מה הקשר בין הגששים, ה-FAANG ותרבות הכותרות?

ביום שני שעבר הגיע לשיאו התיקון ה-19 של העשור האחרון ולמרות מבול הכותרות המבהיל הפכו המשקיעים את המגמה. עד כמה מוצדקים האיומים על מיתון קרב? ומה הסיבה להמלצות על ה-FAANG?

|
(147)

ביום שני שעבר הגיע התיקון ה-19 של העשור האחרון, שהחל בסוף אפריל, לשיאו. התיקון לדעתנו, למרות העליות החדות מאז, לא הסתיים עדיין ויימשך בזעזועים ובגלל מצבור סיבות שנגיע אליהן בהמשך אבל נתחיל עם "אפיזודת החקירה של FB ו-GOOG" שהכתה קשות במניות הנ"ל ובחברותיהן ב-FAANG, לאחר סיום המסחר של יום שני.

מניית FB, כמייצגת, סגרה את יום המסחר בירידה של 6.2% (16% מתחת למחיר בתחילת התיקון), ולאחר סגירת המסחר המשיכה המניה להתדרדר בעוד 5.5%. "ענקיות הטק GOOG ו-FB", זעקה כותרת בניו יורק טיימס, "ניצבות בפני בדיקות מעמיקות של משרד המשפטים והוועדה למסחר".

אליבא מבול הכותרות שכיסו את שמי וול סטריט לאחר הסגירה, חושדים משרד המשפטים האמריקאי והוועדה למסחר (ה-FTC) בחברות ה-FAANG שעסקו במונופוליזציה, קרטליזציה ושאר מריעין בישין שכאלו. הודעת אימים זו "הצטרפה" לעוד כמה כותרות נחמדות שמלוות את השוק מזה זמן כמו, "שיחות הסחר עם סין תקועות", "ארה"ב מאיימת על מקסיקו בהטלת מיסים בגלל ההגירה", "הנשיא מאיים גם על אירופה" וכמובן המיתון שמתקרב. בערב יום שני שעבר נראה היה שהתיקון ה-19, בגלל "התוספת" של החקירה הנפתחת, יחריף.

אלא מה? דווקא החל מיום שלישי החל שוק המניות לעלות. גם אנחנו לא חשבנו שהתיקון יסתיים כיוון שלדעתנו גם בשפל של ה-3.6 הייתה הערכת המניות עדיין גבוהה אבל בהחלט מבינים את המשקיעים שהפכו את המגמה למרות זרם הכותרות המבהיל. מדוע? כי הקמפיין הנגטיבי של התקשורת, שהולך ומקצין משנה לשנה, מתחיל להפוך לבומרנג.

המשקיעים מתחילים ללמוד את מה שהגששים ראו כבר מזמן
מתיקון לתיקון לומדים המשקיעים להבדיל בין משאלות לב (פייק ניוז) ושנאת טראמפ לעובדות. ציבור המשקיעים ואפילו הרובוטים שמניעים את "מכונות המסחר האלגוריתמיות", בודקים ביתר קפדנות את הכותרות ובצדק כי ההיסטוריה של הפרשנות התקשורתית בעשור האחרון תומכת יותר ויותר במסקנה של הגששים ש"עובדים עלינו בפנים ואנחנו לא לומדים, לא לומדים", והגששים שמו לב לכך כבר לפני 55 שנים.

בגדול ובפעם המי יודע כמה, אנחנו חוזרים על ההסבר לפיו מה שקורה בבורסות האמריקאיות קשור אך ורק במה שהמשקיעים מאמינים שיקרה בכלכלה עם השלכות למצבם האישי תחילה וב"גאווה הלאומית", שקשורה בבטחון, הגירה וכו', לאחר מכן. אלו הם 2 המנועים שמזיזים את השווקים, למעלה וגם למטה ואין בלתם. הטענות כאילו הממשל או הבנק המרכזי "מובילים" את היציאה או הכניסה לתיקון פשוט מגוחכת לכל מי שטיפה מבין בתחום הפעילות של שני הגופים מול שוק ההון בארה"ב.

העולם נגרר אחרי ארה"ב
הסיבה לעליה הארוכה של המניות בעשור האחרון היא השילוב שבין העובדות הכלכליות, מאקרו ומיקרו, בארה"ב והציפיות להמשכן, שאותן תורם בגדול, בשנתיים האחרונות, הנשיא טראמפ שמוסיף לתמונה את נושא הגאווה הלאומית שהייתה חסרה בשנים האחרונות.

שימו לב, על ארה"ב מדובר, שאר העולם נגרר אחריה בשלב הנוכחי. נכון, מפעם לפעם העליות מוגזמות ומפעם לפעם נראה שטראמפ טועה/ מגזים או שהקונגרס שם רגל אבל המגמה, בעיניים אמריקאיות, ברורה למדיי. מצבה של ארה"ב, הכלכלי והביטחוני, הולך ומשתפר וזה הבסיס להרגשה הטובה של המשקיעים ולרשת הביטחון של המניות.

אם טראמפ יצליח "לעשות סדר בסחר הגלובלי", אם יצליח לבצע את שדרוג התשתיות, אם "ישכנע" מדינות סוררות לשוב לסדר וכן, אם החומה תיבנה בגבול מקסיקו - "השמיים הם הגבול". אל תזלזלו במוטיב "הגאווה הלאומית", ארה"ב עמוסה בפטריוטיזם.

​האיומים על מיתון קרב מוצדקים?
התיקון ה-19 הקצר מוכיח שהאופטימיות עדיין מובילה שהרי לא ההערכות הנמוכות הביאו לסיומו אלא התקוות שהתחדשו ולכן אנחנו חושבים שהזעזועים יימשכו. נא לא לקפוץ, יש גם סימנים למיתון. גם אנחנו למדנו כלכלה ומכירים את כל סימני המיתון. אבל הסימנים הנוכחיים אינם סימני המיתון האופייניים של טרום מהפכת הטכנולוגיה. במקרה הנוכחי (שלמעשה מלווה את העשור האחרון כולו) נשענים הפרשנים באיומיהם על מיתון מתקרב, על אותות/ אינדיקטורים שמחוסר הגדרה מתאימה נכנה אותם כ"מתאימים למצבי עבר שאינם דומים למצב הנוכחי".

סימני המיתון המתקרב הנוכחיים הם תוצאה של מסלול ההתקדמות הכלכלית שמובילה מהפכת הטכנולוגיה. סימנים אלו חוזרים על עצמם לאורך המסלול ואת התהליך הזה רואים מאז החלה היציאה ממשבר 2008 כמו בתיקונים הגדולים של 2010, 2011, 2015 ו-2018 שכולם הוגדרו כ"תוצאה של התקרבות למשבר כלכלי נוסף". מדובר במצבים שתלויים בניהול משברים פתירים ושציבור המשקיעים מאמין שיגיעו לפתרון וכך גם המצב הנוכחי.

בשורה התחתונה טראמפ צודק בכל תכניותיו והעולם, כולל סין, יודע זאת וגם יודע שנכון לרגע זה "הכוח" אצל טראמפ. הבעיה של הנשיא היא בסגנונו ואם יעדן אותו הכל יסתדר. מדוע? כי כל מה שהוא רוצה לבצע, סחר עולמי צודק, תשתיות משודרגות לארה"ב, שינוי מערכת הבריאות, החומה וכו', הגיוני ונכון (לדעת המשקיע האמריקאי).

התקשורת, בין אם בגלל קשרים לדמוקרטים או טינה לאיש עצמו ולעיתים בגלל בורות, עושה ככל יכולתה לתאר את המצב כמתדרדר תחת מנהיגותו. העובדה שהאבטלה כדוגמה בשפל כל הזמנים הופכת, בגלל חודש אחד של פקשוש הקונצנזוס (שהתקשורת הפכה לחשוב יותר מהמציאות), ל"עוד איתות על מיתון מתקרב". כשהנשיא נלחם נגד העלאת הריבית זה בגלל "שהוא יודע שמיתון מתקרב" ולבסוף "ההתמרמרות" על כך שהאינפלציה ומחירי הנפט יורדים, מישהו יכול להסביר מדוע זה רע? ועוד כהנה וכהנה.

מי שאינם מתיישרים עם התקשורת מוסתרים מעיני הציבור
הבעיה האמיתית רבותיי היא שמומחים שאינם "מתיישרים" עם רוחה של התקשורת המרכזית, בין אם בכלכלה או בתחום החברתי או בתחום יחסי החוץ, "מוסתרים" מעיניו ומאוזניו של הציבור, אינם מוזמנים להופיע בתקשורת המרכזית. אבל הציבור, שעוקב אחריהם ברשתות, מבין את מה שקורה.

אז כאשר נופלת פצצה כגון זו של החקירות שאמורות להיפתח כנגד קבוצת ה-FAANG ואחרות, היא אינה משפיעה יותר על מניות הקבוצה כי המשקיעים מטילים ספק גם בחקירות, גם בסכומי הקנסות אם בכלל ולאור ניסיון העבר גם בסיפור כולו. האמת היא שהסיבה שבגללה ירדו FB ו-GOOG לאחר המסחר של ה-3.6 הייתה קשורה למכונות ולא לציבור המשקיעים.

תהליך קבלת ההחלטות של המכונות כולל גם "השפעת כותרות". ביום שישי האחרון יצא אתר המורנינגסטאר בכתבת הערכת סיכונים לפייסבוק ולגוגל במקרה שאכן יחליטו משרד המשפטים והוועדה למסחר לפתוח בחקירה נגד שתי החברות, הליך שהאתר מפקפק בכדאיותו ובמיוחד לאור תוצאות החקירה האירופית כנגד גוגל שתוצאותיה הביאו בעיקר לפגיעה בצרכנים.

כדאי לקרוא הכתבה בעיון ואם להסתמך על האתר, שמצטיין באמינות ובאיכות, צודקים המשקיעים כשהם מתעלמים מהספור הזה שככותרות הוא נפלא אבל במציאות הוא זניח לחלוטין. האתר אגב ממליץ על שתי החברות ב"קנייה".

הציבור זוכר כנראה איך הסתיימו 3 סיפורים דומים בנושא "התרסקותן" של אפל, קראפט היינץ (סימול: KHC) וטסלה. על AAPL הרבנו לדבר אבל סאגת החקירות על ניהול הספרים ב-KHC והאסון שמצפה לבאפט בגללן הסתיימה השבוע בכלום. ו-TESLA? אחרי הרבעון הראשון הפרשנים חיסלוה.

הסיבה "החדשה" להמלצות על ה-FAANG
לפי מדד ה-FAANG של בלומברג (סימול: ^NYFANG בניו יורק או NYFANG:IND בבלומברג) עלה המדד שכולל את 5 המניות FB, AAPL, AMZN, NFLX ו-GOOG ב-9% מאז ה-3.6 וזאת לעומת 7% שעלה מדד הנאסד"ק וזאת למרות "החקירות". חלק מזה קשור אמנם במה שקרוי name recognition (משקיעים חוזרים למניות המוכרות תחילה) אבל חלק לא קטן מזה קשור ב"תגלית החדשה" (לא חדשה בכלל עבור אנשים שעוקבים אחרי החברות הללו) שתופסת עניין בוול סטריט - ענקיות הטכנולוגיה הללו, בתוספת מייקרוסופט הפכו את סקטור החדשנות הרפואית לראש חץ בתכניותיהן האסטרטגיות לעתיד.

מדוע? כי ארה"ב של 2018 הוציאה 3.65 טריליון דולרים על בריאות (11,212 דולר לנפש) כאשר 59% מהם הולכים לרופאים בבתי החולים ולשירותי מרפאות כאשר העלייה בהוצאות היא כולה בגלל עלייה במחירים ולא בגלל עלייה בשירות. זו בדיוק המגמה גם בתרופות המרשם וגם בביטוח הרפואי, ההוצאות עולות ב-5-7% לשנה, תלוי בתחום, ללא עלייה במספר "הלקוחות" או התרופות.

במילים אחרות זה אומר שנישת ההתייעלות הופכת קריטית לסקטור שכבר כעת נוטל כ-17% מהתוצר האמריקאי וב-2025 יגיע ל-19.5%. מי אם לא ענקיות הטכנולוגיה הללו, בעזרת יכולותיהן ב-AI, ענן, IOT ובכלל טיפול באחסון ועיבוד מידע, יכול לעשות זאת טוב יותר? כאשר כל אחוז של התייעלות שווה עשרות מיליארדי דולרים אין סיכוי שהקבוצה (סליחה, האמת היא שזה רק ה-FAAG, שהרי נאטפליקס לא ממש חלק מהעניין) תוותר למישהו.

מי תוביל את הנישה החדשה?
רוב המומחים חושבים שגוגל תוביל אבל ישנם כאלו, מורגן סטנלי בראשם (וגם אנחנו), שמאמינים שמייקרוסופט היא שתוביל. פייסבוק, שרוב הלקוחות הפוטנציאליים הם לקוחותיה, נכנסה גם היא במרץ לנושא ואמאזון? מה אתם חושבים? שהיא תהיה בחוץ? חלילה. כמעט כל האנליסטים שהוציאו המלצות על החברות הללו מאז ה-3.6 מזכירים את תחום החדשנות הרפואית כסיבה מרכזית בהמלצות הקניה שנתנו (למרות הערכים שעדיין גבוהים).

"נישת החדשנות הרפואית", כותבת Nancy Huynh מה-healthcareweekly.com, "נראית לענקיות הטכנולוגיה כמקום הנכון להתרכז בו על מנת למנף את עצמתן העסקית כדי להמציא מחדש את תחום הבריאות באמצעות פיתוח של מכשירים חדשים שישמשו מטופלים, ספקי בריאות ומבטחים וכדי לפרוץ להובלה בתחום הבריאות".

בכתבה של Huynh, תוכלו לקבל תיאור על מה כל אחת מהחברות עושה בתחום. התחום הזה אגב פותח שוב אפשרות ליצירת חברה ישראלית מובילה ברמות שהייתה טבע. זה עדיין לא מאוחר וישראל נחשבת לאחת מחלוצי תחום ה-digital health שמוגדר כ"תחום התמזגות הטכנולוגיות הדיגיטליות עם תחום הבריאות במטרה לייעל את תעשיית הרפואה".

למעשה, הקרן הראשונה שמשקיעה בחברות שמתמחות בתחום, OurCrowd Qure היא ישראלית בהנהלת ד"ר יוסי בהגון (https://www.qureventures.com/). תוכלו לקרוא על ישראל בתחום בכתבה "שלושת פריצות הדרך בתחום הדיגיטלי רפואי".

ישנם כמה סלים קטנים שמתמחים בנישה המתפתחת, אבל הם מתמקדים בחלומות בעיקר, וישנו סל ה-Innovative Healthcare ETF (סימול: IEIH) ש"בונה" על חברות הרפואה הגדולות כמו JNJ, MRK, PFE, LLY ושכמותן. מה אנחנו חושבים? שחייבים להיות בנישה הזו אבל לדעתנו באמצעות ענקיות הטכנולוגיה והרפואה. כלומר, צריכה להיות "פינת חדשנות הרפואית" שמורכבת מ MSFT, AAPL, GOOG, FB ו-AMZN לצד קרן הבריאות XLV שמכילה את כל ה"מעניינות" הרפואיות הגדולות. "פינה" כזו כבר קיימת אצלנו מזה עשור ויותר.


** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.

תגובות לכתבה(147):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 56.
  מתי נדע אם הפחתת המס ל-20% אכן מימשה ציפיות טראמפ?
  יוסי 19/06/2019 23:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המהלך הזה יספר לנו, האם הפחתת המס הביאה ליצירת יותר מקומות עבודה בארה"ב...או האם הפחתת המס רק העשירה יותר את העשירים. תודה
  סגור
 • מה הקשר?
  שלמה גרינברג 20/06/2019 11:18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הפחתת המס לא נועדה ליצור מקומות עבודה (שללא קשר הם בשיא של 50 שנה ויותר) ולבטח לא העשירה העשירים. הפחתת המס נעשתה על פי הבטחת בחירות לפיה למעמד הבינוני יהיה יותר כסף לצרוך וזה בדיוק מה שקרה
  סגור
 • 55.
  מחכה כבר לכתבה של מחר. אין כמוך שלמה (ל"ת)
  נטע 19/06/2019 19:41
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 54.
  תסתכל היום טוב טוב על יור הפד עושה התעמלות .
  לשלמה . 19/06/2019 18:05
  הגב לתגובה זו
  1 1
  אל תגיד אחרי זה מי אמר , לא שמעתי , לא ראיתי , אכלו לי , שתו לי. תהנה !!!
  סגור
 • תוכל גם להסביר מה שכתבת? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 20/06/2019 11:18
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • טען עוד
 • 53.
  שלמה החלום הגיע ו Array BioPharma נימכרה לפייזר, אחזקה
  ישראל 19/06/2019 12:36
  הגב לתגובה זו
  0 0
  של שנתיים הגיעה לסיומה בתוצאה נהדרת. ועכשיו מי הבאה בתור , לקחתי מנה ראשונה את AMRN , תחום עוד יותר גדול , שלמה תוכל לבדוק אותה מה דעתך עליה תודה
  סגור
 • 52.
  המדדים נותנים רושם של טירוף של עליות -במציאות שנה וחצי
  המציאות 19/06/2019 10:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מי שפותח גרפים שנה וחצי אחורה (מינואר 2018) sp500 עלה ב 6 אחוז, נאסדק ב 11 אחוז, נאסדק 100 QQQ ב 15 אחוז, ראסל 2000 IWM תשואה אפס בשנה וחצי.
  סגור
 • לא מתווכחים עם השווקים
  לרון 19/06/2019 12:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הרי כשתתחלנה ירידות אדון "מציאות" דלעיל יתחיל לקטר,מי שחושב שהשווקים "מגזימים" שימכור ויעבור לשורט דולר וזהב,מרויחים?תהיו מבסוטים,לא מבסוטים מהרווח תתרמו לצדקה!
  סגור
 • היתחלת (ממשיך) לזגזג. היה צמוד לדבריך ולא בהתאם:
  פאוזי ללרון 20/06/2019 11:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לשינויי מובילים מטורפים שמובילים לאסון.
  סגור
 • והכי חשוב VT המהולל (של הסולידית....)
  VT 19/06/2019 11:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תשואה מינואר 2018 מינוס 2.5 אחוז
  סגור
 • "המהולל"? ?? אבל לגבי קביעתך מדוע בחרת משיא כול הזמנים?
  שלמה גרינברג 20/06/2019 11:24
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מתחילת השנה הניב הסל % 15.98 שלא לדבר על התשואות מתחילת 2015-16-17
  סגור
 • 51.
  קנביס
  יצחקיצחק 19/06/2019 09:32
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מתי יפסיק הירידות אני רוצה לקנות
  סגור
 • תקנה הרבהאז יפסיקו (ל"ת)
  שלמה גרינברג 20/06/2019 11:25
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 50.
  מורגן סטנלי: השוק פועל על אדים (מתאריך 11.6)
  לשם שינוי 19/06/2019 08:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מורגן סטנלי: "תחזיתנו השלילית מקבלת צורה, השוק פועל על אדים" בבנק ההשקעות טוענים כי נתוני המאקרו והמיקרו הכלכליים ממשיכים להידרדר ומבהירים: "אם אתם מחכים לריבית נמוכה יותר שתצית את השווקים – אל תחכו" נועם בראל | 11/06/2019 "קיצוץ ריבית אחרי מחזור העלאות ארוך נוטה להיות שלילי למניות, בניגוד להפסקה כמו בינואר, שהיא חיובית בדרך כלל", אמר וילסון. "אני מתריע בצורה ברורה ונחרצת על הסבירות שהרווחים בארה"ב והמחזור הכלכלי יאכזבו השנה. באופן ספציפי, טענתי כי ההתאוששות במחצית השנייה אותה חברות רבות הבטיחו והמשקיעים מצפים לה, לא צפויה להתממש". "אם תקשיב למה שהשווקים באמת אומרים השנה, נראה שהם מסכימים עם השקפתנו שהצמיחה תאכזב בין אם יש עסקת סחר או לא", אמר. "לכן, אנו ממשיכים להמליץ למשקיעים להישאר בפוזיציות דפנסיביות, עם משקל יתר בענפים כמו שירותים ומוצרי צריכה".
  סגור
 • תמשיך לקרוא מה כותב וילסון (ל"ת)
  שלמה גרינברג 20/06/2019 11:25
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 49.
  יש טענות על התפתחות בועה, מה דעתך בנושא?
  יוסי 18/06/2019 20:35
  הגב לתגובה זו
  1 0
  יש שטוענים שההנפקות של מניות לא ריווחיות בסכומי עתק, מזכירה את סוף שנות ה-90
  סגור
 • כפי שכתבתי כאן
  לרון 19/06/2019 12:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אכן uber,lyft הן רק דוגמא לכך!
  סגור
 • מחירי המניות ברובם גבוהים לטעמי
  שלמה גרינברג 19/06/2019 08:12
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אין שום דמיון לתקופת הבועה וכבר הסברתי מדוע
  סגור
 • אכן
  גבוהים 19/06/2019 12:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  "לטעמנו"
  סגור
 • 48.
  שלמה, מה עם כתבה על עתיד שוק הדשנים, ועל כיל? תודה (ל"ת)
  Sassi6 18/06/2019 06:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 47.
  העם מבקש כתבה על סקטור הברזל
  עידן 17/06/2019 17:27
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ובעיקר על nue, stld, frd thanks
  סגור
 • הייתה כתבה על תחום הפלדה ב 7.18
  אתה משעמם אותנו 18/06/2019 11:13
  הגב לתגובה זו
  2 0
  טראמפ מחזיר את ארה"ב למשחק הפלדה - כדאי להשקיע? האיש שהגיע לבית הלבן ב-2016 יודע בדיוק מי ימצמץ ראשון ולכן אינו חושש. מי "המוח" האמיתי שמאחורי מלחמות הסחר של טראמפ ולמה אין סיכוי שיעצור? שלמה גרינברג | 05/07/2018 15:00
  סגור
 • 46.
  בריטיש אמריקן טובאקו bti
  ורדי 17/06/2019 17:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה תודה על הכתבה..מדוע לדעתך פיליפ מוריס ואלטריה התאוששו די יפה מהירידות החדות בסקטור, בעוד bti עדיין קרובה לתחתית של 30$ ולא ממש מצליחה להתרומם ?תודה
  סגור
 • לא יזיק להיות מסוגל לקרוא אפילו רק כותרות
  גן ילדים 18/06/2019 11:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  BAT shares slide on decline in cigarette market share BAT warns of steeper declines in cigarette sales, shares slip June 12, 2019
  סגור
 • יפה.. הפתעת. מאיפה הכתבה הזו ? (ל"ת)
  גן מקצוענים 18/06/2019 13:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 45.
  אחלה כתבה תודה רבה (ל"ת)
  בנצי 17/06/2019 17:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 44.
  בד ברקפסט bbby
  טמיר 17/06/2019 17:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא מצליחים להתרומם..מה דעתך על עתידם ?
  סגור
 • 43.
  בין הרצוי למצוי... :
  וממשיך 17/06/2019 12:57
  הגב לתגובה זו
  6 0
  קראתי כאן את החבר ירון שמהלל את הכתב הצעיר עמית נועם ולדעתי בצדק רב. כתב שמכבד עצמו ועושה עבודתו נאמנה צריך לכתוב לפי מכלול הנתונים הקיימים מה יש ומה נמצא ומה קורה וכדומה לפי עובדות..ולא לנחש או לקוות או לצפות או להתייפייף בפני קוראים שהכל טוב ורק בככה וככה מה שנקרא אסטרולוגיה או ניחושים. בסיכומו של יום הסוג הראשון של הכותבים והפרשנים ברוב המקרים מנצחים ובגדול..כך מתנהל עולמנו ולא דווקא בבורסות.
  סגור
 • ועל זה נאמר, הנתונים נובחים, והשיירה עוברת מ-9/3/2009. (ל"ת)
  Sassi6 18/06/2019 06:33
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור
 • קישקוש בלבוש. התעמק בדברים שניכתבו ותחכים!!! (ל"ת)
  היי 18/06/2019 12:44
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • אתה מגיב ממש לא לעניין...>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
  איצ ל Sas 18/06/2019 12:42
  הגב לתגובה זו
  2 0
  לצורך העניין 09/03/2009 או כל תאריך אחר אין ללהםשום משמעות לשיטתנו. עלה ונהננו טוב מאד עלה וירד(מה שירד וקיבל טיפול הולם) לשיטתנו..עוד יותר טוב...קרא שנית את 43 ובעיקר את "וכמובן"...והבן את שיטת הפעולה האולטימטיבית הבלתי מנוצחת !!!
  סגור
 • וכמובן:>>>>>>>>>>>>>>>>
  איצ המשך 17/06/2019 14:39
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אין התייחסות בדברי לכיוון זה או אחר או דישדוש.. כל דבר ינותח עד לפירטי פרטים ואז מתקבלת החלטה כמעט מושלמת בלמעלה מ 99% מה הכיוון ואז פועלים בהתאם.
  סגור
 • לרון ולא ירון (ל"ת)
  תיקון 17/06/2019 14:14
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 42.
  יש דבר אחד קטן ממש פיצפון בכתבות וסוגייהם ומי הכותבים:
  למר שלומה ג. 17/06/2019 12:52
  הגב לתגובה זו
  2 0
  יש כותבים ויתכן והם משכילים וחכמים הכותבים למעשה לא מה צריך להיות לפי כל הנתונים הגלויים והחסויים. אלא..כותבים מתוך רצון לראות שוק עולה וטס וכסף בריצפה וכולי..ואובם נופלים בסופו של יום. כותבים חכמים ומתוחכמים ממש לא כותבים מה הולך להיות כי זה הרבה יותר מניחוש..הם כותבים מה צריך להיות לאור נתוני אמת..והם אלו שמצליחים להדביר את השווקים והבורסות. אז זהו הסוד ...הרצוי והמצופה או המצוי ומה שאכן יתגשם.
  סגור
 • ורובם (ל"ת)
  תיקון 17/06/2019 14:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 41.
  פרוטליקס
  אילן 17/06/2019 12:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה דעתך על המנייה לאחר שfda אישר הליך מקוצר?
  סגור
 • דעתי כמקודם
  שלמה גרינברג 17/06/2019 16:35
  הגב לתגובה זו
  2 0
  תוכל לשלוח הוכחה לאישור? לא ממקור ישראלי, מה FDA
  סגור
 • 40.
  מי אני ?
  מיוחד לשלמה !!! 17/06/2019 12:06
  הגב לתגובה זו
  1 1
  1.לט'ס מייק אמריקה גרייט אגיין (להקים את האימפריה הגרמנית).2.מציג עצמו פטריוט דואג לרווחת העם האמריקאי (הגרמני) ומבטיח לשפר את מצבו הכלכלי.3. משתלח ובוטה בנאומיו כלפי המתנגדים לו ומאיים עליהם 4. לא עומד בהבטחותיו כלפי מדינות ומפר כל סיכום.5. מנסה להשיג מטרות באגרסיביות ובאלימות .
  סגור
 • ממי? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 17/06/2019 16:31
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • היטלר עוכר ישראל, טראמפ ידיד ישראל, תודה (ל"ת)
  Sassi6 18/06/2019 06:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אם אתה ידיד ישראל זה נותן לך לגיטימציה לבצע כל דבר ? (ל"ת)
  כלומר 18/06/2019 11:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אני מקווה שאתה רואה את הדמיון למושא הערצתך
  מה זה משנה ? 17/06/2019 18:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הראשון נבחר לאיש השנה של ה"טיים " והיו ממנו ציפיות מרקיעות שחקים ... וראה איך זה נגמר
  סגור
 • אתה צודק ברעיון..הדרך וההשוואות והדברים הנוראים כאן :
  מיוחד למי אני 17/06/2019 14:46
  הגב לתגובה זו
  5 0
  מצריכים ביקור דחוף אצלי להכניס בינה בראש חולה..והיו רבים כמוך ויהיו רבים אחריך..נישארו אומללים אבל עם כיוון מחשבה אחר וחיובי ..
  סגור
 • שאני אצלך
  דמיין 17/06/2019 18:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קח בובה שים על כיסא ותתחיל לשחק פסיכו (לוג) ולדבר ... זה יעשה לך טוב ...
  סגור
 • 39.
  חברים, קראתי את 92 התגובות, כולם מדברים מהפוזיציה, ה...
  Sassi6 16/06/2019 23:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברים, קראתי את 92 התגובות, כולם מדברים מהפוזיציה, הלונגיסטים משבחים ומהללים את יהלומי גרינברג, ובהפוך על הפוך התגובות של "ראו כי רעה נגד פניכם", תודה
  סגור
 • חוץ משלמה כמובן !!! (ל"ת)
  כולנו ??? 17/06/2019 13:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • מתוך ה92 91 לא מבינים מימינם ומשמאלם
  גורדי 17/06/2019 10:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה מנוסה, חי את השוק עשרות שנים ומביא גישה וראייה אובייקטיבית.הוא היחיד פה שהייתי מקשיב לו
  סגור
 • 38.
  שאלה
  משה 16/06/2019 11:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אתה כותב "הטענות כאילו הממשל או הבנק המרכזי "מובילים" את היציאה או הכניסה לתיקון פשוט מגוחכת לכל מי שטיפה מבין בתחום הפעילות של שני הגופים מול שוק ההון בארה"ב. " מכיוון שרבים מאמינים בטענה זו כולל אנליסטים מכובדים בארץ ... ואף הממשל מרמז לנכונותה אנא הסבר את דבריך .
  סגור
 • אנליסטים מכובדים בארץ ... ואף הממשל מרמז לנכונותה
  שלמה גרינברג 17/06/2019 08:51
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מעולם לא ראיתי שום רמז לכך שהממשל מרמז על "הובלת השוק" ואם יש אנליסטים מכובדים בישראל שמאמינים שכך הדברים הם פשוט לא מכירים את הרגולציה בשוק האמריקאי. אין דבר כזה שבגלל שטראמפ מעוניין בכך השוק יעלה או ירד וכך גם לגבי פאול. אם יתגלה שיש קשר כזה האמן לי שפרשת ההשפעה הרוסית תתגמד בהשוואה.
  סגור
 • דוגמאות
  משה 17/06/2019 11:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  1. פאוול טען שפעולות שנעשו בעבר על מנת לתמוך בשוק (תכנית הרכישה) יהפכו להיות חלק מארסנל הכלים הקונבנציונאלי של הפד באופן שוטף 2. קופת האוצר האמריקאי שהייתה אמורה לעלות במהלך החודש הצטמצמה ב"אופן מפתיע" לפני שינוי הכיוון האחרון במדדים.
  סגור
 • פעם אחרונה שאני עונה לך משה
  שלמה גרינברג 17/06/2019 16:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  תכנית הרכישה לא נעשתה ע"מ לתמוך בשוק QE תמיד היוותה חלק מפעילות הפאד ואגב, איני יודע היכן קראת שפאול אמר כך, לא ראיתי זאת בשום עדות.. קופת האוצר אינה קשורה בשום דרך לנעשה במניות. אתה ממשיך להתעקש שהאוצר עצר את התיקון, תמשיך. מעכשיו תפנה לאחרים לענות לך
  סגור
 • התרופה שלך זה השיכחה ...
  משה 17/06/2019 17:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פשוט אתה שוכח מה אמרת בעבר . מציע לך לקרוא מאמרים קודמים אולי תיזכר ...
  סגור
 • שחרר חבריקו
  שחרר 16/06/2019 14:57
  הגב לתגובה זו
  2 0
  גם אם וורן באפט בכבודו ובעצמו יכתוב כאן הערות (באופן אנונימי) - הוא יקטול אותו מפה עד איןסוף. שחרר. תהנה מהיהלומים שקיימים בכול אחת ואחת מהכתבות של גרינברג. כול הוויכוחים על משפט פה ושם מיותרים ומעייפים . הבן אדם פריק של הנשיא עם פרוות השועל על הראש ולא יעזור כלום.
  סגור
 • קיימים יהלומים ... איני מכחיש !!!
  אכן 16/06/2019 15:25
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הבעיה שהם קבורים עמוק בזבל ... ואני לא חושב שצריך לבזות כל דבר ראוי ואמתי גם אם בסוף החפירה יימצא יהלום . מה שברור עם הזמן כמות היהלומים פוחתת וכמות הזבל עולה ועולה ...
  סגור
 • 37.
  איזה גדול אתה
  נחמה 15/06/2019 18:57
  הגב לתגובה זו
  2 1
  תגובה מדהימה שלך. מדבר עם מומחים מארהב. ויורשה לי להגיד מומחים אמיתיים ולא זבי חוטם שכבר שנה צועקים התרסקות ומיתון. חיים בביצה המקומית ומתנהגים כאילו מלכי הסרנגטי.
  סגור
 • כבר שנה?למה לא עשר שנים? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 16/06/2019 11:47
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • הם צועקים כבר 8 שנים מפולת מפולת
  יקי 16/06/2019 08:21
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כזו שעדיין לא ראינו.משבר 2008 מתגמד איך שציינת.. זבי חוטם
  סגור
 • מקושקש (ל"ת)
  קישקוש 16/06/2019 08:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 36.
  שלמה מה דתך על home אחרי הירידה הגדולה (ל"ת)
  עופר 15/06/2019 18:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • HOME
  שלמה גרינברג 16/06/2019 12:02
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הנפילה היא תוצאה של רבעון מפתיע בחולשתו פלוס הורדה דרמטית בהמלצה של וולס פארגו שהרבה משקיעים מאמינים באנליסט שלהם. קשה מאוד לדעת כיצד העניין יימשך. לדעתי הבעיה הגדולה באמת כאן היא התחרות. החברה עוסקת בשיווק מוצרים לעיצוב פנים בבתים והתחרות, במיוחד בשיווק המקוון, מטורפת, מהחברות של באפט דרך BBBY ועד ל ETH. הסקטור עצמו חזק ולכן התחרות.
  סגור
 • 35.
  לגבי הפאנג ותשואת היתר
  ירון 15/06/2019 18:12
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הפאנג עשו יותר מהשוק מאז 3.6 בגלל שהן גם ירדו יותר מאז תחילת התיקון, ב 3.6 זה היה שיא התיקון. וזו בהחלט לא הנקודה לעשות השוואה. הנקודה לעשות השוואה היא ב 29.4 שיא כל הזמנים ומהנקודה הזאת הפאנג בתשואת חסר
  סגור
 • למה הנק' היא דווקא השיא? קח 5-7-10 שנים
  קימחי 16/06/2019 08:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אחורה ותשווה. הפאאנג עלו הממממון
  סגור
 • 34.
  שתי התגובות המשונות(נא לא לחזור על זה)ניכתבו על ידי:
  לשלומה 15/06/2019 17:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המושך בחוטים. שאף מבטיח לך(לכם) עולם חדש הבורסות מהשבוע. אם טוב או רע ועד כמה תגלה/תגלו בעצמכם/ן..
  סגור
 • אתה נשמע כמו נביא שקר. הזהר מלחזות
  המושך בחוטים 16/06/2019 17:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  העתיד
  סגור
 • 33.
  בהמשך לרק להרגיע אותך בסעיף 1:
  לשלומה 15/06/2019 17:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא רק שלא נרגעתי כיוון שניכנסתי לפיק הירכיים ופחד וחלחלה גם על הזליגה מאז שכתבת ובעיקר אמש ובטח אם תהיה סבלני ותבין את הפאנגיות חברותית מיום שני והלאה...גם אתה תקבל חדש ופחד ומורא גדול.
  סגור
 • אתה חייב להירגע. הלחץ אינו בריא (ל"ת)
  נעלול 16/06/2019 17:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 32.
  בהמשך לרק להרגיע אותך (ל"ת)
  לשלומה 15/06/2019 17:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 31.
  בבואך למסור לנו כמה עלו חברות פאאנג..עלייך למסור:
  שלום לאיש היקר שלמה 15/06/2019 17:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לעם היושב בציון כמה הן רחוקות משיאן...זה אמנם לא אחוזים דרסטיים אבל די משמעותיים..כתבתם כמובן גם לא כוללת את אמש ובטח לא את הבא עלינו לרעה. אני מבטיחך שאם היית כותב כתבה זאת עוד חודש או יותר או גם פחות...הדברים היו נראים אחרת לחלוטין....ריד מיי ליפס מיי דיר מאן..
  סגור
 • 30.
  תענוג לקרוא את הכתבה
  דניאל צ׳רניאק 15/06/2019 15:56
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הלוואי ויהיו עוד כתבות כאלה. תודה רבה
  סגור
 • 29.
  הגיע הזמן להבין
  משה 15/06/2019 14:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בבורסה מרויחים את מה שהשני מפסיד לכן חש/וב מאד מימד הפחד כדי לאסוף סחורה בזול אין בזה חדש והחוכמה היא לגלות את הודעת האמת שהיא בדרך כלל אלפית ממכלול ההודעות ושתולה ביניהם
  סגור
 • הגיע הזמן להבין שזה משחק סכום אפס אך ורק אם המדדים נ...
  Sassi6 17/06/2019 00:34
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הגיע הזמן להבין שזה משחק סכום אפס אך ורק אם המדדים נעים ימינה ומזרחה, אממה ומה קורה בצפון-מזרח או בדרום-מזרח? אז שם סכום הרווחים וההפסדים של הקונים והמוכרים הוא חיובי או שלילי, ושם זה לא משחק סכום אפס, כי אם שוק המניות עומד לפני תיקון עמוק אז גם קולטי הצעים יפסידו, ואם שוק המניות עומד לפני הצפת ערכים אז גם מספקי ביקושים ירויחו, לכן זה לא נכון שבבורסה מרויחים את מה שהשני מפסיד, ולכן מימד הפחד איננו אינדיקציה כדי לאסוף סחורה בזול, כי אם זה תיקון עמוק אז זה כמו לנסות ולתפוס סכין נופלת, תודה
  סגור
 • 28.
  24 לאוגוסט 2015 היה יום מטורף
  ירדן 15/06/2019 13:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה שמשקיע ותיק אולי אתה זוכר (אף אחד אחר לא זוכר) ב24.8.2015השוק כולו כל המדדים וכל המניות נפלו תוך שעתיים שלוש בין 20-50% אני לא סתם אומר. אפל למשל נפלה מ137$ ל92$ תוך שעתיים, מדד hack נפל 20% תוך שעה.. וכו' אח"כ בהמשך המסחר תיקנו חלק מהנפילה. האם זוכר את יום זה? תוכל לתת כמה מילים מה קרה שם והאם יכול לקרות שנית. תודה
  סגור
 • זוכר והסברתי בפרוטרוט מה קרה נא לחפש (ל"ת)
  שלמה גרינברג 16/06/2019 12:05
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • מה שתיארת זה ארוע זניח לעומת הבאות עלינו לרעה.. (ל"ת)
  א. לא שלמה חברנו 16/06/2019 08:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 27.
  תודה שלמה אחלה כתבה (ל"ת)
  גבריאל 15/06/2019 13:28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 26.
  הכתבה האבודה מתמוססת בראש התורן מאת מוצמוץ (ל"ת)
  טעות שלי 15/06/2019 12:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 25.
  שלמה אהלן
  אלי 15/06/2019 12:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נהנה לקרוא את הכתבות הנהדרות שלך, לומד הרבה מפנים ולא פעם מיישם את דבריך. תודה רבה לך איש יקר ןהמשך להשכיל אותנו.
  סגור
 • 24.
  חייב לציין שמדד ה VIX נמצא זמן רב ב"רגיעה" תומך בכתבה (ל"ת)
  אלי 15/06/2019 12:21
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • הפד דואג "להרגיע" את ה-VIX (ל"ת)
  יוסי 16/06/2019 00:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • הפד דואג "להרגיע"? תוכל להסביר איך? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 16/06/2019 12:06
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 23.
  מנסה להבין
  ברוקדום 15/06/2019 10:51
  הגב לתגובה זו
  1 1
  שלמה, אתה רשמת שהחברה הכתה את הקונצזוס אבל זה לא נכון: החברה הגיעה ליעד הרווח של האנליסטים אבל פיספסה את ההכנסות https://www.marketwatch.com/story/broadcom-stock-falls-after-earnings-miss-warning-about-challenging-market-2019-06-13?siteid=yhoof2&yptr=yahoo
  סגור
 • ההכנסות פוספסו והיותר גרוע מכל התחזית לשנה כולה הורדה ל
  משה 15/06/2019 12:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מטה חד המניה הזאת פיניטה ורבות רבות אחריה בקרוב
  סגור
 • 22.
  פרוטליקס
  פרוטליקס 15/06/2019 10:16
  הגב לתגובה זו
  2 0
  איך אתה רואה ההתפחתויות בחברה ?
  סגור
 • כתבתי מספיק. איזה התפתחויות? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 15/06/2019 12:55
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • פרוטליקס (ל"ת)
  העתק מפורם ביומד 15/06/2019 12:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 21.
  טבע - ה CEO כבר מופסד 10 אחוז על המניות שקנה
  טבע 15/06/2019 09:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קנה בתחילת החודש פעמיים מניות בסכום של מיליון דולר כול קניה (במחירים של 9.6 ו 8.98 דולר) Teva Stock Has Crumbled, and Chairman Sol Barer Is Buying Up Shares By Ed Lin June 3, 2019
  סגור
 • 20.
  הערה בקשר לברודקום והתחזיות
  שלמה גרינברג 15/06/2019 08:54
  הגב לתגובה זו
  3 1
  לכול אלו שעל פי ברודקום החליטו שתעשיית המוליכים למחצה גמורה (בפעם המי יודע כמה מאז 2008) הייתי מייעץ לצלול לחומר ולהבין מה מניע את ברודקום לצאת בתחזית נגטיבית. הקליינט הגדול של החברה מסינגפור היא Huawei, אניית הדגל של תעשיית האלקטרוניקה הסינית ובת טיפוחיו של הנשיא צ'י. טראמפ מאמין שהחברה הסינית הענקית היא "הבטן הרכב" של הסינים ולכן הוא "מקיף" אותה באיומים. כלומר, מי שעובד עם החברה הזו ייענש ע"י ארה"ב. יש לטראמפ חשבון לא קטן גם עם ברודקום לאחר שאלו בטלו העברת החברה לארה"ב (כפי שהבטיחו חגיגית) ב 2017. לפני שמחליטיטם שתעשיית המוליכים גמורה צריך לבדוק סיבות לכול הודעה.
  סגור
 • האמריקאים מבינים
  לרון 15/06/2019 19:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שהסינים משתלטים על עולם השבבים שגם כך הוא סיקליקלי,וחברות השבבים המדוברות כמו nvda avgo ניזוקות מכך ,וזו כנראה רק ההתחלה וגם ההמשך למלחמות הסחר!
  סגור
 • 19.
  טראמפ טוען ש"האנשים מהפד לא מבינים כלום"
  יוסי 14/06/2019 19:57
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כי הם לא מורידים הריבית בקצב שהוא רוצה, ולא ברור אם הוא חושב כלכלה או פוליטיקה (=הבחירות שמתקרבות). טראמפ אגב לא ידע בהתחלה אם דולר חזק או חלש טוב יותר לארה"ב
  סגור
 • תוכל להראות היכן הוא אמר זאת?
  שלמה גרינברג 15/06/2019 12:57
  הגב לתגובה זו
  3 2
  נכון שהוא רוצה הורדת ריבית והוא לא לבד
  סגור
 • טראמפ הוא דביל (ל"ת)
  פשוט 15/06/2019 12:56
  הגב לתגובה זו
  2 3
  סגור
 • 18.
  פרופ מייקל פורטר טוען שטראמפ הוא הנשיא הגרוע ביותר
  יוסי 14/06/2019 19:53
  הגב לתגובה זו
  4 4
  שארה"ב ראתה מזה שנים. פרופ פורטר נחשב לגורו של הכלכלה התחרותית, כך שהוא לא מהשמאלנים הליבראלים ש"לא מבינים כלום"
  סגור
 • הוי יוסי, יוסי טפסת על העץ הלא נכון
  שלמה גרינברג 15/06/2019 16:23
  הגב לתגובה זו
  3 0
  הפרופ פורטר הוא אכן גורו בתחום אסטרטגיות התחרותיות. אני הייתי הולך לכנסים בהם הרצה ובמיוחד בנושאי מערכת הבריאות.. כיוון שמעולם לא קראת כאן על "שמאלנים ליברלים וכיוון שפורטר רחוק מלהיות שמאלני ליברלי הייתי מציע שתתיחס לאיש הגדול הזה קצת יותר בכבוד, לפחות תקרא משהו שכתב או תאזין לו ביו טיוב. . אגב, רוב חבריי הם , לצערי, שמאלנים ליברלים אבל מה זה שייך. לגבי טראמפ אשמח להגיב אם תשלח את המקור למה שאתה כותב. ידוע לי שהוא טוען שלטראמפ אין ניסיון במערכות ציבוריות אבל שהוא הנשיא הכי גרוע? אגב, פורטר נחשב אמנם לגורו בנושא ההתחרותיות אבל יש מומחים לא מעטים שטוענים שמסקנותיו מוטעות. תדע יוסי שלכול גורו יש גורו הפול
  סגור
 • 17.
  האם טראמפ לא לוחץ על הפד להוריד ריבית, מטעמים פוליטיים?
  יוסי 14/06/2019 17:07
  הגב לתגובה זו
  4 1
  טראמפ שבזמנו לא ידע או דולר חזק או חלש טובים לכלכלה
  סגור
 • מטעמים פוליטים???
  שלמה גרינברג 15/06/2019 08:35
  הגב לתגובה זו
  4 1
  תוכל להסביר ?
  סגור
 • לטראמפ אינטרס שהכלכלה והבורסה יפרחו, לקראת בחירות 2020
  יוסי 16/06/2019 00:29
  הגב לתגובה זו
  1 0
  טראמפ את כל יהבו על בורסה פורחת שתהווה לדעתו "הוכחה להצלחתו הכלכלית". הרבה פרשנים רואים כך את התמונה.
  סגור
 • התשובה היא כן.. .....הורדת ריבית לפני בחירות
  לשלמה 15/06/2019 16:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  היא פרקטיקה שקיימת כבר עשרות שנים בפוליטיקה האמריקאית ולכן זה נחשב לפוליטי.
  סגור
 • 16.
  "עובדים עלינו" הוא סאטירה נגד המימסד שעובד עלינו
  מה לך ולגששים שלמה? 14/06/2019 17:05
  הגב לתגובה זו
  5 1
  יש כאלה שחושבים שטראמפ הוא מלך הפייק ניוז, ואתה חושב שהתקשורת. מה שבטוח, שתמיד מישהו "יעבוד" עלינו...כולל חברות הענק, הפיננסים והסוחרים
  סגור
 • 15.
  שלמה, במארס 2000 היה שווי שוק המניות האמריקני כ-148%...
  Sassi6 14/06/2019 15:42
  הגב לתגובה זו
  4 0
  שלמה, במארס 2000, היה שווי שוק המניות האמריקני כ-148% מהתמ"ג, מה המצב היום? והאם האינדיקציה הזאת של שווי שוק המניות ביחס לגובה התמ"ג, צריכה להדאיג אותנו? תודה
  סגור
 • 14.
  שלמה, האם מניות וול סטריט לא מתומחרות גבוה מדי? והאם...
  Sassi6 14/06/2019 15:09
  הגב לתגובה זו
  1 1
  שלמה, האם מניות וול סטריט לא מתומחרות גבוה מדי? והאם יש עוד בשר ושומן למהלך עליות משמעותי ולשיאים חדשים? ועוד שאלה, אם טרמפ יטיל מכס על תעשיית הרכב האירופית, אז האם זה לא יאלץ אותם להצטרף לסינים לקואליציית סחר אנטי אמריקנית? תודה
  סגור
 • תקרא המאמר
  שלמה גרינברג 15/06/2019 08:37
  הגב לתגובה זו
  3 1
  ו"קואליציית סחר אנטי אמריקנית"?
  סגור
 • "את"
  תקרא 15/06/2019 13:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המאמר,תאכל "את "העוגה,צטט "את" גרינברג!
  סגור
 • 13.
  שלמה תודה על עוד כתבה מדהימה
  אלי 14/06/2019 14:28
  הגב לתגובה זו
  7 1
  ולכל הממורמרים תפסיקו כבר אתם עושים מעצמכם צחוק
  סגור
 • רצוי לעקוב למשל
  לרון 14/06/2019 15:54
  הגב לתגובה זו
  1 2
  אחרי עמית טל שכוחו גדול בציטוטים עובדתיים ובגרפים שאינם טכניים אלא פונדמנטליים!
  סגור
 • עמית טל סתם פסימיסט שפיספס את הרכבת
  פרסלי 15/06/2019 13:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מ2011 מפמפם שהשוק יקר ולפני ירידותעברו 8 שנים מאז השוק עלה 200%עמית טל עדיין טוען שיקר.. מתישהו בעתיד הוא יצדק
  סגור
 • 12.
  מדבר מדי פעם
  אתה 14/06/2019 11:43
  הגב לתגובה זו
  2 4
  עם עמית טל, יניב חברון ואחרים? מחליף תובנות כלשהן?או אולי "אני ואין בלתי?"
  סגור
 • "אני ואין בלתי"
  שלמה גרינברג 14/06/2019 15:00
  הגב לתגובה זו
  7 1
  אני מתייעץ ומדבר עם מומחים בארה"ב. איני מכיר האנשים ששמותיהם הזכרת
  סגור
 • ... כשמצטטים מדבריהם של אנליסטים בארץ ...
  מי ? 16/06/2019 15:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ... אתה לא מכיר אף אחד אבל באמריקה כולם מומחים !!!
  סגור
 • וטוב שאינך מכיר שלמה. סתם שני קשקשנים (ל"ת)
  גרישה 15/06/2019 13:27
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 11.
  שלמה תודה רבה
  שפי השפוי 14/06/2019 09:17
  הגב לתגובה זו
  6 1
  בבקשה להתעלם מכל המחוצ'קנים פה בתגובות שחושבים שהם מבינים משהו.הכי גרועים הם אלו.
  סגור
 • להתעלם? יש רמת טיפשות שמחייבת תשובה לעיתים (ל"ת)
  שלמה גרינברג 14/06/2019 13:27
  הגב לתגובה זו
  8 2
  סגור
 • למשל שלך . (ל"ת)
  נכון !!! 16/06/2019 16:06
  הגב לתגובה זו
  1 2
  סגור
 • עזוב אותך מחייביזם(מדע שלם)ואני ממשיך:
  איצ לשלמה היקר. 14/06/2019 22:53
  הגב לתגובה זו
  7 0
  יתרו יעץ למשה וקטונטי..גם אני מייעץ לילדיי..חיילי.. לסטודנטים שלי..הייה בהכרח החכם..צודק זאת ממש בעיה משנית. הצדק יבוא בהמשך..קודם עשה מעשים בחוכמה כחכם..בסיומו של יום תהייה גם צודק. לילה טוב.
  סגור
 • אדם הקובע דיעה על הכותב
  נו באמת 14/06/2019 17:48
  הגב לתגובה זו
  1 1
  לאחר משפט או מס' משפטים ועל מידת טפשותו! הפוסל במומו פוסל!
  סגור
 • דווקא הטיפשים בעיניך
  טעות 14/06/2019 15:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לבטח אינם מחייבים התייחסות!מה אתה לומד או יוצא נשכר מהם?
  סגור
 • 10.
  שלמה תודה ! מבט רחב ומעולה כרגיל . (ל"ת)
  שמואל. פ 14/06/2019 05:20
  הגב לתגובה זו
  7 1
  סגור
 • 9.
  FAANG שמאנג לאחרונה רק אזהרות רווח רק היום AVGO הוציאה
  משה 14/06/2019 02:11
  הגב לתגובה זו
  3 5
  דוח קטסטרופלי ועוד הזהירה לעתיד אז אני לא מבין אתה מנסה בכוח להכניס אותנו למניות במחירים מנופחים
  סגור
 • עוד קשקשן שחושב שמישהו חייב לו משהו וממליץ לו על דברים.
  דגן 14/06/2019 16:29
  הגב לתגובה זו
  3 0
  .
  סגור
 • "דוח קטסטרופלי" משה? באמת?
  שלמה גרינברג 14/06/2019 13:35
  הגב לתגובה זו
  8 1
  החברה הכתה הקונצנזוס בכול הסעיפים, קרא בבקשה https://finance.yahoo.com/news/broadcom-inc-avgo-q2-earnings-214509127.html כיוון שאתה מתקשה כנראה להבין תן לי לתקן אותך גם בעניין העתיד. החברה חוששת שמלחמת הסחר תפגע בעסקיה, כמו כולם ואם היית טורח לקרוא המאמרים שלי אז היית מבין שגם אני חושש אם מלחמת הסחר תתפתח. זה ה"אם ואם ואם" שראינו מאז 2009.
  סגור
 • לא דוח קטסטרופלי אבל...
  מנסה להבין 15/06/2019 10:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נכון שהדוח לא קטסטרופלי אבל היא ממש לא הכתה את התחזיות, https://finance.yahoo.com/news/broadcom-earnings-inline-revenue-misses-220404037.html היא עמדה בתחזיות של הרווח אבל פיספסה את תחזית ההכנסות
  סגור
 • באמת שלמה?
  לרון 14/06/2019 15:50
  הגב לתגובה זו
  3 1
  קרא את עמית טל על avgo מהיום,הוא גם יודע דבר או שניים!
  סגור
 • לוטן
  אדון 15/06/2019 13:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הוא אינו מכיר את עמית טל לדבריו!זניח שהעמית הנ"ל הינו כתב בביזפורטל!
  סגור
 • למשה
  שלמה גרינברג 14/06/2019 13:17
  הגב לתגובה זו
  5 0
  תקרא בבקשה את הכתבה
  סגור
 • הופיעה
  מאיפה 14/06/2019 15:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ה"את" הזו לפתע?
  סגור
 • משה הוא לא מנסה כלום. תפסיק לקשקש (ל"ת)
  ירון 14/06/2019 12:18
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 8.
  לאחר שפיצצת אותי במילים וסיפורים שקשורים לכלום ושום דבר
  דוד 14/06/2019 02:07
  הגב לתגובה זו
  2 12
  על חלליות ועל הגבר המטופח אה ושכחתי על שיאים חדשים שבדרך שלצערי לא הגיעו באת עכשיו לפוצץ לנו את המוח בעוד סיפור יפה שהוא יפה בפני עצמו אבל מה אני יעשה עם סיפורים תגיד לי מה אתה פה על תקן יוסף המספר או מה
  סגור
 • "שיאים חדשים שבדרך שלצערי לא הגיעו "? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 14/06/2019 13:18
  הגב לתגובה זו
  7 0
  סגור
 • אתה לא חייב לקרוא בטח שאתה לא מבין
  דוד בדיד 14/06/2019 12:19
  הגב לתגובה זו
  6 0
  מה שאתה קוראשחרר אותנו מהאשמותייך
  סגור
 • 7.
  "ברודקום: אנחנו חווים האטה גדולה בביקושים" (=כותרת בביז
  יוסי 14/06/2019 01:53
  הגב לתגובה זו
  1 5
  כותרת היום בביזפורטל. גם ברודקום שייכת לתקשורת השמאלנית רואת השחור..?
  סגור
 • איפה הבעיה? זה לא סותר את מה ששלמה כותב עליו.
  דגן 14/06/2019 16:28
  הגב לתגובה זו
  5 1
  .
  סגור
 • נו אז ? כותרת בביז. קבל טיפ חינם
  גיסין 14/06/2019 16:09
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עם זה לא תגיע רחוק
  סגור
 • נו אז מה ?
  בקי 14/06/2019 12:21
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מה חשבת שתמיד הכל יעלה לנצח ?לך תשקיע בילדייך לא בכספים.ברור שאינך מבין דבר.
  סגור
 • 6.
  הסכם הגרעין האוילי שהוא סידר לאיראן - שיתוף פעולה נפלא.
  דגן 13/06/2019 22:56
  הגב לתגובה זו
  1 1
  בשניה שהאסון הזה נבחר לנשיא היה לו מאוד דחוף לטוס לטורקיה ולהתחנף לארדואן. לא מאמין לי? פתח ויקיפדיה. אחד היעדים הראשונים של טראמפ כנשיא היה ירושלים. יחי ההבדל. בעת כהונתו של האסון, הגרעון בארה"ב העמיק בעקבות תכנית ה"אובמה-קר" הבולשביקית, אך היה לו משום מה יותר חשוב לרסן ולסרס בניה ביהודה ושומרון. בעת כהונתו דעת הקהל במזה"ת כלפי ארה"ב היתה לעגנית ומשפילה. אתה רוצה לספר לי על שיתופי הפעולה המופלאים שלו? בבקשה, ספר. כולי אוזן.
  סגור
 • 5.
  מדד התנאים העיסקיים של מורגן סטנלי, מצביע על האטה חמורה
  יוסי 13/06/2019 22:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  במאמר הפותח היום בביזפורטל, מביאים את תוצאות MSBCI, שמראה על ההאטה החמורה ביותר מאז 2008, ובמיוחד בפלח של הייצור. אז ייתכן והפטריוטיזם לא פותר הכל
  סגור
 • 4.
  נטפליקס
  אבי3 13/06/2019 22:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה קודם כל, כל הכבוד שלך שאתה סובל את כל השטויות שאנשים מברברים כאן בלי הפסקה.עכשיו שאלה לגבי נטפליקס.אני יודע שאתה בעד החברה, אבל אני באמת רוצה להבין איך אתה מצפה ממנה לשרוד את המלחמה?התחרות שלה גדלה כל הזמן, החובות שלה גדולים וגדלים, והיא נמצאת במלכוד.אם היא תקטין הוצאות על תוכן אז יעזבו אותה לקוחות למתחרים, ואם היא לא תקטין הוצאות אז בכל מקרה יעזבו אותה לקוחות אבל פחות.ההכנסות שלה יגדלו מעט אם בכלל, הרווחים בקושי קיימים, חובות גדולים ותחרות מכל כיוון מענקיות תוכן
  סגור
 • 3.
  מי זאת "התקשורת" הדמונית, שאתה נלחם בה כל הזמן?
  יוסי 13/06/2019 19:43
  הגב לתגובה זו
  6 9
  ואולי זה לא רק "הסגנון" אלא גם הגישה הפזיזה של "הרס כל מה שאובמה עשה", כמו ביטול ה-PTT שהיה אמור להלחם בסין בדרך עוקפת?
  סגור
 • ה-PTT? תבדוק בבקשה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 14/06/2019 13:38
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 2.
  אם טראמפ יצליח לשרד תשתיות, לעשות סדר,להקים חומה..
  אם ואם ואם.. 13/06/2019 19:34
  הגב לתגובה זו
  6 14
  טראמפ הוא מהמר ופופוליסט, שחי בעצמו בסיסמאות פופוליסטיות לגבי כוחה ועוצמתה של ארה"ב... טראמפ הביריון הולך "ראש בראש", ואילו אובמה פעל דרך שיתופי פעולה
  סגור
 • שיתוף הפעולה הכי משובח של אובמה - ההסכם עם איראן.
  דגן 14/06/2019 16:27
  הגב לתגובה זו
  6 1
  .
  סגור
 • שיתופי פעולה
  לרון 14/06/2019 15:42
  הגב לתגובה זו
  5 1
  בעיקר עם איראן
  סגור
 • מגיב.. אם לא תהיה אופטימי לא תגיע רחוק
  גיל שווד 14/06/2019 12:23
  הגב לתגובה זו
  3 0
  בבורסה. עדיף שתתעסק עם דברים אחרים
  סגור
 • 1.
  צא מזה אמריקה איז דאאד.. מהיכן שאבת העליות מ 3.6 בולשיט
  לשלמה 13/06/2019 19:29
  הגב לתגובה זו
  3 11
  פאאנג ובעיקר גוגלה בדרך לאבדון. כנסו את כל האנחנו שלכם ותגיעו למקנות מסכנות הזמן חלף עבר לו והעייסק גמור שליימה
  סגור
 • תכין חמוצים. כלום לא גמור.
  רז 17/06/2019 12:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • אכן
  לרון 14/06/2019 15:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אם העסק גמור אז מה אתה עושה כאן?
  סגור
 • רק כדי להרגיע אותך
  שלמה גרינברג 14/06/2019 13:23
  הגב לתגובה זו
  6 1
  מאז ה 3.6 עלו הנאסד"ק וה S&P ב 6.9 וב 5.4 אחוזים בהתאמה. אכן "העסק גמור"
  סגור
 • אנשים שיש להם אמונה במשהו, עובדות לא ישנו אותה
  אלי 15/06/2019 15:21
  הגב לתגובה זו
  0 0
  וכך הם נוהגים בכל מישורי החיים. אז אל תתפלא ואל תכעס כי כאלה אנחנו.
  סגור
 • עשה פעם נוספת החשבון המדוייק נכון לרגע זה
  העיסוק גמור 15/06/2019 13:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולא תגיע למספרים שכתבת ובטח לא אחרי יום שני הקרוב אם תעשה אז והלאה החשבון...תגלה את נסדק פתאום במינוס 7 ואולי 17 ואולי אפילו 27.77
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות