פרס: "ההחלטה על הסכם אוסלו היתה נכונה, בלעדיה היינו במצב אומלל"

הנשיא התייחס בראיון לגל"צ גם למחאה החברתית ואמר כי "יש לה יסוד מוצדק. יש מצוקה אמיתית - 800 אלף ילדים סובלים ממחסור במזון. כמדינה, הייתי מחלק לכל הילדים בישראל את כל אבות המזון"
|
(8)
נשיא המדינה שמעון פרס
"אין מדינה יהודית ללא רוב יהודי, כל היתר זה טמטום", כך אומר היום נשיא המדינה, שמעון פרס בראיון שערך בעת ביקורו בתחנת גלי צה"ל ובו התייחס הן למצב המדיני והן למצב החברתי בישראל ערב ראש השנה החדשה. "אי אפשר שתהיה מדינה יהודית ללא רוב נבחר. גם בנימין נתניהו רוצה שיהיה פה רוב יהודי. הוא עשה החלטה אסטרטגית - שתי מדינות לשתי עמים".

"כיום עומדות לפנינו 3 אלטרנטיבות במו"מ מול הפלסטינאים והאלטרנטיבה שתיבחר לא תהיה רק על פי רצון הצדדים אלא על פי המציאות. אני לא מכיר אף מנהיג שהפנה את עורפו לריאליה. למרות הדיבורים על קיפאון מדיני בפועל נרשמת התקדמות במגעים".

על נאומו של רבין בעת חתימת הסכם אוסלו אמר הנשיא פרס שיהיה שותפו "זה נאום נהדר. אני מאמין שהעם רוצה שלום, אבל שלום זה דבר שקשה להשיג. גם היום לדעיתי ההחלטה על הסכם אוסלו היתה החלטה נכונה, בלעדיה היינו במצב אמלל. גם אני הייתי רוצה שהשלום כבר יגיע ושהכל ירוץ יותר מהר אבל זה לוקח זמן".

בהתייחסו לסקרים שמראים כי רוב העם לא תומך בהסכם אוסלו או בהסכם שתומך בהחזרת שטחים אמר הנשיא "סקרים הם כמו בושם. כדאי להריח אבל לא צריך לבלוע".

על שאלה שנגעה להתנגדות בעם לפינוי ישובים על רקע הזיכרון הקשה מפינוי הישובים מרצועת עזה אמר פרס, "יהיו יהודים שיחיו ביהודה ושומרון על פי הסכמות. הפלסטינאים כבר הודיעו כי יהיו מוכנים לחילופי שטחים. כמו שמותר ליהודים לחיות בארגנטינה כך מותר להם לחיות גם בכל מקום אחר, כולל גם בשטחים".

פרס הביע תמיכה בהחלטתו של נשיא ארה"ב, אובמה, לדחות את ההחלטה על התקיפה בסוריה ואמר "אני בטוח שארה"ב תעשה את הדבר הנכון. מותר לשקול מעשים לפני שמבצעים אותם. אני בטוח שביטחונה של ישראל עומד לפני עיניו של הנשיא האמריקני".

בהתייחסו למחאה החברתית ולעוני בישראל אומר הנשיא, "אני חושב שיש מצוקה אמיתית בישראל. יש 800 אלף ילדים שסובלים ממחסור במזון. אף אחד לא יכול להשלים עם זה - סוציאליסט או לא סוציאליסט. אנחנו במצוקה עצומה. האוכלוסיה גדלה ל-8 מיליון אבל הארץ לא השתנתה והיא נותרה קטנה. יש עוד הרבה עבודה, אי אפשר לעבור לסדר היום. לדעתי יש יסוד מוצדק למחאה החברתית".

"כמדינה, הייתי מחלק לכל הילדים את כל אבות המזון. תאמינו לי שזה רעיון טוב אני לא ירדתי מהירח. אני עסקתי בכלכלה כל ימי חיי. אני מציע גם ללמד את כל הילדים אנגלית באמצעים דיגיטליים מגיל הגן, מאחר ואנחנו לא חיים במנותק מהעולם והאנגלית היא מפתח מרכזי לחיבור לעולם".

"אני חושב שהרבה מאוד אנשים אוהבים את האופטימיות שלי. האופטימיות שלי נובעת מכך שאני מאמין גדול במדינת ישראל ואני רואה פה דברים נהדרים".

"אני, בניגוד לבאפט שאוהב להשקיע בדברים שהוא מכיר, חושב שהמחר יותר חשוב. אני משקיע את כל מרצי בניסיון להבין מה יקרה מחר אבל אני מעודכן ומעורה בכל מה שקורה כיום. לא עובר יום בלי שאכיר אפליקציה חדשה. הארץ שופעת כישרונות מזהירים שמדהימים אותי כל יום". לסיום בחר פרס להשמיע את שירו של טשרניחובסקי "שחקי שחקי".
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  גם פרס קשקשן אחרת איך יצדיק את הביזבוזים בלישכה | (ל"ת)
  קיצוצים בלישכה | 02/09/2013 11:50
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 7.
  למה צריך הרבה עובדים במשכן ? שיגידו לו מה לומר ? ? (ל"ת)
  קיצוצים בלישכה | 02/09/2013 11:45
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 6.
  פרס הוא הוכחה לתיאוריה של אלברט איינשטיין
  הצדיק מסדום 02/09/2013 11:04
  הגב לתגובה זו
  3 1
  איינשטיין טען פעם: שני דברי הם אינסופיים. התפשטות היקום והטיפשות האנושית. איני יכול להוכיח את החלק הראשון של המשפט, אבל העזניה מגלם את ההוכחה לחלקו השני של המשפט.
  סגור
 • 5.
  הסכם אסלו היה אומלל- ההסכם אושר ע"י שוחד חברי כנסת
  מנהיג המהפכה 02/09/2013 10:33
  הגב לתגובה זו
  6 1
  לחלק לחברי כנסת מכוניות ותפקידים כדי שיתמכו בהסכם זה שוחד נקודה. אירגון הטרור אשף עמד בפני פירוק . פרס הכניס אותו לארץ ומאז לא פסקו מעשי הטרור . אשף הוא לא הנציג של הפלסטינים שחיים בארץ .
  סגור
 • 4.
  מה היינו?..
  מדינת ישראל 02/09/2013 10:32
  הגב לתגובה זו
  4 1
  הנשיא הנכבד שמעון פרס היינו עוד 1000 אזרחים בישראל ללא הסכמי אוסלו האומללים..... אז איזה מצב היינו עם היו איתנו עוד 1000 אזרחין ועוד אלפי משפחות מאושרות שיקירהם איתם?..הם היו אומלים או מאושרים מה עדיף?...לדברייך כמובן מושג שלא קיים בשון מקום בעולם רק בישקרל :קורבנות השלום
  סגור
 • 3.
  כנראה שהוא מתחיל לאבד את הזכרון שלו.. הזקנה עושה את שלה
  רפאל 02/09/2013 10:22
  הגב לתגובה זו
  6 1
  ושוכחים את כל הפיגועים.. ואת כל הישראלים שנרצחו..
  סגור
 • 2.
  הפיתרון הסופי
  יצחק היקר 02/09/2013 10:18
  הגב לתגובה זו
  3 0
  גם הפיתרון הסופי היה נכון. אם היה מצליח לא היתה בעיה פלשתינאית.......
  סגור
 • 1.
  אם זה לא היה עצוב ואם לא היינו פגועים בגוף ובנפש הייתי
  א.מ 02/09/2013 09:52
  הגב לתגובה זו
  4 0
  צוחק.זו לא בושה להודות בטעות ולא להאחז האחזות פתטית ב"הסכם" אומלל וומטופש כיוצריו וחותמיו.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות