דו"חות חזקים לג'יי פי מורגן: הכנסות של 27.83 מיליארד דולר

הבנק הציג גידול ניכר ברווחים בזכות עליות הריבית האחרונות בארה"ב ורפורמת המס של טראמפ. ירידה בהפרשה לחובות אבודים
|
דו"חות חזקים לג'יי פי מורגן: הכנסות של 27.83 מיליארד דולר
עונת הדו"חות בוול סטריט נפתחת הערב רשמית עם פרסום התוצאות של חלק מהבנקים הגדולים בארה"ב. הבנק הראשון שפרסם היה ג'יי פי מורגן (סימול:JPM), שדיווח על הכנסות של 27.82 מיליארד דולר במהלך הרבעון ה-3 של 2018. מדובר על עלייה של 5% ביחס לשנה שעברה, ומעט מעל תחזיות האנליסטים.
בשורה התחתונה, הבנק רשם רווח נקי מתואם של 8.38 מיליארד דולר, או 2.34 מיליארד דולר למניה, זינוק של 24% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, כאשר רפורמת המיסים של הממשל ממשיכה להעניק לנתונים רוח גבית - המס המשולם של החברה היה רק 21.6%, ירידה חדה ביחס לרמה של 29.6% בשנה שעברה.
הבנק דיווח על גידול של 2% בהלוואות, שהסתכמו ברבעון האחרון בכ-479.6 מיליארד דולר. העלאות הריבית האחרונות בארה"ב הגדילו משמעותית את ההכנסות של הבנק.
הנתון החיובי ממשיך להיות הירידה בהפרשות לחובות אבודים, וזאת למרות עליית הריבית בארה"ב. הבנק הפריש רק 948 מיליון דולר לטובת החובות האבודים, כאשר הצפי היה להפרשה של 1.46 מיליארד דולר. בשנה הקודמת הפריש הבנק כ-1.52 מיליארד דולר. הנתון מצביע כי הבנק אופטימי במיוחד בנוגע לכלכלה האמריקנית.
"ג'יי.פי מורגן מציג תוצאות חזקות עם צמיחה בכל התחומים", אמר המנכ"ל ג'יימי דיימון בתגובה לדו"ח. "כלכלת ארה"ב והכלכלה הגלובלית ממשיכות להפגין עוצמה, למרות העלייה באי-ודאות הכלכלית והגיאו-פוליטית, שבנקודה מסוימת בעתיד עלולה לפגוע בכלכלה האמריקאית".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות