עזריאלי משלמת פחות מאחוז, והמוסדיים מתנפלים

בזמן שהתשואות על האג"ח הממשלתיות עולות, המוסדיים התנפלו על אג"ח של עזריאלי והזרימו ביקושים של 2 מיליארד שקל. אחת הסיבות: עמלת השתתפות של 0.55%
|
דנה עזריאלי, צילום: זיו קורן

קבוצת עזריאלי קבוצה 0% עזריאלי קבוצה 27,040 0% עזריאלי קבוצה בסיס:27,040 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: דיווחה כי בשלב המוסדי של הנפקת איגרות חוב מסדרה ד' נרשמו ביקושים של יותר מ-2 מיליארד שקל. החברה התכוונה בתחילה לגייס 600 מיליון שקל, אולם שינתה את תוכניתה בשל הביקושים, והגדילה את היקף הגיוס הכולל (מוסדי וציבורי) ל-1.49 מיליארד שקל.

מדובר בסדרת אג"ח קיימת, צמודת מדד עם מח"מ של כ-6.2 שנים והיא נפרעת בין השנים 2018 ל-2030. ההנפקה משקפת תשואה של 0.94%. אחת הסיבות להתנפלות המוסדיים: עמלת השתתפות של 0.55% שניתנה לגופים המוסדיים.

הסדרה מדורגת בדירוג Aa1 עם אופק יציב על ידי מידרוג. החברה תשלים את ההנפקה בימים הקרובים לאחר תום המכרז הציבורי. את ההנפקה הובילו לידר הנפקות ואיתם פעלו גופי החיתום של דיסקונט, ברק קפיטל, לאומי פרטנרס, מנורה, אקסלנס ו-ווליו בייס. ההנפקה משקפת מרווח של 1.1% לעומת אג"ח ממשלתית צמודה. 
 

עזריאלי שנסחרת בבורסה לפי שווי שוק של 22 מיליארד שקל, רשמה מתחילת השנה ירידה 7%. מאז השיא במאי האחרון ירדה המניה בכ-15%. הירידה מוסברת בחשש מפני כניסת אמזון לישראל שעלולה לפגוע בהכנסות הקניונים. סיבה נוספת ניתן למצוא במגמת הריבית בעולם.

 
בשבוע האחרון רשמו התשואות בעולם עליות. למרות שהתשואות על האג"ח בישראל נותרו נמוכות, המגמה בשוק החוב העולמי עלולה לחלחל לאופן שבו מתמחרים את חברות הנדל"ן.

בימים אלה נמצאת החברה בעיצומו של תהליך אכלוס פרויקט הדגל עזריאלי שרונה. סך השטחים שהושכרו ועסקאות שבגינן כבר הועברו טיוטות לחתימה עומד על כ- 97% מסך השטחים להשכרת משרדים בפרויקט. בעזריאלי שרונה נותרו שטחים אחרונים להשכרה והוא צפוי להניב NOI שנתי של כ- 200 - 210 מיליון שקל עם אכלוסו המלא. החברה צפויה להשלים את אכלוס עיקר שטחי ההשכרה למשרדים בפרויקט במהלך השנה.

לאחרונה הודיעה החברה כי זכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל לרכישת זכויות חכירה בקרקע במודיעין בשטח של כ-5.3 דונם תמורת כ- 101.5 מיליון שקל. הקרקע ממוקמת בסמוך לתחנת רכבת ישראל וצמודה לקניון עזריאלי מודיעין. בכך ממשיכה החברה במימוש האסטרטגיה להרחבת פעילותה מתוך היכרות מעמיקה עם האזורים בהם היא כבר פועלת וניצול יכולות הייזום הייחודיות של החברה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות