"התנהגותו הכוחנית וחסרת האחריות של הבנק כלפי התובע הביאה להתמוטטותו"

בית המשפט המחוזי: "חילול השקים והגבלת חשבונות התובע על ידי הבנק ללא התראה מראש וללא תיאום עם התובע, הן פעולות בחוסר תום לב שאין להשלים עימן".
 |  (3)
משפט פטיש
השופטת ד"ר אבניאלי מבית המשפט המחוזי בת"א יפו קבעה בפסק דין במסגרתו תבע יזם בנייה את בנק מזרחי, כי "חילול השקים והגבלת חשבונות התובע על ידי הבנק, ללא התראה מראש וללא תיאום עם התובע, הן פעולות בחוסר תום לב שאין להשלים עימן. התנהגותו הכוחנית וחסרת האחריות של הבנק כלפי התובע היא אשר הביאה להתמוטטותו".

ביהמ"ש קבע כי בנק מזרחי מאוחד ישלם לתובע סך של 327,800 דולר ו-180 אלף שקל, מהם 150 אלף כעוגמת נפש והיתרה בעבור הנזקים שנסבו ליזם בנכסיו השונים.

פסק הדין עוסק במחלוקת רבת שנים בין התובע, יזם הבנייה אברהם שכנר לבין בנק מזרחי בו ניהל את ענייניו הפרטיים והעסקיים. התובע טען, כי עקב חוסר מקצועיותו וחוסר תום לבו של הבנק, הוא איבד את כל רכושו ונגרמו לו נזקים חמורים בסך 4.72 מיליון שקל.

למעשה מבקש התובע לצייר תמונה של מערכת בנקאית, המנצלת את כוחה ויכולתה להרוס עסקים, תוך הפרת הסכמים ותוך זלזול בחיי אדם ובזכויותיהם.

הבנק טוען מנגד, כי מדובר במקרה פשוט של לקוח, שחרג ממסגרות האשראי ומשך כספים מחשבונו, מבלי שהיתה בידיו יכולת להחזירם וכתוצאה מכך נקלע למשבר כלכלי, שהוא כולו פרי מעשיו ומחדליו.

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אלי יונס ויעקב פרי
  חזי 15/07/2012 11:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מרויחים מליונים בלי לעשות דבר וחצי דבר או יותר נכון מגדילים את רווחי הבנק ועסקיו בצורה אכזרית על חשבון אומללים
  סגור
 • 2.
  אמן, אמן, בנק זה בפרט מאחל התמותות לדורתיהם לבעליהם (ל"ת)
  נוכלים ועשקי ישראל 08/07/2012 09:42
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 1.
  בנקאות אחרת בנק היברדי (ל"ת)
  אנונימי 08/07/2012 09:11
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור