סוף לפרשת המגדלים בבבלי: עסקת אמת"ש וא.דורי בוטלה ואיתה עסקת קומבינציה של 600 מיליון ש'

ביוני 2008 הודיעו א.דורי וחברת אמת"ש השקעות על הקמת פרויקט במתחם בבלי דקל אל מול מגדלי YOO. בספטמבר קבע הבורר כי העסקה מבוטלת
|
אורי דורי

יותר משנה וחצי אחרי שדיווחה על עסקת קומבינציה שהייתה אמורה להניב הכנסות בסך של 600 מיליון שקלים מגיעה לסופה פרשת המגדלים במתחם בבלי דקל בתל אביב של א.דורי וחברת אמת"ש השקעות.

ביוני 2008 הודיעו א.דורי (דורי קבוצה) וחברת אמת"ש השקעות על הקמת פרויקט במתחם בבלי דקל אל מול מגדלי YOO, אשר יכלול 4 מגדלים של 38 קומות ובכל אחד 162 יחידות דיור, ובסך הכל 648 יחידות דיור.

מתחם בבלי דקל משתרע על כ-107 דונם, כאשר כ-67% ממנו מוחזקים על ידי חברת דנקנר השקעות וחברת א.מ.ת.ש. החלק הנותר במתחם מוחזק על ידי עיריית ת"א וחברת דיור ב.פ, שבבעלות פועלים השקעות.

התקשרות דורי ואמת"ש הייתה בהסכם קומבינציה לפיו רכשה דורי 58% בלתי מסוימים מזכויות המוכרת במקרקעין וזאת בתמורה לתכנון, בנייה ושיווק יחידות מגורים על כלל זכויות החברה. בגין זכויותיה במקרקעין הוקצו למוכרת, בין היתר, זכויות לבניית 272 יחידות דיור המצויות בארבעה מגדלים. במסגרת הסכם הקומבינציה עוד נקבע, כי הצדדים יפנו לדנקנר על מנת לנסות ולהגיע עימה להסכמה לגבי ביצוע הבניה על המגרשים לטובת כל בעלי הזכויות.

אך בסוף חודש ינואר 2009 הודיעה א.דורי כי היא מתכוונת לבטל את העסקה באופן חד צדדי בגין "פגמים בכריתת ההסכם נשוא העסקה שבנדון ואף הפרתו היסודית על ידי המוכרת".בהמשך לכך, אמרה חברת א.מ.ת.ש, המוחזקת על ידי קבוצה של משקיעים מאירופה ומישראל, כי היא מתכוונת לחייב את חברת א.דורי לבנות במתחם בבלי דקל, כפי שנחתם בהסכם בין שתי החברות בחודש יוני 2008.

בסופו של דבר פנו הצדדים להליך בוררות שהסתיים בחודש ספטמבר בו נתן הבורר את אישורו לביטול העסקה. היום, כאמור נתנה א.מ.ת.ש את אישורה לביטול העסקה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות