ניסוי בתרופה לסוכרת נעורים הוכיח בטיחות אך גם יעילות

הניסוי נערך ב-20 חולים בשני מרכזים רפואיים בישראל. הדו"ח הסופי של הניסוי יפורסם עד סוף השנה. דוד צור: "אנו מקווים לבשר בשורה של ממש לחולי הסוכרת נעורים"
|
(1)
דוד צור (צילום: יח"צ)
חברת הפרמצבטיקה קמהדע 0% קמהדע 1,782 0% קמהדע בסיס:1,782 פתיחה:1,782 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: פרסמה היום (ב') תוצאות קליניות חיוביות בתרופה לטיפול במחלת סוכרת נעורים. מדובר בדו"ח ביניים המתייחס לניסוי שנערך ב-20 חולים. תוצאות הניסוי הצביעו על פרופיל בטיחות גבוה לצד מגמה חיובית במדדי הסוכרת.

חברת קמהדע נכנסה לתחום הסכרת בשנה שעברה. בחברה בחנו את תרופת ה-D1-AAT (אשר מוכרת יותר בשם גלאסיה ואושרה על ידי ה-FDA לטיפול במחלה אחרת) לטיפול גם בחולי סכרת. הניסוי החל ביוני 2011 וכלל כ-20 ילדים ונוער שנבדקו. הדו"ח הסופי צפוי להתפרסם בסוף 2012.

קמהדע מציינת כי במסגרת הניסוי נכללו ילדים ונוער שאובחנו כחולים במחלת סוכרת הנעורים בטווח הזמן של עד חצי שנה לפני כניסתם לניסוי. החולים טופלו בתרופה של קמהדע על בסיס שבועי. קמהדע בדקה את מדדי הבטיחות ותופעות הלוואי וכן נבדקו מדד הסוכרת.

קמהדע מציינת כי נתוני הבטיחות הוכחו עד כה כחיוביים ביותר. כמו כן, במדדי הסוכרת של מרבית המטופלים ניכרה מגמה חיובית של התייצבות ואף שיפור קל.

הניסוי של קמהדע נערך בשני מרכזים רפואיים בישראלי. בחברה מקווים שהטיפול בתרופה עשוי להביא להאטה במחלה ואולי אף יאפשר צמצום ניכר של השימוש באינסולין. באופן זה, מעריכה קמהדע ניתן לייצר את חולי הסכרת.

על פי המרכז לבקרת מחלות האמריקני (CDC) בעולם ישנם יותר מ-10 מיליון חולים בסוכרת נעורים. בכל שנה מאובחנים יותר מ-100 אלף חולים חדשים. בישראל, ישנם כ-50,000 חולים במחלה ובכל שנה מאובחנים כ-200 חולים חדשים. התרופה של קמהדע קיבלה מעמד של תרופת יתום על ידי ה-FDA.

מנכ"ל קמהדע דוד צור: "תוצאות דו"ח הביניים, כפי שמתפרסמות היום, הינן חיוביות ביותר ועשויות, כך אנו מקווים, לבשר בשורה של ממש עבור חולי סוכרת הנעורים".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מחזיקים אצבעות
  אריאל 16/04/2012 23:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קמהדע- ה" טבע" של המחר. קורא לבתי השקעות להחזיק מניות של החברה כחלק אשטרטגי מתיק ההשקעות.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות