שבוע פקיעה שאופיין בשורט סקוויז - קשה מאוד לכותבים

זיו פניני, מומחה אופציות המעו"ף של Bizportal, בוחן את המתרחש בשוק הנגזרים
|
זיו פניני

שבוע המסחר אופיין כולו בשורט סקוויז מסיבי לקראת פקיעת האופציות.
גם ביום ראשון וגם ביום שלישי התחיל השוק לרדת כהמשך למסחר בשווקי העולם אך 3 סיבות עיקריות הפריעו לשוק לרדת והקפיצו אותו מעלה באגרסיביות כול שבוע המסחר עד רגע הפקיעה עצמו:

א. נזילות נמוכה עם חוסר במוכרים בשוק הספוט ואילו נזילות רבה עם עודף קוני CALL בשוק העתידי.
ב. המשפט "שורט סקוויז" הדהד בכל סקירה/כתבה/דיבור בנושא פקיעת האופציות כך שהרבה מהכותבים לא גלגלו בזמן את שורט ה CALL שלהם כי הם לא רצו לקנות "יחד עם כולם בשורט סקוויז" וכך הוא הלך והתעצם לאורך כול השבוע (עד התפוצצותו ביום רביעי)
ג. מעין שורט סקוויז קטן בשווקי עולם אשר יחד עם כותרות שליליות של רוביני/רוגרס/ גרוס ציפו לירידות שערים והתבדו (קיבלו דווקא נתונים טובים), וכך גם בעולם התהפכה המגמה.

השבוע אופיין ביחס P/C נמוך במיוחד(התכסות השורטיסטים) בסקיו ישר באיזור הכסף בפרפרים יקרים מחוץ לכסף, בחוזה אופטימי שנסחר על מדד ה-ASK ושאר ירקות המסמנים שוק בלחץ המחפש נואשות מוכרים.

המשפט "למה נשארתי כתוב בשבוע פקיעה" נשמע הרבה פעמים כשהשורטיסטים לא מאמינים בהמשך המגמה ובעצם ניסיון התכסותם מבריח את המוכרים ומעצים את המגמה.

מספר הגלגולים היה מצומצם מאוד כך ששחקני תעודות הסל (ואולי מי שהריח זאת וניצל את הנזילות הנמוכה) הוסיפו שמן למדורה והמירו מעל מילארד ₪ חוזים לא מגולגלים למניות כשהמזל היה ששווקי עולם נראו פחות ורודים ואפשרו את סיפוק הביקוש ללא עליה מוגזמת.

הסטיה בפועל נשארה נמוכה כ 16% בחודש האחרון ואילו הסטיה בפועל נשארה גבוהה כ 23% בכסף, 26% ב PUT25, הן בגלל המשך קניות PUT של גופים גדולים כהגנה והן בגלל השיא התקופתי במדד והחשש ממנו (הכותבים מחפשים על התנודתיות העתידית).

האירוניה היא שלמרות העליות בחודש/שבוע האחרון, השוק עלה בעקביות כאחוז ביום בלבד, כך שהסטיה בפועל נשארה נמוכה אך הכותבים הפסידו הרבה כסף...

מצבת הפוזיציות הפתוחות נמצאת סביב 1060-1070 בעיקר בשל גלגולי החוזים ולא רק כתיבת האוכפים.

צורת המסחר בשבוע האחרון והואקום של הסקוויז, מחפשת מימוש בצורה נואשת וחזרה של השוק לנקודת איזון נמוכה יותר, שבת שלום.

מאת: זיו פניני, מנהל חדר המסחר במגדל שוקי הון והמשנה למנכ"ל מגדל שירותי בורסה

*אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות