בעקבות הדרישה הרבה: לנדאו מסבסד לציבור עוד 50 אלף מקררים

תקציב פרויקט הסבסוד של 50 אלף המקררים עומד על כ- 50 מ' ש'. בסיום השנה יגיע מס' המקררים שסובסדו לכ- 140 אלף. החיסכון בחשמל צפוי להגיע לכ- 500 שקל בשנה
|
(7)
(קרדיט: Getty images Israel)
בעקבות ההצלחה במבצעים הראשונים ובעקבות הדרישה הרבה להמשך המבצע, משרד האנרגיה והמים הודיע היום (ב') כי הוא ממשיך במבצע סבסוד המקררים ופרסם מכרז נוסף להספקת מקררים חדשים ויעילים אנרגטית במסגרתו יסובסדו עוד כ- 50 אלף מקררים עבור האוכלוסייה הכללית בישראל. בסיום השנה יעמדו מספר המקררים שסובסדו לציבור על כ-140 אלף מקררים.

במסגרת הפרויקט יוכלו עשרות אלפי משפחות להחליף את המקררים הישנים שלהן במקררים חדשים וחסכוניים בחשמל. בנוסף, על מנת למנוע אפשרות לשימוש חוזר ובלתי יעיל במקררים הישנים, מחויב הזוכה במכרז להעבירם לגריטה כך שלא ישובו לשימוש. תקציב הפרויקט לסבסוד 50 אלף המקררים עומד על כ- 50 מיליון שקל. החיסכון השנתי הצפוי בחשבון החשמל של כל אחד מוערך בכ- 500 שקל בשנה.

במכרז הנוכחי ייתכנו מספר זוכים, אשר יידרשו לקיים את המבצע בלפחות 50 חנויות, הפרוסות על פני כ- 25 ערים שונות ברחבי הארץ. המכרז מחייב את הזוכים למספר רב ככל הניתן של חנויות. כמו כן, בהתאם לתקנות חובת המכרזים (העדפת תוצרת הארץ), יזכה יצרן מקומי ישראלי להעדפה בקריטריון המחיר.

שר האנרגיה והמים, ד"ר עוזי לנדאו: "אני מייחס חשיבות רבה לאפשרות לשלב יצרנים ישראלים במכרזים לאספקת מכשירי חשמל חסכוניים לציבור. השוק הישראלי לומד להתאים עצמו לצרכי משק האנרגיה, ואנו זוכים לתוצרת כחול לבן ועבודה עברית. כל זה, לצד ההיקף הגדול, הראשון אי פעם של שנערך במדינה להחלפת מכשירי חשמל. הישגי המבצע יקבלו את ביטויים בתחום החיסכון בחשמל ואזרחים רבים ייהנו מהם".

במסגרת המכרז יבחרו דגמי מקררים בנפחים שונים שדירוגם האנרגטי גבוה ביותר (A או B), וצריכת האנרגיה שלהם נמוכה. המשרד יסבסד עד 30% מעלות המקרר הנרכש, ולא יותר מ- 1,250 שקל למקרר. המחיר כולל את המכשיר, הובלתו (גם לקומות גבוהות), פירוק דלתות או החלפת צד פתיחה על פי הצורך, פינוי המקרר הישן מבית הלקוח, רישום פרטיו והובלתו לאתר גריטה.

במהלך השנה מתוכנן להתפרסם מכרז נוסף של מקררים לאוכלוסיות שונות, שיכלול כ-20 אלף מקררים, כך שעד סוף השנה צפוי מספר המקררים שיסובסדו על ידי המשרד, לעמוד על 140 אלף מקררים.

מדובר בצעד משמעותי נוסף של משרד האנרגיה והמים כחלק מהתוכנית הלאומית להתייעלות אנרגטית שגיבש המשרד, ובהתאם להחלטת הממשלה שמטרתה לצמצם את צריכת החשמל במשק, להגביר את המודעות לחסכון באנרגיה ולעודד החלפת מוצרי חשמל ישנים בעלי דירוג אנרגטי נמוך והוצאתם מהשוק.
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  שוב הטבות רק לחרדים!!! (ל"ת)
  הטבות רק לחרדים!!! 20/03/2012 08:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  ושוב אנחנו נשלם
  לימון סחוט 19/03/2012 18:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא מספיק מס הכנסה, ביטוח לאומי, מס בריאוץ, מיסי קניה, מ" מ , מכס, ארנונה, רשיונות היטלים ואגרות, מיסים על חסכונות ופנסיה - נמאס לי להחזיק את כולם הפולטיקאים, הגנרלים, בעלי החסרות עם המספרות, המנגנון הממשלתי המנופח, דתיים וערבים שלא עובדים וחיים מקצבאות. לא תנוחו עד שלא יישאר לכם מה לשדוד.
  סגור
 • 4.
  קרטריונים
  יעקב 19/03/2012 15:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה הקרטריונים לזכות בחלפת מקרר דרג A חוסך אנרגיה.
  סגור
 • 3.
  קומבינה! המקררים הישנים לא נשלחים לגריטה!
  כלבוטק 19/03/2012 15:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המובילים מוכרים אותם! הם דורשים להשאיר את המקרר ישן דלוק כדי לראות שהוא פועל! המקרר הישן של הורים שלי הסבלים מכרו מיד אחרי שהוציאו אותו מהבית. איך עדין אין כתבה על תופעה הזאת בכלבוטק?
  סגור
 • 2.
  במקום לצמצם אנרגיה המכרז הזה מבזבז אנרגיה...
  בזבוז משווע 19/03/2012 15:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולמה? כי אנשים שהיה להם מקרר " זולל אנרגיה" אבל בנפח קטן משתמשים בתקציב לשדרג למקרר גדול יותר שבסך הכל צורך יותר. אז מה עשינו? כלום, בזבזנו כספי ציבור.
  סגור
 • 1.
  יש כאלה שמקבלים הבטחת הכנסה ולא קיבלו מקרר
  פרסום שוא 19/03/2012 14:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כשהגיעו לחנות אמרו להם שזה אזל !!!!! זה עוד רמאות מבית ביבי. גם שאנחנו משלמים על בקבוקי פלסטיק אנחנו לא מקבלים החזרים. יש ברחובות מכולות איסוף חינם!!!! אבל לנו העלו את המחיר!!!! באף סופר אין מכונה שמחזירה בקבוקים. פשוט שוב עובדים על הצבור. גורמים לו לבזבז כסף.
  סגור
 • נ-כ-ו-ן מ-א-ו-ד !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  מתקרבת 19/03/2012 15:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עד היום לא הבנתי מדוע הסופרים לא מוכנים לשלם לנו עבור הבקבוקים - ואם כבר יש להם מכונות למחזור - רוצות לתת זיכוי בלבד - ולא כסף מזומן = כפי ששלמנו!!!!!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות