חיזוק לגרנובסקי-דנקנר: האחים נקש ישקיעו באידיבי 250 מיליון שקל

בעלי השליטה בחברת ארקיע מצטרפים להתמודדות על רכישת השליטה בקונצרן הגדול במשק; ביום חמישי הבא - דיון בביהמ"ש
 | 
(2)
נוחי דנקנר, אדוארדו אלשטיין, איתן אורנשטיין, צילום: בוצ'אצ'ו
חיזוק משמעותי לקבוצת המשקיעים גרנובסקי-דנקנר לקראת הגשת הצעת החברה המשופרת לידי המומחה מטעם בית המשפט איל גבאי. {אידיבי אחזקות} וקבוצת המשקיעים גרנובסקי-דנקנר חתמו על הסכם עם האחים נקש להשקעה של 250 מיליון שקל.

הצעת החברה במשותף עם קבוצת גרנובסקי-דנקנר-נקש: הזרמות בעלים של 1.558 עד 1.818 מיליארד שקל מתוכם 1.018 עד 1.150 מיליארד שקל במועד השלמת ההסדר.

הצעת החברה מציעה לבעלי החוב שני מסלולים חלופיים, לבחירת כל אחד ואחד מהם, והיא משלבת תשלום של סכומים גדולים במזומן לבעלי החוב של אידיבי אחזקות, בצירוף מתן אפשרות ליהנות בעתיד גם מאפסייד כתוצאה מחיזוק אידיבי פתוח בה הם יחזיקו מניות. הצעת החברה כוללת מרכיבים של הזרמות הון על ידי קבוצת המשקיעים לנושי אי די בי אחזקות ("הזרמות החוצה") ולתוך חברת הבת אידיבי פתוח ("הזרמות פנימה").

האחים נקש יפקידו בנאמנות 100 מיליון שקל במזומן מתוך הסכום של 250 מיליון שקל. סך ההזרמה שלהם עד למועד השלמת ההסדר (קלוזינג) יעמוד על 200 מיליון שקל. יתרת ההשקעה בגובה של 50 מיליון שקל תשמש לצורך ביצוע הצעות רכש במסגרת מתווה ההסדר המשופר.

ג'ו, רפי ואבי נקש הם הבעלים של ארקיע, ג'ורדאש, אורכידאה ועוד

האחים ג'ו, רפי ואבי נקש הם הבעלים של קבוצת ג'ורדאש העולמית, מחזיקים בקבוצת עסקים פרטית הנמנית על יצרניות הג'ינסים, הבגדים והאביזרים המובילות בארה"ב. לצד מותג הג'ינסים ג'ורדאש, מייצרים ומשווקים האחים נקש שורה ארוכה של מותגים, ובהם US POLO. הקבוצה פעילה בארה"ב גם בתחומי נדל"ן, מלונאות ועוד.

לאחרונה רכשו האחים נקש את אחוזת ורסצ'ה במיאמי ביץ' במחיר של 41.5 מיליון דולר בעסקת התמחרות שבה גברו על איל ההון האמריקני דונלד טראמפ. אחוזת ורסצ'ה נחשבת לאתר השני המצולם ביותר בארה"ב אחרי הבית הלבן.

בישראל מחזיקים האחים נקש השקעות ואחזקות בתחומי נדל"ן, מלונאות, תעופה, נמל אילת, חקלאות ותעשייה באמצעות קבוצת ג'ורדאש ישראל המנוהלת על ידי אבי חורמרו ומהווה שלוחה של קבוצת ג'ורדאש העולמית. בתחום המלונאות מחזיקה קבוצת נקש בישראל את רשת מלונות אורכידאה הכוללת 13 בתי מלון בפריסה ארצית.

בתחום הנדל"ן פועלת קבוצת נקש בישראל בין היתר באמצעות אמפא

בתחום הנדל"ן פועלת קבוצת נקש בישראל בין היתר באמצעות שותפות עם קבוצת אמפא ואמפא נדל"ן (כולל בעלות משותפת על בניין אלקטרה בתל אביב). בתחום התעופה בישראל מחזיקים האחים נקש בחברת התעופה והתיירות ארקיע. לפני כתשעה חודשים רכשו האחים נקש מדי המדינה את נמל אילת.

אחרי פרישת קבוצת נטו של משפחת עזרא, קבוצת המשקיעים המובילה כוללת את קבוצת אמבלייז בראשות אלכסנדר גרנובסקי ויוסי שניאורסון, משפחת דנקנר, האחים נקש, איש העסקים ממקסיקו דניאל חוסידמן, משפחת נוימן וקבוצת נץ.

נאמני האג"ח: "המנצחת הגדולה של היום היא התחרות"

מנאמני האג"ח של אידיבי אחזקות נמסר: "עוד בטרם השלמת בדיקה ממצה של ההצעות ניתן לראות כי המנצחת הגדולה של היום היא התחרות. השיפור הדרמטי שניכר כבר מעיון ראשוני בהצעות שתי הקבוצות יביא לכך שבפני כל מחזיקי אגרות החוב של אידיבי אחזקות יעמדו שתי הצעות טובות בהרבה מאלה שעמדו בפניהן בעבר. אין הוכחה ברורה יותר להצלחתה של האסטרטגיה שהובלה על ידי הנאמנים, הנציגות ועל ידי בעלי התפקיד שמונו מטעם בית המשפט, לעודד בכל דרך את קיומן של אלטרנטיבות מרובות עבור נושי אידיבי ויצירת תחרות בריאה ביניהן. את המילה האחרונה יאמרו נושי הקבוצה, שנראה כי סבב השיפור האחרון השיא עבורם תוספת ערך משמעותית ביותר".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חישוב פשוט להערכת אידיבי אחז ד'
  רון 26/11/2013 14:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  319 קלוזינג 500 מכירת כלל 270 עד 36 חודשים 193 בקופה + משפחת מנור 118 תביעות עתידיות דנקנר = 1.4 מילארד מתוך סך 2.1 מילארד חוב משקף לאידיביאחז ד (עפ הפארי) שווי 80-85 אג.
  סגור
 • תביעות עתידיות זה אולי לנכדים שלך אם בכלל. (ל"ת)
  וואלה? 26/11/2013 14:53
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור