וול סטריט סגרה יום תנודתי בירידות קלות; הנפט בשיא

הנפט נשק קרוב מאוד למחיר של 80 דולר לחבית, מחיר שנחשב דמיוני עד לפני מספר שבועות. המשקיעים המשיכו גם היום להעלות ספקולציות באשר להחלטת הריבית. טבע עלתה 1.5%, קומוורס איבדה 1.59%, צורן הוסיפה 2.56%, אמדוקס התחזקה 1.69%
|
וול סטריט סגרה יום תנודתי בירידות קלות; הנפט בשיא

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר בירידות שערים קלות. מחירי הנפט הקשו היום על המדדים כאשר נסקו לטריטוריה שנראתה דמיונית רק לפני מספר שבועות- קרוב מאוד ל-80 הדולרים לחבית זאת לאחר ששלטונות ארה"ב פרסמו בדו"ח המלאים, כי חלה ירידה של 7 מיליון חביות, ומלאי הדלק של הרכבים המונעים נפלו לשפל של שישה חודשים.

בהעדר נתוני מאקרו משמעותיים מלבד מדד הבנקאים למשכנתאות, דיווחי החברות עמדו במוקד ההתרחשויות היום. טקסס אינסטרומנטס עמדה במכרז העניינים, כאשר יצרנית השבבים הפחיתה את התחזיות לרבעון הקרוב. בזירת המט"ח התפתחויות משמעותיות, כאשר הדולר נחלש היום לשפל הסטורי, זאת בעקבות ציפיות השוק להפחתת ה'פד' בשבוע הבא ביום שלישי.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

ביפן, מדד הניקיי סגר היום בירידה של 0.5%, זאת ברקע להתפטרות ראש ממשלת יפן, Shinzo Abe, הגורמים שהביאו להתפטרות היו סקנדלים בקבינט ושיעור תמיכה נמוך.

נזכיר, כי אמש סגרו המדדים בעליות שערים חדות, לאור אמונת המשקיעים כי הפדרל ריזרב יוריד את שיעורי הריבית בשבוע הבא ב-0.25% עד 0.75%, למרות שלא קיבלו לכך אסמכתאות מנאומו של בן ברננקי, יושב ראש הפדרל ריזרב שנאם אתמול על אי-השיויון בסחר הגלובלי.

מדד הנאסד"ק סגר בירידה של 0.21% לרמה של 2,592 הנקודות ומדד הדאו ג'ונס סגר בירידה של 0.13% לרמה של 13,291 הנקודות.

נפט

המסחר בחוזים עתידיים על הנפט נגע היום בטריטוריה חדשה. הנפט הגיע למחיר של 80 דולר לחבית , לאחר שהממשל בארה"ב פירסם את דו"ח המלאים. זה הצביע כי אספקת הנפט איבדה יותר מ-7 מיליון חביות ומלאי הדלק לרכבים נפלו לשפל של שישה חודשים.

מאקרו

מדד הבנקאים למשכנתאות עלה בשבוע החולף ב-5.5%, כך עולה מהנתונים שפורסמו היום טרם פתיחת המסחר. אינדקס ה-MBA לרכישת בתים ומיחזור של הלוואות רשם קריאה של 657.4 הנקודות לעומת 622.6 הנקודות בחודש שעבר. מדד רכש המשכנתאות קפץ 5.2%, ומדד המיחזורים זינק ב-6%.

זירת המט"ח

הדולר האמריקני נחלש היום למול המטבעות העיקריים. רושם ירידה של 0.25% למול היין ונסחר תמורת 113.94 יין. האירו מצידו רשם שיא חדש כנגד הדולר כאשר הוא נסחר תמורת 1.4 דולר. חולשת הדולר יוצרת מצב בו יתקשה הפדרל ריזרב יותר להפחית את הריבית, מהלך שעשוי לגרום לתנועות הון החוצה מארה"ב ולהחלשויות נוספות בדולר.

כלכלני פינוטק מציינים, כי המאזן המסחרי אשר פורסם אתמול בארה"ב הצביע על גידול בגרעון לרמה שלילית של 59.2 מיליארד דולר. יחד עם זאת , הנתון לא היה רחוק מציפיות השוק אשר עמדו על רמה שלילית של 59 מיליארד דולר. זו בעיקר הסיבה שהביא את המדדים המובילים בארה"ב לסגור אמש בעליות ,מה שהחזיר את שחקני הcarry traders לשוק ,הם לווים את המטבע היפני בכדי לממן נכסים עם גבוה יותר או לחילופין לקנות מטבעות עם ריבית גבוה יותר. כעת ריבית הboj הינה הנמוכה ביותר בעולם המפוצח ועומדת על רמה של 0.5%. כעת נסחר היין סביב הרמות של 114.00 אל מול הדולר.

אמריקניות במרכז

Amgen ו- Johnson & Johnson ריכזו עניין לאחר שועידת הייעוץ של ה-FDA לא החליטה להעניק הגבלה לתרופות האנמיה שהחברות מייצרות.

טקסס אינסטרומנס הודיעה היום לפני פתיחת המסחר כי הפדיון לרבעון הרביעי ינוע בטווח של 3.56 מיליארד דולר ל-3.72 מיליארד דולר. טווח הכנסות זה משקף שיעור צמיחה של בין 4% ל-8% לשלושת החודשים שהסתיימו ב-30 ביוני.

ישראליות במרכז

מניות אודיוקודס חו"ל טיפסו היום לאחר שאנליסט מ- CIBC העלה את המלצתו לחברה, העוסקת בהעברת קול דרך רשת האינטרנט וציוד תקשורת. הנימוק להעלאת ההמלצה היה הסביבה העסקית המתאזנת שבה פועלת החברה, וההפחתה הצפויה בעלויות. האנליסט איתי קידרון אמר בהמלצתו, כי למרות שנותרה לחברה עוד עבודה רבה, מניותיה מצדיקות קנייה. הוא העלה את המלצתו לחברה מ"משקל שוק" ל"משקל יתר".

מניות קומברס (סימול: CMVT.PK) זינקו אתמול בבורסת הפינק שיט של הנאסד"ק, בהמשך לפרסום דוחותיה, הלא מבוקרים של החברה, בהם דיווחה על הרחבת ההפסד התפעולי. כמו כן, קיבלה החברה העלאת המלצה מבית ההשקעות Merriman Curhan Ford ל-"קנייה" מ-"ניטרלי". לידיעה מורחבת

חברת רדויז'ן חו"ל , מובילה בתחום תשתיות הוידאו וספקית של מערכות תקשורת ויזואליות, הודיעה אתמול על השקתה של גרסת ה-5.0 של מערכת ה-ProLab, פתרון בעבור קול ווידאו בסביבת ה-IP, IMS ורשתות ה-3G.

ענקית התרופות השווצרית, Roche, החלה בנקיטת צעדים משפטיים כנגד חברת התרופות טבע חו"ל , בכדי למנוע ממנה למכור את הגרסה הגנרית לתרופת ה-Boniva של החברה. כך הודיעה מוקדם יותר הבוקר, Roche. האנליסט יואב בורגן מלידר אמר אתמול: "מניית טבע צפויה לסבול מעננת אי-הוודאות האופפת את השקת הפרוטוניקס". נזכיר, כי ביום שישי קיבלה החברה אישור לשיווק התרופה בסיכון אך נמנעה מלעשות זאת וציינה כי "בכוונתה להשלים בחינה מקיפה של ההחלטה לפני בחירת מתווה הפעולה של החברה".

מניות וריפון חו"ל ,ימשיכו לסחר על רקע דוחותיה הכספיים לרבעון, בית ההשקעות. נזכיר כי דש איפקס פרסם אתמול (ג') את המלצתו על המניה. בדש איפקס נתנו למניה המלצת "קניה" והעלו את מחיר היעד ל-46 דולר למניה.

מניית טאואר חו"ל תמשיך להסחר ברקע להשלמת הסכמי האשראי עם הבנקים והחברה לישראל, בדרך להרחבת המפעל (פאב 2) ובעיקר על רקע חוזה ענק הצפוי לטאואר עם חברת מוטורולה.

נזכיר, כי אחה"צ אתמול דיווחה טאואר כי השלימה את הסכמי המימון שלה מול הבנקים והחברה לישראל. בסה"כ גייסה החברה סכום של 30 מיליון דולר מהבנקים, עוד 30 מיליון דולר מהחברה לישראל ובנוסף לגיוס של 40 מיליון דולר מחודש יולי, החברה גייסה כ-100 מיליון דולר.לידיעה מורחבת

מניות אקס טי אל NAS (סימול: XTLB) המשיכו להשתולל בהמשך להודעת החברה אמש, על תחילת הניסוי הקליני בתרופה לטיפול בכאבים כרונים - ביסיפאדין (Bicifadine) - אשר הזכויות לפיתוחה ולשיווקה נרכשו מחברת DOV האמריקאית. מניות XTL השלימו אתמול זינוק דו-יומי של 50%.

חברת אלביט ראיה , הנסחרת בבורסה מעבר לדלפק (evsn) והמתמחה בייצור של ציוד בדיקה אופטי ומערכות ניטור אולטרא-סוניות תמשיך להסחר על רקע הודעתה כי קבלה הזמנות חדשות וחוזרות בהיקף של 4.5 מיליון דולר. המדובר במערכות לסריקה אולטרא-סונית של גופי מטוסים ומנועי סילון וכן הזמנות מיצרן מוביל בתחום התעשייה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות