הנשיא האמריקני אובמה מדבר גם בעברית: "טוב להיות שוב בארץ"

בקבלת הפנים הממלכתית בנתב"ג אמר הנשיא אובמה: "ביטחונה של ישראל הוא גם אינטרס ביטחוני שלנו - הברית ביננו היא נצחית". רה"מ נתניהו: "התמיכה של ארה"ב היא המפתח להשגת שלום במזרח התיכון"
 | 
ברק אובמה
"טוב להיות שוב בארץ", כך אמר בעברית הנשיא האמריקני, ברק אובמה בקבלת הפנים הממלכתית שנערכה לכבודו לאחר שמטוס האייר פורס 1 נחת בנמל התעופה בן גוריון. עם נחיתתו עבר אובמה בלווית הנשיא, שמעון פרס וראש הממשלה, בנימין נתניהו על פני מסדר הכבוד וכן על פניה של הממשלה החדשה ונכבדים רבים נוספים שבאו לקחת חלק בביקור ההיסטורי.

הנשיא אובמה הדגיש במהלך נאומו את החשיבות שהוא רואה בקשר בין ארה"ב לבת בריתה ישראל ואמר, "ארה"ב עומדת לצידה של ישראל כי ביטחונה הוא גם אינטרס ביטחוני שלנו. לא בכדי ארה"ב היתה המדינה הראשונה שהכירה בישראל לפני 65 שנה באו"ם. אני אומר בצורה הבטוחה ביותר - הברית ביננו היא נצחית".

אובמה אמר דברים אלו לאחר שהצהיר, "כבוד הוא לי להיות פה ולדרוך על אדמה היסטורית. לפני יותר מ-3,000 שנה העם היהודי חי כאן והתפלל כאן לאלוהיו. אחרי מאות שנים של גירוש, רדיפות שאין להן אח ורע, נוסדה מדינת ישראל. היום הילדים של אברהם ושרה מגשימים את החלום להיות אדונים לגורלם במדינתם הריבונית".

בין הדברים שנשא הנשיא פרס נאמר גם, "החלום האמריקני נובע מהתנ"ך ואנחנו מקבלים השראה ממכם. אוקיינוס גדול מפריד בינינו אבל יש לנו חלומות ותקוות משותפים. בלי התמיכה של ארה"ב ישראל הייתה סובלת מתוקפנות רבה יותר" וסיים את דבריו כך, "אדוני הנשיא, לאן שלא תלך בארצנו אתה תפגוש בחום ובאהבה של עם ישראל. ברוך הבא הביתה, אדוני הנשיא".

ראש הממשלה, נתניהו הדגיש את מידת התודה שרוחשת ישראל לארה"ב ואמר "תודה לך אדוני הנשיא שאתם תומכים שוב ושוב ביכולת של ישראל להגן על עצמה. תודה לך אדוני הנשיא שאתה תומך בזכותו של העם היהודי למדינה כאן בארצנו ובברית הבלתי שבירה בין שתי הארצות ושני העמים.
התמיכה הבלתי מסוייגת של ארצות הברית היא המפתח להשגת שלום במזרח התיכון, ובעיקר עם שכיננו הפלסטינים. אנחנו רוצים מאוד להגיע לשלום עם הפלסטינים".

הביקור של אובמה בישראל הוא בהחלט ביקור היסטורי מאחר והוא הביקור הראשון שלו כנשיא וגם הביקור הראשון שלו במדינה כלשהי מאז שנבחר לנשיאות בקדנציה השניה. הביקור צפוי להימשך עד יום שישי ובמהלכו יפגש אובמה עם ראשי המדינה וידון על נושאים כגון האיום האירוני וחידוש המו"מ עם הפלסטינים. אובמה ישא נאום מרכזי בבנייני האומה ביום חמישי בערב. לאחר הטכס בנתב"ג פונה אובמה לביקור בסוללת כיפת ברזל.


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה