התעסוקה בארה"ב: תביעות האבטלה הגיעו לשפל של 40 שנה

|
דיווחי מאקרו

שוק העבודה בארה"ב ממשיך להתחמם. על פי דוח התביעות השבועי של משרד התעסוקה האמריקני, 255 אלף תובעים חדשים הצטרפו לשוק העבודה בשבוע האחרון. מדובר בנתון שפל של יותר מ-40 שנים. מספר התובעים ירדו ב-26 אלף בשבוע האחרון אל מול השבוע הקודם. 

צפי השוק טרם פרסום כמות התביעות עמד על 280 אלף תובעים חדשים. הירידה החדה בשיעור תובעי האבטלה שמצביעים על ירידה בפיטורים במדינה לצד עלייה במספר המועסקים, מוסברת על ידי כניסה אל חודשי הקיץ.

ממוצע ארבעת השבועות של תביעות חדשות לאבטלה עומד על 278.5 אלף תובעים חדשים. על פי כלכלנים, כל כמות הנמוכה מ-300 אלף תביעות לשבוע מצביעה על התחזקות שוק העבודה.

בתחילת החודש פורסם דוח התעסוקה האמריקני לחודש יוני. הדוח הצביע על שיעור אבטלה נמוך במדינה של 5.2%. אם כי הנתון העיקרי שזכה להתייחסות בוול סטריט היה נתון השכר. נתון זה נותר דומה לדיווח התעסוקה של חודש מאי. הטענה היא כי העלייה המטאורית בתעסוקה בארה"ב (בשנת 2014 נוספו לשוק התעסוקה 4 מיליון משרות חדשות) אינה מתורגמת כרגע לשכר. 

חלק מהכלכלנים סבורים כי שוק התעסוקה האמריקני בדרך לתעסוקה מלאה שעלולה להתממש עוד השנה. על פי אותם כלכלנים בסוף שנת 2016 שוק התעסוקה האמריקני כבר יסבול מחוסר בעובדים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות