דו"חות סלקום: הרווח התפעולי עלה ב-13%; פעילות הטלוויזיה בעלייה

השחיקה בסלולר נמשכת. מנגד, סלקום לוקחת נתח שוק של 10% בתחום הטלוויזיה
 | 
ניר שטרן, צילום: סיון פרג'
חברת התקשורת סלקום דיווחה הבוקר על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי, לפיהם השחיקה בשוק הסלולר נמשכת, ומנגד פעילות הטלוויזיה משגשגת כאשר תוך כמעט 3 שנים החברה עולה לנתח שוק של 10%.
בשורה העליונה, ההכנסות של סלקום ירדו ב-1.7% ל-975 מיליון שקל. ההכנסות משרותים ירדו ב-2.8% ל-737 מיליון שקל. הרוח הגולמי של סלקום ירד ב-5.6% ל-305 מיליון שקל. שיעור הרווח הגולמי ירד מ-32.6% ברבעון השלישי אשתקד ל-31.3% מיליון שקל ברבעון השלישי של השנה.
בשורה התחתונה, סלקום מסיימת את הרבעון השלישי לשנת 2017 עם רווח נקי של 32 מיליון שקלים ו-EBITDA של 226 מיליון שקלים (גידול של 8.1% לעומת הרבעון המקביל אשתקד). 
סלולר
ההכנסה הממוצעת למנוי סלולר ברבעון השלישי ירדה ל-57.8 שקלים - לעומת 62.8 שקלים ברבעון המקביל אשתקד. שיעור הנטישה של מנויי סלולר עמד על 11.5%. לם השוואה, מדובר בשיעור נטישה גבוה מזה של פרטנר שפורסם אתמול - 9.7%. מספר המנויים של סלקום ירד ב-0.6% ל-2,822 אלף איש.
שוק הטלוויזיה
מתוצאות סלקום עולה כי 154 אלף בתי אב מחוברים לשירות הטלוויזיה של החברה. מספר כזה מביא את החברה לנתח שוק של 10% בתחום הטלוויזיה הרב-ערוצית, כאשר היתר נשלט עדיין בידי HOT ו-yes. רק אתמול דיווחה פרטנר TV על 31 אלף בתי אב מנויים לשירות.
ניר שטרן, מנכ"ל קבוצת סלקום: "פעילות סלקום TV עברה לרווחיות ותרומה חיובית לתוצאות החברה ברבעון השלישי של 2017. זהו רבעון שיא בגיוס הלקוחות לסלקום TV עם גיוס של 17 אלף בתי אב שהצטרפו לשירות הטלוויזיה המהפכני בישראל. מעמדה של סלקום TV כמחוללת המהפכה בשוק הטלוויזיה ומשנה שוק אף מתחזק עם מעבר של שחקנים אחרים בשוק, למוצרי טלוויזיה דומים לזה של סלקום".
שטרן מוסיף עוד כי "ברבעון זה הוספנו לעולם התוכן העשיר 4 ערוצי ילדים מבוקשים, ערוץ וספריית סרטי דוקו איכותיים, סדרות וסרטים שוברי קופות, תוך שמירה על מחיר אטרקטיבי וחסכון משמעותי לצרכן. אנו רואים כי הצעתנו האטרקטיבית לצרכן מעודדת את מרבית לקוחותינו לבחור להצטרף לשירותי הטלוויזיה שלנו בשילוב עם שירותי האינטרנט, הטלפוניה הביתית והסלולר, בחבילות טריפל וקואטרו ומחזקת את נאמנותם לקבוצה".
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה