פישר על הריבית הנמוכה: "לא איום משמעותי" - מה צפי העלאת הריבית?

סגן נשיא הבנק הפדרלי בארה"ב, ולשעבר נגיד בנק ישראל, אמר כי הפד' מוכן להעלאת ריבית בהדרגתיות
|
(4)
ציוצים מהפד'
סגן נשיא הבנק הפדרלי בארה"ב, ולשעבר נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, אמר היום  (ג') כי חברי הועדה המוניטרית של הפד' מוכנים להעלאת ריבית מדורגת כאשר "נראה השתפרות נוספת" בשוק העבודה האמריקני.
פישר התייחס לריבית הנמוכה ולשאלה האם היא גורמת למשקיעים ליטול סיכוני יתר על ההשקעות: "הראיות לא מצביעות על כך שנקודת תורפה זו מהווה איום משמעותי אך אנו עוקבים בקפידה אחר ההתפתחוית". לדבריו הפד' מודע להשפעה של העלאת הריבית על השווקים המתעוררים ומנסה להתנהל "בשקיפות ובאופן ברור".
פישר הוסיף כי שוק העבודה האמריקני מראה שיפור איטי אך עדיין ארוכה הדרך לתעסוקה מלאה. בנוסף אמר כי בעוד האינפלציה נותרת מתחת ליעד -2% של הפד', בכירים בבנק המרכזי מעריכים כי האינפלציה תגיע לרף זה תוך שנתיים.
עליית הריבית מתקרבת?
יש לשים לב כי פרסום נתוני התעסוקה לחודש יוני הוקדם ליום חמישי, בשל אירועי יום העצמאות שיחול בשבת ה-4 ביולי. לרגל סוף השבוע החגיגי, השווקים בארה"ב יהיו סגורים ביום שישי. על פי הערכות הקונצנזוס, בחודש יוני גדל היקף המשרות בכלכלה האמריקאית ב- 228 אלף משרות, לעומת 280 אלף במאי, שיעור האבטלה ירד ל-5.4% והשכר המשיך לעלות.
עליית הריבית בארה"ב מתקרבת ומאיימת על מחזיקי האג"ח הממשלתיות והקונצרניות. הנתונים הכלכליים בארה"ב ממשיכים להשתפר, בעיקר אלה הקשורים לצריכה הפרטית. ההוצאה וההכנסה הצרכנית הראלית צמחו בשנה האחרונה בקצב גבוה לעומת הממוצע הרב שנתי כאשר מדד הסנטימנט הצרכני של מישיגן עלה מעל הציפיות ושוק הנדל"ן ממשיך להשתפר.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אג"ח בריבית משתנה עדיפה על אג"ח בריבית קבועה (ל"ת)
  אנליסט 01/07/2015 15:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  הריבית הנמוכה פוגעת בחסכונות ובפנסיות של כולם בעולם.
  השקולה 01/07/2015 14:33
  הגב לתגובה זו
  2 0
  גם אצלנו. ומפתחת כידוע בועת נכסים במניות ובנדלן. בעיני פישר זה לא איום משמעותי, כי הוא אישית כנראה מסודר כלכלית. מה עם הצעירים שעובדים במכורות מינימום?יש לו תרופה לזה?
  סגור
 • 1.
  סטנלי פישר - הפכת דור שלם של צעירים לעבדים של הבנקים (ל"ת)
  אלהים ישלם לך כגמולך 01/07/2015 14:05
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • פשיר ברח שנתיים לפני סיום הקדנציה וזה בגלל ביבי שלא נתן (ל"ת)
  לו לעבוד 01/07/2015 16:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות