התפוקה התעשייתית בהיי-טק הישראלי צנחה ב-6.6% ברבעון הראשון

מניתוח אגף הכלכלה בהתאחדות התעשיינים עולה כי נסיגה ריאלית חדה, של 2.7% נרשמה בתחילת 2012 בתפוקת התעשייה. התפוקה בענף התרופות צללה ב-17%
 | 
חולשה מעוררת דאגה
מניתוח אגף הכלכלה בהתאחדות התעשיינים ברבעון הראשון של 2012 חלה נסיגה חדה בתפוקת התעשייה. בסיכום שבעה רבעונים של מגמה מעורבת (מאז אמצע 2010) נסוגה תפוקת התעשייה בשיעור מצטבר של 1.7%.

מניתוח אגף הכלכלה בהתאחדות התעשיינים עולה כי נסיגה ריאלית חדה, של 2.7% נרשמה בתחילת 2012 בתפוקת התעשייה, לאחר צמיחה מהירה של 3%, ברבעון האחרון אשתקד וגידול של 1.1% ברבעון השלישי של 2011.
למעשה, מהרבעון השלישי של 2010, לא הובחנה מגמה ברורה באשר לכיווני התפתחות תפוקת התעשייה, הנעה לסירוגין בין צמיחה לנסיגה.

מהנתונים עולה כי הנסיגה בתפוקה בתחילת השנה, משקפת ירידה בתפוקת מרבית קבוצות ענפי התעשייה ונגזרה בעיקרה מענפי הטכנולוגיה העילית, שרשמו נסיגה חדה של 6.6% בתפוקתם, עיקר הנסיגה בתפוקת התעשייה נגזרה משני ענפים מרכזיים וגדולים: ענף התרופות, שרשם נסיגה חדה, הנאמדת בכ- 17%, לאחר שני רבעונים רצופים של גידול משמעותי (35% במצטבר), וענף הרכיבים האלקטרוניים, שנסוג בכ- 15%, ובכך השלים נסיגה מצטברת של כ- 33% בתפוקתו מאז הרבע השני של 2011.

במקביל, נרשמה נסיגה מתונה בתפוקת ענפי הטכנולוגיה המסורתית (0.5%-) והטכנולוגיה המעורבת-עילית (0.2%-). מנגד, צמיחה מחודשת, בשיעור של 1.7%, נרשמה בתפוקת ענפי הטכנולוגיה המעורבת-מסורתית.

למעשה, רק מספר בודד של ענפים רשמו צמיחה ברורה בתפוקתם: צמיחה מהירה ביותר נרשמה בענף הכרייה והחציבה (10%), לצד צמיחה גם בענפי המכונות והציוד (4%), העץ והריהוט (3%), לצד צמיחה מתונה של כ- 1% בענפי הגומי והפלסטיק, הציוד החשמלי, וענף כלי ההובלה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה