כבל: אליהו ושריג התחמקו מהוועדה

ועדת החקירה הפרלמנטרית ממשיכה בבחינת התנהלות המערכת הפיננסית בהסדרי האשראי. הבוקר: מנכ"ל מגדל דורון ספיר הגיע לוועדה
|
דורון ספיר, מנכ"ל חברת כאל
וועדת החקירה הפרלמנטרית בכנסת ממשיכה בבחינת התנהלות המערכת הפיננסית בהסדרי אשראי ללווים עסקיים גדולים, והבוקר תבחן את התנהלות קבוצת מגדל. 
{​מגדל ביטוח}
יו"ר הועדה החקירה הפרלמנטרית ח"כ איתן: "זימנתי את שלושת הראשים של מגדל שלמה אליהו, פרופ' עודד שריג והמנכ"ל דורון ספיר. לא מבקש לקחת את העשייה של שלמה אליהו, אבל אליהו ושריג התחמקו מהוועדה".
כבל ביקש מספיר להתייחס לטענתו של היו"ר המתפטר, פרופ' עודד שריד, כי המבנה התאגידי מונע ממנו לפעול לטובת החוסכים. "אני חושב שהמסר שיצא מהמכתב שלמגדל יש בעיה בשמירה על כספי החוסכים הוא שגוי", אמר והוסיף: "אני מציע לכולנו לסמוך על הדירקטוריון, ההנהלה והעובדים". בתגובה אמר כבל כי "מדובר באמירה מדאיגה. אם הנאמר במכתב נכון אז המצב במגדל הוא לא פחות משערורייתי". 
עוד התעקש כבל לדעת את טיב היחסים בין ספיר ובעל השליטה שלמה אליהו כמו גם מידת מעורבותו בניהול החברה. ספיר מצדו טען כי "השיחות בינינו הן של התייעצות, בסופו של דבר ההחלטות הן שלי. כרגע הפגישות בינינו הן יותר תדירות, פעמיים-שלוש בשבוע, מאחר ואני בתחילת הדרך".
לגבי היתכנות לניגוד עניינים שעלתה בביקורת שערכה רשות שוק ההון בחברה, טען אסף שוהם, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל, כי "הביקורת עברה בהצלחה למעט כמה הערות טכניות". 
בהתייחס לטענת הממונה על שוק ההון, ד"ר משה ברקת, כי "הדירקטוריונים של חברות הביטוח אינם מעורבים מספיק ומסתמכים על ההנהלה", אמר ספיר: "קשה לי להאמין שבדירקטוריון שיושב בעל שליטה כמו אליהו יכול לקרות דבר כזה. אני חושב שיש למגדל דירקטוריון טוב שמאתגר אותנו". על כך השיב כבל: "אני חושב שהוא התייחס לכל החברות וגם אליכם".
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות