איבדה הערב 3%, וחזרה לשערים של 1998

המאכזבת הכרונית בוול סטריט עושה זאת שוב הערב עם דו"חות חלשים. מניית חברת הקמעונאות בד בת' אנד ביונד משלימה צניחה של קרוב ל-87% ב-4 השנים האחרונות. "זה ברור שלא שמרנו על קצב השינויים בסקטור"
|
(1)
בד בת אנד ביונד, צילום: gettyimages
השינויים בשוק הקמעונאות ממשיכים להשפיע על החברות הוותיקות. מניית בד בת' אנד ביונד (סימול:BBBY) נאיבדה הערב 3% במסחר תנודתי ברקע לדו"חות חלשים, ומשלימה צניחה של קרוב ל-87% ב-4 השנים האחרונות. הירידה האחרונה מביאה את מניית החברה בחזרה לרמות המחירים של 1998.
החברה דיווחה היום על הכנסות של 2.57 מיליארד דולר, ירידה של 6.6% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. המכירות בחנויות הזהות רשמו ירידה של 6.6%, הרבה יותר מהצפי המוקדם שעמד על ירידה של 3.8% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. "זה ברור שהחברה לא שמרה על קצב ההתפתחות של השוק, ולא הבינה את השינויים באופי הצריכה של הפרטים", טענו היום בחברה במהלך שיחה עם המשקיעים, והוסיפו כי "אנחנו צריכים לתת ללקוחות שלנו סיבה לקנות בחנויות שלנו, ולכן אנחנו צריכים לשפר את חווית הקניה ברשת". 
בשורה התחתונה, החברה דיווחה על הפסד של 371 מיליון דולר, או 2.91 דולר למניה. ברבעון המקביל אשתקד דיווחה החברה על רווח של 43.6 מיליון דולר, או 32 סנט למניה. ההפסד של החברה נובע משערוך מחדש של מוניטין ונכסים בלתי מוחשיים. בנטרול הוצאות אלו, החברה רושמת רווח מתואם של 12 סנט למניה. 
בתוך כך, החברה הודיעה כי היא תקבע כעת סדר עדיפויות לטווח הקצר, וזאת במטרה להביא להתייצבות. החברה מספקת בעקבות כך תחזית חלשה להמשך 2019, כאשר הוא צופה שהמכירות נטו יעמדו על 11.4-11.7 מיליארד דולר, כאשר הרווח המתואם למנייה צפוי לעמוד על 2.1-2.7 דולרים למניה. 
גרף מניית החברה בעשורים האחרונים: לשפשף את העיניים
הכישלון של החברה בשנים האחרונות עשוי לשמש כלקח עבור חברות רבות בוול סטריט, שמנצלות את הכסף הזול בשווקים לביצוע רכישות חוזרות (BUYBACK). במהלך 2013-2016 קנתה החברה את מניותיה בסכום עצום של כ-5 מיליארד דולר, הרבה יותר מהרווחים של החברה באותן שנים. אם זה לא מספיק, החברה לקחה על עצמה חוב של 1.5 מיליארד דולר כדי לממן את הרכישות. רוב הרכישות בוצעו בשערים של 70-50 דולרים למניה (לעומת שער של 10.6 דולר הערב).
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מהרווחיות ביותר מכרה חארטה עם רווח
  חברה שהיתה 11/07/2019 20:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אם הם נופלים זה מראה א.שהצרחן הפסיק לקנות דברים מיותרים.ב.שלצרכן אין כסף לזרוק למרות אי האבטלה.ג.כנראה שהתכנסות הכלכלה הריאלית למרות וול סטריט היא עובדה קיימת.זו חברה שגם בעת משבר מכרה מכל הבא ליד.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות