ראלי באירופה: מדד הדאקס זינק 1.35% לשיא כל הזמנים היסטורי

המגמה החיובית בבורסות אירופה נמשכת גם היום, בשוויץ מנגד הבורסה התרסקה בלא פחות מ-6%
|
(5)
היבשת מתעוררת

יום המסחר באירופה ננעל בעליות שערים חדות ובכך המשיך את המומנטום החיובי ביבשת ומשלים 3 ימי מסחר רצופים של עליות. כל אלו לנוכח המשך הצפי להקלה כמותית (QE) שתתרחש באירופה בצירוף עם התקווה כי מחיר הנפט מצא את התחתית.

הדאקס הוסיף 1.35% לשיא כל הזמנים חדש, הפוטסי טיפס 0.82% והקאק 40 התחזק 1.22%

מוקדם יותר פורסם מדד המחירים הגרמני של חודש דצמבר. בהתאם לתחזיות, המדד הציג קפאון במחירים (עליה של 0%) בחודש האחרון ובכך האינפלציה השנתית הגרמנית מסתכמת ב-0.1%.

נציין כי בחודש נובמבר 2014 היה חשש ממשי כי הקטר של אירופה נכנס למיתון לנוכח הירידה בייצוא במדינה. עם זאת, התוצר ברבעון השלישי בגרמניה על 0.1%, לאחר שברבעון השני ירד באותו האחוז. בכך חמקה גרמניה ממיתון על פי הגדרתו היבשה (שני רבעונים בעלי צמיחה שלילית).

בשעה 12:00 (שעון ישראל), פורסם מדד המחירים לצרכן של כל גוש היורו והציג ירידה של 0.1% במחירים - בהתאם לצפי.

24 שעות אחרי ההחלטה הדרמטית של שוויץ על ביטול תקרת שער החליפין (הצמדת המטבעות בין הפרנק המקומי ליורו) והאחרונה עדיין משפיעה על השווקים. אתמול אירופה סיימה בעליות שערים לנוכח התקווה שבעקבות ביטול ההצמדה בין הפרנק השוויצרי והמטבע היורו תרשם התחזקות של הראשון והחלשות של השני. פעולות שיתמכו בייבוא למדינת שוויץ ובייצוא של שאר אירופה.

ה-SNB (הבנק השוויצרי הלאומי), לצד ביטול תקרת שער החליפין הוריד גם את הריבית, מה שלא מנע מהפרנק אתמול לזנק במעל ל-10% אחוזים מול הדולר. היום, התחזקות הפרנק ממשיכה, אך מתמתנת יחסית- הפרנק יורד 4.5% אל מול הדולר. אל מול היורו, הפרנק יורד ב4.14%.

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  חובה לומר האמת!היושר!לציבור!את הכל!כול אך נראה המנהיגים
  המהדי ה12 הנסתר 17/01/2015 07:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  להראות לכל האנושות איך המנהיגים מתנהגים או עושים בשידורחיייייי היושר צדק והטוב חייב לעמוד בעיני כל הנהגה! כל מה שביבי עשה להראות בחדשות!
  סגור
 • 3.
  סתיו שפיר המלכה המשך
  אבי 16/01/2015 10:28
  הגב לתגובה זו
  1 1
  בחורות מהצד עם הקלטת הלוהטת? נשיא אנס ראש ממשלה שמזיין מהצד כרמל שאמה הכהן שלא החזיר 100 אלף שקל חוב לבנק כשכיהן כיושב ראש ועדת הכלכלה ניסן סלומינסקי שגונב לילדים לחם מהפה ונותן להתנחלויות ולמתישבים אולמרט ועוד אחלה רשימה שאני יכול לעשות פה מגילה... אשכרה כל דבר שיוצא מהליכוד זה קקא וחרא אנושי... כל זוהמה וג'ורה אנושית במדינה התקבצה למפלגה שקראו לה ליכוד עלק... זה מה שהמזרחים הטמבלים ומושחתים אוהבים... הטמבלים האלה קנו גם את הבולבול של המפלגה של ליברמן ישראל ביתנו ועכשיו אותם טמבלים קונים את הבולבול של כחלון ובנט.. מזרחים מה לעשות... בלי שכל מה לעשות...אה ועוד משהו... כשהליכוד עשה שותף עם ישראל בתינו הטינופת המקבילה לליכוד לא צצה אף שחיתות בישראל בתינו ויעני אף אחד מהליכוד לא ידע מה קורה ופתאום לקראת הבחירות הכל צץ וצף... וואי כמה זוהמה בליכוד בניצוחו של הפולני הטינופת הדיקטטור החולה נפש ורוח עם האוזניים הגדולות להחריד מר ביבי טמבל...?
  סגור
 • 2.
  סתיו שפיר המלכה המשך
  אבי 16/01/2015 10:27
  הגב לתגובה זו
  1 1
  לאופוזיציה אחר כך לבית הסוהר ולאחר מכן לג'ורה. וכמובן מי שבוחר בביבי זה כל העשירים המושחתים שיש לילדים שלהם במקרר את כל ארוחות השחיתות והערסיות שרגילות לדיקטטורה בבית מהבעלים המזרחים שלהן שמפוצצים להן תפנים במכות וכל המזרחים שגברים רק בלפוצץ לנשים שלהן תפנים ושיכינו להם אוכל אחרי העבודה ומצד שני רועדים בביצים מערבים מחמאס מחיזבאלה אירן דאעש וים המצאות של ביבי וזקנות מזרחיות שהילדים הפחדנים שלה אומרים לה לבחור ביבי. והעיקר ביבי פחד להכנס להלחם במחבלים בעזה שבוע בצוק איתן ורק תקף מהאוויר ושיחרר 1000 מחבלים תמורת שליט ושיחרר את אחמד יאסין ורק שרון חיסל אותו ככה זה כשטמבלים פחדנים שבוחרים בו לא מתים אלה מתחלפים. ואחרי זה המזרחים מתלוננים שהאשכנזים דופקים אותם ומתלוננים שאומרים עליהם שאין להם שכל אבל מה לעשות שזה נכון בגלל שביבי מצליח להאכיל אותם כל דבר ובעיקר מצליח להאכיל אותם פחד וכנראה שהמזרחים זה רק רוח רעש וצילצולים ומבפנים הם שבלולים פחדנים ובעיקר טמבלים אז שלא יתלוננו. אה ושמתם לב שביבי משחק אותה עכשיו מתקרב לציבור עם יעני תציעו לי למי לשריין שני מקומות? ושרה הקקית שכחה שביבי זיין
  סגור
 • 1.
  סתיו שפיר המלכה
  אבי 16/01/2015 10:25
  הגב לתגובה זו
  1 1
  ביבי הדיקטטור הטינופת החולה נפש ורוח בהתחלה הביא חוק למשאל עם, אחרי שהבוחר בחר את ראש הממשלה אז לא צריך משאל עם על שום מהלך של הממשלה כי זה מה שהרוב רצה, אלה מה ביבי הדיקטטור הטינופת רצה לפגוע בדמוקרטיה ולהביא כל מהלך של ממשלת שמאל למשאל עם וזאת התערבות גם במשילות וגם בדמוקרטיה וגם במה שהבוחר בחר ולכן זה גם מקלות בגלגלים שביבי השועל הדיקטטור הטינופת חשב ולכן מיד לבטל את החוק הזה כי הוא משרת רק את מפלגות הימין והליכוד המזוהמות שפוגעות ברגל גסה בזכות הבוחר שאמר את דברו כבר בקלפי וכמובן הוא משרת רק את מפלגות הימין והליכוד, ועכשיו ביבי הדיקטטור הטינופת רוצה לעשות חוק שימנע מכל אחד להוריד אותו מהכסא כדי שהעם יאכל ויקיא אותו בכל מצב ולא רק זה אלה שהוא רוצה לזרוק גם את נשיא המדינה לצד כדי שלא יקבע כלום באמצעות חוק עוקף נשיא וכך ביבי יהיה דיקטטור טינופת בעל כל סמכות, ובשפה יותר פשוטה תאכלו זין ואני אשאר בשילטון עם קומבינה של החוק שאני אנסה להעביר, ביבי גם פועל בקלפיות בפריימריז של הליכוד שיעלימו קולות ויספרו ספירות שקר של מתחרים ומתנגדים שלו, קדימה קדימה צריך מהר לזרוק את הביבי הזה ראשית
  סגור
 • מי מדברו מה אפשר לעזור?
  אברבנל שלום 16/01/2015 19:20
  הגב לתגובה זו
  2 1
  אה זה אבי. נו טוב. אני רואה מצב לא משתפר. אני שולחת מייד ניידת משטרה ואמבולנס. אבי..לא לעשות בעיות כמו בפעמים בקודמות..מתחילים עם חשמל ותרופות ואחר כך נראה..הפעם זה בבידוד מוחלט כי אתה עלול להזיק לעצמך ולסביבה...אז אנו בדרך..
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות