בגרמניה חוזים רבעון חיובי, אנגליה מתאוששת - סקירה אירופית

אירלנד, אשר עדיין מנסה להתאושש מהמשבר של 2008, דחתה היום את הטענה כי היא שימשה כמקלט מס לענקית הטכנולוגיה, אפל. במדינה דחו את האשמות בטוענה כי מס החברות הנמוך במדינה הוא גלוי לכולם והשקיפות מונעת את כינוי הגנאי "מיקלט".
|
(2)
האיחוד האירופי
לאחר שהאינפלציה גאתה בתקופה האחרונה באנגליה חודש אפריל היה בסימן האטה באינפלציה המקומית. ההאטה המדוברת מיוחסת בעיקרה לירידות במחיר לחבית נפט ולדלקים ביכלל. אולם, בעוד שהמחירים במדינה מטפסים בשיעורים גבוהים מההכנסה הפרטית, ישנו חשש כבד כי ההוצאות המישקיות יקטנו והכלכלה לא תצליח להתאושש מהמצב העגום בו היא נמצאת.

הלשכה לסטטיסטיקה במדינה הודיעה ביום ג' כי שיעור האינפלציה במדינה ירד לרמה הנמוכה ביותר מאז ספטמבר 2012. כאמור, הירידה המדוברת קשורה בקשר ישיר למחירי הדלקים בעולם כאשר המחיר לחבית נפט ירד בין החודשים מרץ לאפריל ב-6.8%.

הבנק המרכזי בכלכלה החזקה באירופה הודיע היום כי הוא חוזה שהכלכלה במדינה תצמח בשיעורים גבוהים יותר מאשר ברבעון הראשון של 2013. אולם, המצב הקשה באירופה מעיב מעט על כלכלת המדינה. בבנק חוזים כי האיתות המרכזי לשיפור בצמיחה נובע מעובדה שמצב הנדל"ן במדינה הוא טוב והייצור התעשייתי במגמת שיפור מתמדת.

איטליה, אשר מתמודדת בתקופה האחרונה עם אבטלה כבדה בקרב הצעירים במדינה שוקלת להעלות הצעה אשר תאפשר לעובדים ותיקים להפחית משעות עבודתם בתמורה לחניכה של צעירים במקום העבודה. אולם, ההצעה לא תפתור את בעיית האבטלה הכללית במדינה כאשר תוספת המשרות החודשית במדינה נמוכה ביותר.

בשוויץ, המטבע המקומי, הפראנק, צנח לשפל של שנתיים לאחר שתומס ג'ורדן, נשיא הבנק המרכזי במדינה, הודיע כי הוא מוכן לשקול צעדים לפיחות נוסף של המטבע ואף מוכן לשיעורי מס שליליים במידה ויהיה הצורך.

אירלנד, אשר עדיין מנסה להתאושש מהמשבר של 2008, דחתה היום את הטענה כי היא שימשה כמקלט מס לענקית הטכנולוגיה, אפל. במדינה דחו את האשמות בטוענה כי מס החברות הנמוך במדינה הוא גלוי לכולם והשקיפות מונעת את כינוי הגנאי "מיקלט".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  יהודי חכם רואה כותרת***מיתאושש* חובה ליברוח
  הכי ותיק 38 23/05/2013 11:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק אתמול ראינו לצערי מה מתרחש אמיתי ב אנגליה רצח החייל ברור לכולנו האנגלים עוצמים עיניים וגם הצרפתים שום כלכלה עולמית לא יכולה להתאושש לנוכך מליוני מהגרים שיושבים על חשבון האוצר הממשלתי הכיוון הוא אסון לא אכשיו אז עוד מספר חודשים
  סגור
 • 1.
  מצב הכלכלה האירופאית
  שמואל 23/05/2013 05:55
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מחיר הדלק עולה בחודש האחרון עובדה שתחדש את עליית המחירים . הכלכלות הריאליות מדשדשות שיעורי האבטלה גבוהים וההזרמה המוניטרית תתרום לחדוש האינפלציה והקיטוב באוכלוסיות. העשירים בינתיים גורפים רווחים בשווקי ההון אבל הנפילה קרובה והיא תפגע ברבים מאד לכן אין ציפיה לשיפור הכלכלות הריאליות
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות