חוזרים ל-8 שקל לליטר? הזינוק בנפט, הדולר והמע"מ צפויים להקפיץ את מחירי הדלק בישראל לרמות שיא כל הזמנים

מחירו של ליטר בנזין 95 אוקטן צפוי לזנק עד 50 אגורות ברקע לזינוק חודשי של 13.4% במחירי הנפט, עלייה של 3.5% בשער הדולר-שקל והעלאת המע"מ
 | 
משאבת דלק
הכיס של הצרכן ישראלי צפוי להיות מושפע לרעה כבר מיום ד' הקרוב, עם ובלי קשר לגזירות במשק, לאחר שמשרד האנרגיה והמים יודיע על עלייה במחירו של הבנזין לחודש אוגוסט. על פי הערכות העלייה במחירי הדלקים בחודש הקרוב תגיע עד 50 אגורות לליטר בנזין 95 אוקטן מה שיחזיר את מחירי הדלק (בשירות מלא) לכיוון ה-8 שקל לליטר.

מדובר בעלייה ראשונה לאחר שלושה חודשים בהם ירדו המחירים בכ-52 אגורות ל-7.27 שקלים לליטר בנזין 95 אוקטן בשירות עצמי, בעיקר על רקע ירידת מחירו של הנפט הגולמי בעולם. מחיר ליטר בנזין בשירות עצמי צפוי לזנק לכיוון ה-7.77 שקלים, התייקרות של כ-6.7% ביחס למחיר בו נמכר החודש הבנזין בתחנות התידלוק. עמלת תדלוק בשירות עצמי צפויה לעמוד על כ-17 אגורות.

על העלייה הקרובה במחירי הבנזין והסולר ישפיעו מספר גורמים מרכזיים ובהם: עליית מחירו של הנפט הגולמי (מסוג ברנט - הנסחר באירופה ולפיו נקבעים מחירי הדלק בישראל) לכ-108 דולר לחבית, המשך הזינוק בשערו של הדולר, והעלאת המע"מ ב-1% - עלייה שתוכרז רשמית מחר ע"י ראש הממשלה ושר האוצר. העלאת המע"מ צפויה לתרום כ-7 אגורות לעליית המחיר.

בחודש יולי פגה ההנחה הזמנית שניתנה למס הבלו על הדלק בסך של 15 אגורות, כך שחלקו של הבלו ממחיר הליטר מהווה כיום 2.97 שקלים לליטר, והמע"מ שיעלה צפוי לחול גם עליו.

העלייה במחירו של הבנזין מתקרבת לשיא שנרשם בחודש אפריל, אז נשק מחירו של ליטר בנזין בשירות מלא ל-8 שקלים לליטר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה