: חשד - בית"ר י-ם מכרה קרקעות מדינה שהוקצו לאימונים בניגוד לחוק

ממ"י הגישה היום תביעה לביהמ"ש המחוזי בירושלים בגין מוערבותם של בכירי הקבוצה במכירת אדמות שהוקצו למגרשי אימונים
|
(5)
(קרדיט: Getty images Israel)
תביעה ראשונה מסוגה שהוגשה על ידי מינהל מקרקעי ישראל בבית המשפט המחוזי בירושלים חושפת את מעורבותם של בכירי בית"ר ירושלים בהעברת אדמות מדינה בשכונת בית וגן בירושלים לידיים פרטיות, בניגוד לחוק ולחוזה, למטרות הפקת רווחי ענק על חשבון הציבור ובניגוד לחוק.

בתביעה, שהוגשה הבוקר בשם המינהל על ידי פרקליטי פרקליטות המדינה, מהמדור האזרחי במחוז ירושלים לבית המשפט המחוזי בירושלים, נתבעות אגודת הספורט בית"ר ירושלים, חברת נאות בית וגן וחברת בית"ר ירושלים, על סך של 20 מיליון שקל. במסגרת התביעה מבקשים מינהל מקרקעי ישראל ובית המשפט לבטל את הסכמי החכירה שחתמה המדינה עם אגודת בית"ר ירושלים ובמסגרתם הוקצו לה מגרשי אימונים בשכונת בית וגן למטרת ספורט - וזאת בעקבות הפרת ההסכם ע"י בית"ר ירושלים.

על פי כתב התביעה, החכירה המדינה לבית"ר ירושלים אדמות מדינה בשכונת "בית וגן", וזאת במסגרת פטור ממכרז ותוך כדי מתן התחייבות של בית"ר ירושלים, להשתמש במקרקעין לצרכי ספורט בלבד. בתנאים אלו ולמטרת קידום הספורט, הוחכרו הקרקעות יקרות הערך לבית"ר ירושלים בדמי חכירה סמליים בלבד.

אך לפי התביעה מסתבר כי בית"ר ירושלים מכרה את המקרקעין שניתנו לה בחכירה לחברת נאות בית וגן. חברת נאות בית וגן ביקשה לקדם במקרקעי הציבור הללו פרויקט נדל"ני לבנייה לצרכי מגורים, ומשלא עלה הדבר בידה, השכירה את המקרקעין בחזרה לחברת בית"ר ירושלים בדמי שכירות של עשרות אלפי שקלים לחודש.

בתביעתו, טוען מינהל מקרקעי ישראל באמצעות פרקליטות המדינה, כי המגרש השייך למדינה נמכר על ידי אגודת בית"ר ירושלים (המצויה כיום בהליכי פירוק), שלא כדין וללא אישור מינהל מקרקעי ישראל, לחברת הנדל"ן נאות בית וגן, בניגוד למטרה הציבורית שלשמה הוקצתה הקרקע ובסכומי כסף ניכרים שהופקו כרווח לא חוקי, על חשבון הקופה הציבורית.

מהתביעה עולה כי בפועל, חברת בית וגן גובה עבור המגרש, שנמסר לה שלא כחוק, סכומים ניכרים ובכך מתעשרת שלא כדין משימוש במקרקעי הציבור, על חשבון הקופה הציבורית. משמעות העיסקה הסיבובית התמוהה היא למעשה שבית"ר ירושלים, הממומנת חלקית מכספים ציבוריים, משלמת לגורמים פרטיים סכומי עתק – תמורת שימוש במקרקעין שהוקצו לה מלכתחילה במחיר סמלי למטרת קידום הספורט.

בתביעה דורשת פרקליטות המדינה כי בשל הפרת החוזה מצד בית"ר ירושלים והתעשרותה של נאות בית וגן על חשבון הקופה הציבורית לחייב את חברת נאות בית וגן לשלם סכום של כ- 20 מיליון שקל למינהל, בגין הפקת הרווח הפסולה.

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  זה פינץ לעומת שוד קרקעות חקלאיות ע" י המושבים (ל"ת)
  השקט לפני ההלאמה 16/05/2012 17:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  הממשלהההההההההההההה שחיטות אחת גדולה (ל"ת)
  היו להם מורים טובים 16/05/2012 17:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  כדורגל של פושעים, לזרוק את האחראים לכלא (ל"ת)
  רועי 16/05/2012 16:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  מנהלים מושחתים וקהל גזעני, מכוער ומופרע
  לא אוהד בית" ר 16/05/2012 16:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שיפשטו רגל ויד
  סגור
 • 1.
  לא להתבייש - פרסמו מי עומד מאחורי
  ירושלמי 16/05/2012 16:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברת נאות בית וגן!!!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות