אלקטרה נדל"ן מוכרת אחזקותיה במידטאון ת"א בכ-42 מיליון שקל

אלקטרה נדל"ן תקבל בנוסף 43% מהרווחים העתידיים המשוייכים למניות שמכרה

 | 
מידטאון תל אביב, צילום: יח"צ
אלקטרה נדלן +0.45% אלקטרה נדלן 1,124 +0.45% אלקטרה נדלן בסיס:1,119 פתיחה:1,119 גבוה:1,135 נמוך:1,111 תמורה:16,860 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  מדווחת היום (ד') כי תמכור לאלקטרה השקעות שבבעלות החברה האחות (אלקטרה בע"מ) את מלוא זכויותיה והתחייבויותיה בסך 12.5% בפרויקט מידטאון בסך כולל של כ-42 מיליון שקל.
עוד עולה מהדיווח כי לאחר העיסקה, אלקטרה נדל"ן תמשיך להיות זכאית לקבל 43% מהרווחים העתידיים של הפרויקט, המשויכים למניות שמכרה. מהחברה ציינו כי אסיפת בעלי המניות אישרה את העיסקה ברוב גורף של כ-99.4%. 
באלקטרה נדל"ן מסבירים כי מדובר במכירה שנועדה להרחיב את העיסוק במקבצי דיור בארה"ב. בתחילת שנת 2016 הודיעה החברה על יישום אסטרטגיה חדשה, במסגרתה החליטה למקד את פעילותה בתחום מקבצי הדיור בארה"ב.
עוד נמסר כי במהלך שנת 2016 רכשה אלקטרה נדל"ן, פורטפוליו של כ-6,900 יחידות דיור מידי חברת האם, אלקו, ובנוסף לעסקת הרכישה ביצעה יחד עם שותפים, עסקאות רכישה נוספות, ובסך הכל מחזיקה החברה כיום בפורטפוליו הכולל כ-13,850 יחידות דיור, בהשקעה כוללת של כ-1.4 מיליארד דולר. השלמת עסקת מידטאון מהווה נדבך נוסף ביישומה של האסטרטגיה, הכוללת בין היתר מימוש נכסים שאינם עולים בקנה קנה אחד עם פעילות הליבה של החברה. 
גיל רושינק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, ציין: "אנו שמחים על השלמת עסקה למכירת חלקינו בפרוייקט מידטאון תל אביב, אשר מהווה נדבך נוסף ביישום התוכנית האסטרטגית של החברה, שאושרה בתחילת שנת 2016, למיקוד בתחום מקבצי ה-Multifamily בארה"ב וניהולם באופן עצמאי ע"י החברה. החברה תמשיך לפעול למימוש נכסיה שאינם חלק מאסטרטגיה זו ובמקביל תמשיך להשקיע ברכישת מקבצי דיור בארה"ב".  
עוד הוסיף רושינק: "אנו גאים בכך שבנק פרדי מק, שהינו השחקן הגדול בארה"ב בתחום של מימון מקבצי דיור, בחר באלקטרה אמריקה כלקוח מועדף שלו. מעבר לתנאים המועדפים שחברת הבת, אלקטרה אמריקה, תקבל  בזכות  העדפה זו, בחירה זו מעידה על האמון הרב שהבנק רוחש לחברה, נוכח 25 שנים של עבודה משותפת עם מוסר תשלומים גבוה של אלקטרה נדל"ן, אלקו ומר ג'ו לובק בשוק האמריקאי".
פרויקט מידטאון, בלב מתחם המע"ר של מרכז תל אביב, ברחוב מנחם בגין, צפוי לאכלוס ברבעון הראשון של 2018. הפרויקט כולל שימושים מעורבים, הכוללים מגדל מגורים הכולל 336 דירות (34 מתוכן יועדו לדיור בר השגה ונמכרו לאחרונה לקרן הריט מגוריט). כמו כן במתחם צפוי מרכז מסחרי של כ-17 אלף מ"ר. עלות הפרויקט נאמדת בכ-2.5 מיליארד שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה