הצעת פטור מתשלום ארנונה לחיילים בודדים השוכרים דירה

כיום החיילים זכאים להנחה למשך זמן השירות שלהם בצה"ל ועד 4 חודשים מיום השחרור. התיקון לחוק הקיים מציע פטור מלא למי שגרים עם שותפים

 | 
הצעת פטור מתשלום ארנונה לחיילים בודדים השוכרים דירה
הצעת חוק קובעת פטור מתשלום ארנונה לחיילים בודדים ששוכרים דירה עם חיילים נוספים. נכון להיום, החיילים זכאים להנחה למשך זמן השירות שלהם בצה"ל ועד 4 חודשים מיום השחרור.
בהסבר להצעה שהוגשה על ידי חברי הכנסת רועי פולקמן ומירב בן ארי (כולנו), כי חיילים בודדים רבים שגרים עם שותפים אינם מקבלים הקלות בתשלומי הארנונה כיוון שהחוק הקיים לא בוחן מספר מטרים על פי אדם אלא באופן כללי (דירת יחיד עם 70 מ"ר, או דירה עם 4 שותפים ומעלה, עד 90 מ"ר). לאור זאת אותם חיילים נאלצים לשלם את ההפרש מכיסם.
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
בתוך כך, ההצעה קובעת כי הפטור מארנונה לחיילים בודדים השוכרים דירה עם דיירים נוספים, יחושב לפי היחס של מ"ר לבין מספר הדיירים, באופן שיזכה חיילים בודדים השוכרים דירת שותפים בפטור מלא על חלקם היחסי בארנונה.
"חיילים בודדים אינם יכולים להרשות לעצמם להתגורר לבד מבחינה כלכלית, והחוק הקיים פוגע בהם ומדיניות הפטור מתשלומי ארנונה מייצרת עיוות שמונע מהם לקבל ההנחה. מטרת הצעת החוק להקל עליהם לשרת בצה"ל בכבוד", מסביר פולקמן.
לדבריה של חברת הכנסת, מירב בן ארי, סיעת 'כולנו', ויו״ר השדולה למען החיילים הבודדים, ״כיום, החוק אינו מותאם למצבם של מרבית החיילים הבודדים אשר לרוב גרים בדירת שותפים ובכך, אינם מצליחים לממש את זכאותם לפטור בארנונה שיקל על התמודדותם הכלכלית שגם ככה סבוכה. עלינו לעשות כל שביכולתנו כדי להקל על החיילים הבודדים בשירותם הצבאי ולסייע להם ככל שניתן".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה