הבנקים האמריקניים מנצלים את הירידות בשווקים ומכריזים על תוכנית באייבק ענקית

|
(1)
לאור הירידות
לאחר סגירת המסחר אתמול (ד') הבנק המרכזי בארה"ב (הפד') הודיע כי במבחן הלחץ שערך ל-38 מהבנקים הגדולים במדינה, 35 מתוכם עברו בהצלחה. הנכשלים היחידים במבחן היו מורגן סטאנלי, דויטשה בנק, וסנטאנדר (ספרד). 
חלק מהנהלות הבנקים הגדולים לא בזבזו זמן. מיד לאחר שצלחו את מבחן הלחץ, הודיעו כי יגדילו את הדיבידנד המחולק למשקיעים והודיעו גם על תוכנית של רכישת מניות עצמית (BUYBACK). ההודעה נמסרת בתקופה שבה מניות הבנקים מסביב לעולם ירדו בחדות לאור התנודתיות בשווקים. גם היציאה המיועדת של בריטניה מהאיחוד האירופי פגעה באופן חריף במניות הסקטור בעקבות החשש מירידה בצמיחה הכלכלית האירופית.  
מבחן הלחץ הוא מבחן שעושה הבנק המרכזי בארה"ב לבדוק מה עמידות הבנקים במידה ויווצר משבר בשוק הפיננסים. המבחן הינו חלק מהמסקנות של הבנק המרכזי לאור המשבר שחל בשווקים בשנת 2008 כאשר חלק מהבנקים עמדו בפני שוקת שבורה והבנק נאלץ להזרים לחשבונם הון נזיל בכדי שיוכלו לתפקד. 
הבנקים הבייבאק והדיבידנד
בנק אוף אמריקה (סימול: BAC) הגדיל את הדיבידנד שלו ב-50% לכדי 7.5 סנט למניה. כמו כן הבנק הורשה לבצע תוכנית באייבק בשווי של 5 מיליארד דולר. מורגן סטאנלי (סימול: MS) שכאמור לא עמד בבחינת הלחץ הורשה להגדיל את הדיבידנד שלו לכדי 20 סנט מ-15 סנט. כמו כן הבנק ייצא בתוכנית באייבק בשווי של 3.5 מיליארד דולר
ג'י פי מורגן (סימול: JPM) הודיע כי ייצא בתוכנית באייבק של מניות בשווי של 10.6 מיליארד דולר. הדיבידנד של מורגן ישאר 48 סנט למניה. סיטי גרופ (סימול: C) יבצע תוכנית רכישות בשווי של 8.6 מיליארד דולר והדיבידנד שלו יעלה לכדי 16 סנט למניה. 

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מי שזורק כסף על בייבק במקום לשמור אותו לשעת חירום
  t 30/06/2016 17:40
  הגב לתגובה זו
  0 1
  דינו בסופו של דבר לקרוס.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות