קלרידה: הפד' צריך לזנוח את מדיניות "תלוית הנתונים"

מספר שעות לאחר הנאום של ווילימאס, סגן יו"ר הפד' טען כי הפד' צריך להתחיל לקבוע את דעתו לפי האמונות שלו לגבי נתוני המאקרו העתידיים. קלרידה הוסיף כי "כאשר הריביות קרובות לרמה האפסית, זה חשוב לנקוט בפעולת מנע"
|
(2)
הפד, צילום: istock

מספר שעות לאחר הנאום המפתיע של נשיא הפד' בניו יורק, ג'ון וויליאמס, שגרם לכך שהסתברות להורדת הריבית בארה"ב ב-50 נק' בסיס כבר בפגישה הקרובה זינקה לשיא חדש (לכתבה המלאה), שלוחת הפד' בניו יורק פרסמה הבהרה לדבריו של וויליאמס, וציינה כי "מדובר במחקר אקדמי שנערך ב-20 השנים האחרונות, ולא מדובר ברמז לפעולות הבאות של הבנק בפגישות הקרובות". למרות ההבהרה של הבנק, נראה כי המשקיעים לא ממהרים לשנות שוב את הערכותיהם, בעיקר לנוכח נאום נוסף של סגן יו"ר הפד', ריצ'רד קלרידה, שלמעשה טוען כי הבנק צריך לשנות את כל המדיניות של הבנק בשנים האחרונות.

אם הפד' דאג להדגיש בעשור האחרון כי הוא פועל לפי הנתונים הכלכליים " data dependent", סגן יו"ר הפד' טען אמש כי הבנק צריך להתחיל לקבוע את מדיניותו לפי האמונות שלו לגבי נתוני המאקרו העתידיים (כאשר הוא מתעלם מהעובדה כי הבנק נכשל במספר רב של תחזיות מסוג זה). נציין בהקשר זה כי נתוני המאקרו בארה"ב הצביעו על שיפור מסוים בשבועיים האחרונים, דבר שהעלה ספקות בנוגע לנחיצות של הורדה של הריבית בסוף החודש הקרוב. 

כאשר נשאל בנוגע למדיניות המוניטרית האופטימלית של הבנק, קלארידה טען כי "הכלכלה האמריקנית נמצאת במקום טוב, אבל חוסר הוודאות בנוגע לעתיד עלה בצורה ניכרת ב-6 השבועות האחרונים. המדיניות המוניטרית האידיאלית היא להתאים את הכלים במטרה לשמור על הכלכלה". 

קלרידה הוסיף, אולי בהמשך לדבריו של וויליאמס, כי "אתה לא רוצה לחכות. כאשר הריביות קרובות לרמה האפסית, זה חשוב לפעול בפעולת מנע".

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  איזה יופי, ביז מצאו את הכתבה שתדכא את האווירה האופטימית
  יופי 19/07/2019 15:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האווירה האופטימית לא מתאימה לפוזיציה. והירוק בא מוקדם מדי אז אפשר להמציא מהתחת כתבה על ההוא אמר והזה אמר כדי להתאים את האווירה בשוק לפוזיציה האדומה שבה מחזיקים לראשון.
  סגור
 • 1.
  למה התכוון .......המשור-ר ? ,,,,, -ומה המס-ר של הכתב ?
  כותב א 19/07/2019 12:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  המשור-ר והכתב-ן אמורים להיות מקצוענים- ומבהירים דעתם שלהם-לציבור האומנם זה כך - או - קח נבונים מוז- -נים להגיב
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות