סיידוף מתקרב לבזק: הגיש הצעה משופרת בתמיכת הבנקים

היום ייערך דיון אצל השופט איתן אורנשטיין על בקשת הכינוס של נושי יורוקום נדל"ן
|
נתי סיידוף, צילום: יח"צ
נתי סיידוף מתקרב בצעדי ענק לרכישת השליטה בבזק. בתום סדרת דיונים לילית בין נציגיו של סיידוף לבין הבנקים הנושים של קבוצת יורוקום, שיפר סיידוף את הצעתו במרכיב המזומן בכ-25 מיליון שקל נוספים, מהלך שהוביל להסכמה מצד הנושים לתנאי העסקה. 
בנק דיסקונט, אשר דרש הזרמת מזומן של 500 מיליון שקל, הסכים להתפשר על כ-475 מיליון, כאשר הזרז להסכם הרכישה היה מכתב רשות ההגבלים לדסק"ש שבשליטת אדוארדו אלשטיין, ובו אסרה רשות ההגבלים על אלשטיין כל מהלך שקשור לבזק כל עוד היא מחזיקה בשליטה בסלקום אשר מתחרה בה.
נציין כי, גם אם דסק"ש, אשר הצעתה עמדה על מעל מיליארד שקל (גבוהה משל סיידוף) הייתה מתקבלת, החברה עדיין הייתה צריכה להתמודד עם חוק הריכוזיות, כאשר במקרה יורוקום מדובר בפירמידה עם 3 שכבות (אינטרנט זהב, בי קום, ובזק), כך שאם דסק"ש הייתה רוכשת את השליטה, מספר השכבות היה עולה ל-4, בניגוד לחוק.
הבוקר יערך דיון בבית המשפט המחוזי בת"א בבקשת הכינוס של מזרחי טפחות, בו צפויים נציגי הבנקים להציג בפני השופט את הסיכום עם סיידוף.
עוד באותו נושא, דוד גרנות, יו"ר דירקטוריון בזק, שלח אתמול בתחילת השבוע את תגובת החברה לקרן אליוט, אשר דרשה שהמעורבים בפרשת עסקת Yes ילכו הביתה. בין אם זו מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, מזכירת בזק והיועצת המשפטית של מטה החברה, לינור יוכלמן, סמנכ"לית הרגולציה שרון פליישר, מנכ"ל yes רון אילון, וסמנכ"ל הכספים מיקי ניימן. 
באליוט מאמינים כי הדירקטוריון בבזק, כפי שהוא מורכב כיום, אינו מתאים יותר ואינו יכול להמשיך ולקבל החלטות עבור החברה, שכן ישנם דירקטורים הכפופים לחקירות בגין התנהלות לא כשרה בהקשר של בזק ויורוקום. בנסיבות אלו, בעלי המניות בבזק, עשויים להטיל ספק הן בעצמאותם וביכולתם  של הדירקטורים למלא כראוי את תפקידם ולכן צריך לנקוט בפעולות נחרצות ומידיות. אם נתחשב בעברה של הקרן האקטביסטית, ומיוחד בזה של העומד באשה סינגר - המנהלים שתחת חקירה צריכים להקדים תרופה למכה וכבר ללכת הביתה. 
גרנות התייחס בתגובתו לדברי אליוט, כאשר לטענתו עבודת הוועדות נעשית כראוי. יו"ר הדירקטוריון ציין כי אינו מאפשר ניגודי עניינים של דירקטורים בחברה וכי הוא מקפיד לנהוג על פי החוק ועל פי הנהלים המקובלים במקרים כאלה. גרנות הסביר שעל פי החוק הישראלי הדירקטורים מתמנים באסיפה הכללית השנתית של החברה שתתקיים בתחילת מאי. גרנות הבהיר לקרן אליוט שדבריה אכן הגיעו לצד השני ושהוא מעריך שהרשימה תכלול שינויים בהרכב הדירקטורים.
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות