברים אך אנו עוד לא שם,הברבור השחור עוד לא היגיע!
  סגור
 • כבר כתבתי קודם ואני חוזר:>>>>>
  אחניבעל 19/07/2019 13:30
  הגב לתגובה זו
  10 5
  אנו עמוק בתוך זה ..והזה הזה הולך להטביעכם הכאוס ארמגדוני. מי שהיה שאנן ולא התכונן וחשב שיהיה אולי משהו חמור וראה שאולי הגזים...ואז ציין 10%...אז הוא ממש לא הגזים והוא חי בעולם טראמפי בלתי משובח בעליל שהולך להטביע העולם בים של דמעות.
  סגור
 • מספיק לחיות במפולות העבר
  לרון 20/07/2019 15:32
  הגב לתגובה זו
  0 1
  זהו שוק של ריבית נמוכה והרבה כסף,ולכן סלקטיבי ולא שוק של מפולת.המניות הטובות עולות והגרועות חוטפות,שוק נהדר שיכול להימשך זמן רב,צריך לדעת לעשות סטוק פיקינג ותו לא,ולהתעזר בסבלנות!
  סגור
 • עוד 29 שנים(בגיל 100 שתיזכה)תיזכר בערגה במחירי יולי2019 (ל"ת)
  ללרון 21/07/2019 16:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • בסדר. לא נחיה במפולות העבר. נחייה במפולות העתיד. (ל"ת)
  ללרון 21/07/2019 12:49
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • לאור גילך הצעיר
  לרון 21/07/2019 16:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אכן תחווה מפולות כאלה ואחרות,אך לא ניתן לנבא העתיד רק בגלל שהיתה מפולת 2008 והשוק התאושש אכן באורח מופלא!
  סגור
 • בקרוב..אנו בתוכה..תיתכן היום התגברות קשה. (ל"ת)
  אחניבעל 19/07/2019 12:42
  הגב לתגובה זו
  8 4
  סגור
 • לך תשתה מיים קרים. אתה חובבן (ל"ת)
  יוס 19/07/2019 14:57
  הגב לתגובה זו
  5 3
  סגור
 • 11.
  SWKS
  איל 19/07/2019 09:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה, תודה על כתבה מרתקת כתמיד. מה דעתך על SkyWorks בהקשר הזה? הם מאמינים שהם ממוקמים היטב לקראת הG5 והIOT. רמת המחירים הנוכחית?
  סגור
 • מכיר אבל לא עוקב מקרוב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 20/07/2019 09:04
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • חברה מעולה מחיר בשמיים (ל"ת)
  גליקשטיין 19/07/2019 14:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 10.
  הבום הגדול של השבבים היה בין השאר בזכות הביטקוין
  לשלמה 18/07/2019 23:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  חברות כמו אנבידיה צמחו בגלל הצורך בשבבים חזקים כדי להפיק ביטקוין, היחלשות התחום הביא לירידה (=זמנית) בצריכה של שבבים מתוחכמים (=שהתאימו גם לגיימרים כבדים). נראה מה יהיה עם תחום הרכב האוטונומי שאמור להיות צרכן כבד
  סגור
 • צרכן נוסף הוא AI שעל מנת לבנות מודלים מחייב עיבוד מסיבי
  א 20/07/2019 09:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  של מה שנקרא DEEP LEARNING
  סגור
 • ללא ספק שה-AL הוא מנוע הצמיחה הגדול של השבבים
  AL מנוע הצמיחה הבא 21/07/2019 01:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מניה כמו סיוה יכולה לצמוח חזק בתחום הזה, אם תמצא תחליף לאפל (=שהתחילה לעבוד שוב עם קוואלקום מטעמים משפטיים ואחרים).
  סגור
 • 9.
  נכון שמספר רואי השחורות לא פוחת ואולי גם גובר, אבל
  שאלה למחשבה 18/07/2019 23:39
  הגב לתגובה זו
  4 0
  ...האם יש תחליף לשוק המניות??? יש כאלה שמאמינים בזהב פיזי (=במקרה של "סוף העולם") ויש כאלה שמאמינים במטבעות הדיגיטאלים...אבל מהמשבר הגדול של 2008 אלה שהאמינו בשוק המניות הרוויחו.
  סגור
 • להפסיד בשוק המניות חלק גדול מהונך בתקופה הקרובה ...אבל
  אם מתאים לך ... 19/07/2019 17:43
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אם לא תיגע במה שנשאר סביר להניח שעוד עשר שנים תהיה לך תשואה נאה על תקופה זו .לך על זה .
  סגור
 • סוג המשקיעים כאן באתר
  לרון 20/07/2019 07:40
  הגב לתגובה זו
  0 2
  מאופיינים לדעתי באופי ספקולטיבי ,כך שבמפולת ימחקו 70% והחזרה תמשך זמן רב כמו מניית lvs במפולת 2008
  סגור
 • חחח לרון. אשמח לקנות את כדור הבדולח שלך
  יוס 20/07/2019 13:42
  הגב לתגובה זו
  2 2
  אתה קוסם. יודע בדיוק מה יקרה !!חרטטן
  סגור
 • קודם תגיע לגובה נסיוני
  לרון 20/07/2019 19:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ותדבר אחר זמן כשדברים יתממשו ולא במידי,חרטטן בריבוע,חוץ מזה צודקת מירי מה זה יוס?
  סגור
 • מי זה היוס הזבל הזה שמשתלח בכולם?כן..הוא קוסם ואתה חלאה (ל"ת)
  קימחי 20/07/2019 18:59
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • סחורות מתכלות ושאילת סחורה מכניסים פי 2 לפחות מכל :
  מומחי לענייני 19/07/2019 12:44
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סחורה אחרת ויש שנים עד פי 4.
  סגור
 • העובדות:
  שלמה גרינברג 19/07/2019 08:26
  הגב לתגובה זו
  9 0
  אין שום תחליף השקעתי לשוק המניות בעולם קפיטליסטי ובתנאי שהצשקיע אינו חזיר. "במקרה של סוף העולם", גם הזהב לא יעזור.
  סגור
 • גילך ונסיונך בשנים ממש לא באים לצדק או נכונות בטענה..
  לשלמה 19/07/2019 16:20
  הגב לתגובה זו
  0 3
  מוזרה וטועה ומטעה זאת.
  סגור
 • ה"צשקיע"?
  מה זה 19/07/2019 10:29
  הגב לתגובה זו
  0 1
  ?????חכמת ההמונים????
  סגור
 • נכון.. כבר 10 שנים אין תחליף למניות
  ברי 19/07/2019 07:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק שהריבית עולה
  סגור
 • 8.
  איך אפשר להרויח מתחום החלב ? אם לא קראת .
  תזכורת מהמאמר ... 18/07/2019 20:33
  הגב לתגובה זו
  3 5
  יכולת להגיב לכתבה רצינית (34) במקום זאת בחרת להגיב ... אתה מניפולטור 18/07/2019 12:12 הגב לתגובה זו 0 0 לסיפור הזוי ואידיוטי שהמצאתי כי לא רצית לצאת אחראי. אם הייתי כותב לך קראתי במאמר, היית מתייחס בזלזול ואומר שלא ראית שמעת והרחת , שלחתי לך את המאמר אז אתה לא רוצה להתווכח עם הפרשן . ביזיון ... זה רציני ? אתה לא באמת עיתונאי עם דעות סדורות ומנומקות , אלא חוכמולוג חפיפניק ... תישאר עם עדת המעריצים שלך שגם היא מצטמצמת מיום ליום ... אין פלא שאתה מעריץ את טראמפ ... שניכם שטחיים וחיים משליפות וכותרות ולא עושים דבר .
  סגור
 • אם היית מסביר מה רצונך
  שלמה גרינברג 19/07/2019 08:30
  הגב לתגובה זו
  7 0
  כנאה שהייתי מגיב אבל כיוון שאין להבין מהתגובה על מה בדיוק אתה מדבר אז תמשיך להתפלש בזוהמה שאתה מפיץ כי נראה לי שטוב לך כך
  סגור
 • הסביר לך המגיב הבא .
  את רצוני ... 19/07/2019 17:19
  הגב לתגובה זו
  0 4
  הסחי שאתה מדבר עליו הוא זה שאתה ונשוא הערצתך מפיצים סביבם ... להזכירך פורסמה באחרונה קלטת בה הוא וג'פרי אפשטיין מוצאים טעם משותף בנשים ... זהו נשוא הערצתך אדם שכול סביבותיו רקובים ונגועים שחיתות ... וזהו הסחי שכולנו חיים אתו ... אז יש כאלה שנגעלים מהסירחון ואחרים שמנסים לשכנע את הסביבה שזה ניחוח מיוחד ונפלא . מקור הריח כבר אינו הבעיה הווירוסים שמפיצים את המחלה הופכים להיות הבעיה האמתית ... מזכיר לך משהו ? פשוט עצוב .
  סגור
 • למה ללכלך הנייר בדבריך במילה זוהמה על דיברי מגיב? (ל"ת)
  היי בום 19/07/2019 16:21
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • רצונו
  מה לא ברור 19/07/2019 10:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לשלול את דרכך ואותך!
  סגור
 • ויתכן שטוב שכך (ל"ת)
  הופה היי 19/07/2019 16:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • הדרך הנבונה לכך היא להתעלם ממני אבל
  שלמה גרינברג 19/07/2019 14:18
  הגב לתגובה זו
  8 0
  אתה כנראה מזוכיסט שאוהב לסבול
  סגור
 • גם מזוכיסט וגם אוהב לסבול הופך דבריך למינוס מינוס..
  להגרינברג 19/07/2019 16:24
  הגב לתגובה זו
  4 3
  שהוא פלוס. הבנת?
  סגור
 • לא (ל"ת)
  שלמה גרינברג 20/07/2019 09:06
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • וואהו!! מה לא? איזו תשובה פגז הבאת!!וואהו??מה זה וואהו? (ל"ת)
  לגרינברג 21/07/2019 17:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • שלמה - הפסק להאכיל את הטרול.
  דגן 20/07/2019 17:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • 7.
  מישהו כבר אמר
  לרון 18/07/2019 19:17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  "והעיקר לא לפחד כלל",הפחד הוא יועץ גרוע,פשוט אל תשקיעו כסף שאתם זקוקים לו,אם אינכם ישנים בלילה מדאגה לכספכם המושקע,צאו מהבורסה!
  סגור
 • פחד הינו יצר קיומי אדיר באיכותו ומשמרנו בחיים אפרט ..
  איצ ללרון 19/07/2019 16:26
  הגב לתגובה זו
  5 0
  בהזדמנות..ואיני מתכוון לפחד משתק..אלא לפחד בונה ומקדם..
  סגור
 • פרופ' הינך צודק ללא ספק
  לרון 21/07/2019 12:30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אך ניתן גם להוסיף למשוואה את הכאב והשפעתו כשמפסידים כסף!
  סגור
 • כל אחד..והצורה בה הוא מכלכל את צעדיו בשבילי החיים. (ל"ת)
  ללרון 21/07/2019 17:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • בתקופה כמו היום
  לרון לאיצ 20/07/2019 07:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  באפט אמר פעם שפשוט אין סיבה להשקיע,אולם מי שרוצה עדיף סולידית יחסית כמו מניות נייס הייניקן bn ואחרות .
  סגור
 • 6.
  שוב נמאס
  קו מנחה 18/07/2019 18:46
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מהאתר הקופץ שלכם,או אולי אתם רוצים לסנן אנשים שיחפשו אתרים אחרים? סדרו את הענין לטובתכם,לא חבל?
  סגור
 • 5.
  כדאי שלמה לקנות טאוור? (ל"ת)
  טאוור 18/07/2019 18:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • כן, הוא גם יענה לך על זה.
  רז 22/07/2019 15:39
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ברור.
  סגור
 • 4.
  מגיב 2 וגם 3 אני משוכנע אותו דבר. לא רואה אף אחד ממטר..
  יקיר 18/07/2019 18:16
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שימו עיין ואוזן
  סגור
 • 3.
  הפעם ייקח לאנושות עשרות ואולי הרבה יותר שנים:
  המשך לנבואה קשה.. 18/07/2019 16:52
  הגב לתגובה זו
  9 3
  לחזור (ואל תיטעו) לא לשיא...אלא ל33% מגובה השיאים שהמדדים האמריקאים עמדו ביולי 2019...שאר העולם בכל מקרה כבר לא שם ולא אזכיר בכלל מניות ענק שקרסו ןהיתכנסו לכיוון ה 0 ויש אומרים המוחלט!!!
  סגור
 • לך תשתה קצת מיים קרים יעשה לך טוב (ל"ת)
  יוסי 18/07/2019 19:27
  הגב לתגובה זו
  5 1
  סגור
 • 2.
  לאדון שלמה יקיר האתר
  סוויסה הפיטבול 18/07/2019 16:09
  הגב לתגובה זו
  7 3
  מה דעתך על הרעיון והראיון המשונה והמפחיד שהעולם עקב התרחשויות בבורסות בקרוב יחזור עשרות ויש אומרים מאות שנים אחורה...וניצטרך לבנות כמעט הכל מחדש מעוצמות המכות שאנו עומדים לחטוף בבורסות והשווקים והכלכלות שהן: "טובות ונהדרות ונפלאות ומשובחות ומבריקות "??האם באפשרותך ממרום גילך וחוכמתך לתת לנו את עצת הזה כרגע במיידית או שתעשה זאת לאחר המבול? אשמח לתגובה עניינית ולא פוגענית ועדינה ומסבירה ומנחמת..
  סגור
 • מת לענות לך "תשובה עניינית"
  שלמה גרינברג 19/07/2019 08:32
  הגב לתגובה זו
  4 0
  אם הייתה לי
  סגור
 • פעם ראשונה שאני פוגש בטוב ובחכם שבגרינברג שכך צריך ..
  איצ 19/07/2019 16:46
  הגב לתגובה זו
  2 0
  להראות ולהישמע..תבורך.
  סגור
 • סוויסה לך תגדל כלבי פיטבול ואל תשקיע
  אמרי 18/07/2019 19:27
  הגב לתגובה זו
  3 0
  עזוב אותך השקעות.. אתה חובבן
  סגור
 • נכון....החודש היפסדתי 40 מליון שקל. נישאר לי רק 37 לעזא (ל"ת)
  לאמרי 18/07/2019 20:49
  הגב לתגובה זו
  2 1
  סגור
 • פיטבול נובח לא נושך .. קח את הכסף וברח (ל"ת)
  אמרי 18/07/2019 22:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  מה דעתך על רגולציות על סוחריי מידע ?
  יוסי 18/07/2019 15:19
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הכוונה למעוותי ומסלפי מידע מן העיתונות .
  סגור
 • הלוואי אבל בלתי ניתן לביצוע (ל"ת)
  שלמה גרינברג 19/07/2019 08:33
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • הרגולטורית גואטה
  לרון 19/07/2019 10:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רוצה להכניס המשקיעים לק נאמנות לגידור,מצב אבסורדי,יתעורר ח"כ ויגיש הצעת נגד לשטות הזאת,כנ"ל הצעה לרגולציה על סוחרי מידע!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות