נשיא ביהמ"ש העליון זימן את השופטת אלשיך לשיחה על שיפוץ הפרוטוקול

יו"ר מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין: "מקווה שנשיא ביהמ"ש העליון יאמץ את המסקנה היחידה המתבקשת ממצב הדברים, אליו נקלעה מערכת המשפט"
 |  (1)
ורדה אלשייך
בעקבות הסערה שהתעוררה בעקבות השינויים בדיעבד שעשתה סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בת"א, השופטת ורדה אלשיך, בפרוטוקול של דיון שנערך בפניה. מסרה היום דוברות בתי המשפט כי השופטת זומנה לשיחה עם נשיא בית המשפט העלו, אשר גרוניס, לכשתשוב ביולי מחופשתה בחו"ל.

הזימון לשיחה הגיע בעקבות החלטתו של נציב תלונות הציבור על שופטים, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, שמצא חמישה תיקונים מהותיים שערכה השופטת בפרוטוקול דיון שהתקיים בפניה, זאת לאחר שעו"ד יצא מהאולם ולא עודכן בשינויים. השופטת צירפה את הפרוטוקול המתוקן לתלונה האתית שהגישה כנגד אותו עורך דין ללשכת עורכי הדין.

עם היוודע דבר הזימון של השופטת לשיחה עם נשיא ביהמ"ש העליון אמר היום (ב') עו"ד אפי נוה, יו"ר מחוז תל אביב והמרכז של לשכת עורכי הדין:
"אני מכבד ומברך את כבוד הנשיא גרוניס על התגובה המהירה והקשב הציבורי, ומקווה, כי יאמץ את מסקנותיו של כבוד הנציב, השופט בדימוס גולדברג, ואת המסקנה היחידה המתבקשת ממצב הדברים, אליו נקלעה מערכת המשפט. עיני עשרות אלפי עורכי דין נשואות לעבר נשיא בית המשפט העליון, על מנת שיחזק את האמון הציבורי במערכת השיפוט של מדינת ישראל."

כבר אתמול קרא ראש לשכת עורכי הדין, עו"ד דורון ברזילי להדחתה של השופטת אלשיך. במכתב ששיגר ברזילי לשר המשפטים ולנשיא בית המשפט העליון, אשר גרוניס, אמר ראש הלישכה "אין ברירה אחרת. עם כל הצער בדבר, על כבוד השופטת ורדה אלשיך לסיים את תפקידה במערכת המשפט".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  תגובת לשכת עו״הד מוגזמת ואיננה ראויה
  אבנר סז. 11/06/2012 13:03
  הגב לתגובה זו
  0 1
  יש לכבד את השופטת הנ״ל ולתת לה זכויות כמו לכל אזרח להשמיע את טענותיה מבלי לדרוש לפני דיון מעמיק בפני הגורמים המוסמכים לסקלה באבנים או לתלותה בככר העיר. הלשכה מתנהגת כמו ההמון בככר תחריר ואיננה מכבדת את זכותו של כל נאשם לטעון לפני שחורצים גורלות. ההסתה של הלשכה ראוויה לכל גינוי.
  סגור