הדוח על מצב האבטלה בארה"ב יפורסם ביום ו', מה חוזים הכלכלנים?

ביום המסחר האחרון של השבוע, וקצת לפני פתיחתו, צפוי להתפרסם דוח האבטלה לחודש פברואר אשר ישפוך אור על מצב הכלכלה בארה"ב
|
אבטלה
דוח האבטלה בארה"ב לחודש פברואר צפוי להתפרסם ביום שישי הקרוב (ה-8 לחודש).הנתון, אשר מהווה את אחד האינדיקטורים החשובים ביותר לבחינת הכלכלה במדינה צפוי להיות בסימן חיובי זאת לאחר שהדוח שפורסם בחודש ינואר לא עודד את המשקיעים עם עליה בשיעור האבטלה מרמה של 7.8% ל-7.9%. בנוסף, על פי משרד התעסוקה בארה"ב, בחודש זה נוספו למשק רק 157,000 מישרות חדשות.

בחודש פברואר, הכלכלנים בוול סטריט מאמינים כי מצב שוק העבודה ישתפר ושיעור האבטלה ירד חזרה לרמה של 7.8%, כפי שהיה בחודש דצמבר. בנוסף, הנתון אשר מודד את מספר העובדים בכל סוגי העסקים, להוציא המגזר החקלאי, צפוי להציג עליה של 171 אלף עובדים. העליה המדוברת חורגת לחיוב מהטווח הטבעי של העליות שעומד על בין 150-160 אלף משרות חדשות.

החשיבות הרבה אשר מיוחסת לנתון מקורה גם במדיניות אשר הפדרל ריזרב מנהיג. הבנק המרכזי בארה"ב שם לעצמו כמטרה להביא את שיעור האבטלה במדינה לרמה של 6.5%. על מנת לממש מטרה זו, בין היתר, הוא נוקט במדיניות הריבית הנמוכה הנוכחית.

אינדיקציה טובה לרמת האבטלה נקבל ביום רביעי בו יתפרסם סקר ה-ADP . הסקר בוחן קרוב ל-400 אלף חברות בארה"ב ומסיק את התוספת למספר המשרות הלא חקלאיות במגזר הפרטי. הכלכלנים מוול סטריט צופים כי הנתון אשר יפורסם יצג עליה של 173 אלף משרות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות