יילן בהרווארד: "העלאת ריבית בחודשים הקרובים תהיה הגיונית"

יילן נואמת בשעה זו מול סטודנטים ומספקת מבט נוסף על הסיכוי להעלאת ריבית בישיבת הפד' שתיערך ביוני
|
(4)
השוק במתח

נגידת הבנק המרכזי בארה"ב, נואמת בשעה זו (20:30) באוניברסיטת הרווארד ומשתפת את קהל הסטודנטים בלבטיו של הבנק. יילן בעיקר עונה על שאלות המנחה ואינה נואמת באופן הרגיל. 

מספר דקות לאחר פתיחת השאלות לקהל היושבים, השאלה הראשונה שנשאלה יילן הייתה לגבי הריבית והסיכוי להעלות אותה בחודש הקרוב. יילן ענתה כי "ראינו צמיחה נמוכה בתחילת השנה הנוכחית ובסופה של השנה שעברה. במידה והצמיחה תשתפר ואני מאמינה שהם ישתפרו, תוך כדי הערכת סיכונים, אני מאמינה שנגדיל את הריבית לאורך זמן. בחודשים הקרובים צעד כזה נראה הגיוני".
אחרי דבריה של יילן על הריבית, המדדים בוול סטריט נחלשו מעט - בעיקר הדאו ג'ונס אך לאחר מכן חידשו את העליות שאפיינו אותם לאורכו של היום.
יילן ממשיכה להתייחס לצעד של יישום מדיניות ריבית שלילית, אך שוללת את הצעד כרגע, לדבריה, "שקלנו לזמן קצר בעבר את הריבית שלילית, אך זה לא משהו שאנחנו שוקלים באופן מועדף כרגע. אנחנו ממשיכים להיות זהירים. זאת משום שאם ננהג בחופזה ונעלה את הריבית באופן מהיר מדי, קיים סיכון שנשנה את כיוון הכלכלה ונאט אותה". 
כמו כן יילן נשאלה לגבי המצב של המערכת הפיננסית מאז המשבר. לדבריה "השגנו הרבה בכל הנוגע להגדלת בטחון מערכת הבנקים. גודל ההון והנזילות גדלו באופן משמעותי. באופן כללי טענה כי הרגולציה היום עובדת טוב יותר מאשר עבדה לפני המשבר הפיננסי. 
לגבי שוק העבודה טענה הנגידה כי "14 מיליון משרות חדשות נפתחו מאז השפל שנרשם בשוק העבודה בעקבות המשבר הפיננסי. אחוז שיעור ההשתתפות בעבודה גם עלתה בשנה האחרונה. זה חשוב בעיקר בגלל הזדקנות האוכלוסייה בארה"ב". 
יילן התייחסה גם לאינפלציה האמריקנית שעדיין מדשדשת "האינפלציה ממשיכה להיות נמוכה מיעד הפד'. ישנן סיבות חשובות לירידה במחירים. בעיקר הירידה במחירי האנרגיה והתחזקות הדולר אל מול שאר המטבעות שהורידה את מחירי הייבוא. אם נמשיך לראות המשך צמיחה והתחזקות של שוק העבודה, ככל הנראה האינפלציה תחזור ליעדי הבנק (אינפלציה שנתית של 2%)".

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  יפן סין ואירופה במגמת הורדת ריבית -ילן לא תעלה (ל"ת)
  לילי 29/05/2016 16:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  יש לה לשון מאוד חלקה, תמשיכי ככה (ל"ת)
  עורב 28/05/2016 08:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • יילן והמבט שלה מפוחד-קנרית פלוג ואותו מבט של "עצירות".
  ראיס-פוטין-טיל 400S 28/05/2016 12:02
  הגב לתגובה זו
  3 0
  שתי פונזי בהדרכת סטנלי פונזי וברננקי פונזי לזכרו של סופר פונזי -אלן גרינשפן.
  סגור
 • 1.
  היא יודעת לדבר יפה. המשך עליות (ל"ת)
  טכבס 28/05/2016 00:34
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות