ברקע לסערה בשווקים, המניה שעשויה לחזור להוביל

אחרי התדרדרות קשה, נוקיה "התגלתה" לאחרונה שוב בוול סטריט וסומנה כמובילת הדור הבא בסלולר; ב-2017 החברה הציגה רווח תפעולי בהיקף של 737 מיליון דולר

|
(86)

ביום שני האחרון עבר מדד הדאו ג'ונס טלטלה של 1597 נקודות או 6.26%. "הירידה היומית הגדולה בהיסטוריית הדאו", צווחו הכותרות. בנקודות בהחלט, באחוזים? רחוק מכך. ב-19.10.1987 ירד הדאו ב-22.5% מהגבוה לנמוך ולמחרת ב-21.8%, היינו שם. אבל זה לא מה שחשוב. מה שחשוב הוא הגורם לנפילות מסוג זה. בשני המקרים זה קרה בתוך מומנטום כאשר המשקיעים מגזימים בהערכות שנתנו למניות וכשיש ציפייה לתיקון.

אבל, אם ב-1987 זה התחיל כתוצאה מסדרת דוחות נוראיים שהתפרסמו בשבוע שקדם לאירוע, בראשות הדו"ח של "המלכה" IBM, שהבהירו ש"המלך עירום" הרי שמה שקרה ביום שני התרחש בתוך סדרה של דוחות מדהימים וכלכלה בצמיחה.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

לא רבותיי, לא הערכת החברות המוגזמת "שהתגלתה לפתע" ביום שני היא שיצרה המהומה, זה היה הגורם הזניח ביותר. הקטרים שהובילו היו האלגוריתמים והמכונות שהם מפעילים וחוסר הרגולציה שמאפשרת מכשירים כמו ה-ETN, ה-XIV ופעילויות שמנצלות תאוות בצע שנוצרת במומנטום.

כשנשאל שר האוצר האמריקאי על ידי ה-BBC מדוע לא מקשיחים הרגולציה ענה, "זה לא נושא חשוב כרגע". ב-2008 נשאל הנגיד גרינשפן אותה שאלה לגבי ה-CDU, ה-MBS ושאר הצעצועים שהביאו להתרסקות וענה בדיוק את אותה תשובה. מה שקרה ביום שני הוא סימפטום של בעיה שהולכת וגדלה עם התרחבות והתקדמות מהפכת הטכנולוגיה ושאפשר לעצור בקלות עם רגולציה מתאימה.

הבעיה ברקע של אנשים כמו סטיבן מנוצ'ין או גרינשפן שמתנגדים. תבדקו מהיכן הגיעו ותבינו למה. בשבוע, לאחר שאולי העסק יירגע מעט ננסה להסביר באריכות, כרגע צריך להיזהר ולא להתפתות.

המעבר ל-5G LTE והמשמעות
כבר דברנו רבות על מסלולי ההתפתחות של מהפכת הטכנולוגיה, משהו מהסוג של "תנועה נצחית (Perpetuum Mobile)" שזו בעצם מערכת היפותטית שבהתפתחותה מייעלת ומשנה, בכוחות עצמה, את הפעילות הכלכלית, מרחיבה את הצריכה בין אם הצרכן באמת זקוק לכך או לא. בשבוע שעבר דיברנו על מייקרוסופט. החברה נמצאת כעת במסע פרסום/שכנוע לקוחות ואחרים לעבור ל-Office 365 המשודרג (חבילת תכנה משודרגת שיצאה למעשה כבר ב-2011) שזו הוורסיה האחרונה לחבילות היישומים המשרדיים שהופיעו לראשונה בתחילת שנות ה-90.

מייקרוסופט מחדשת/מעדכנת גרסה כל שנתיים לערך. מה שהתחיל עם האופיס 3 ב-1993 שכלל את הוורד 2.0, האקסל 4, הפאוורפוינט 3 והדואר שודרג מאז 10 פעמים. האופיס 365 החדש, שמבוסס על שירותי ענן, כולל וורד, אקסל, פאוורפוינט, OneNote, Outlook, פבלישר ו-Access. רוב המשתמשים, לבטח הפרטיים, אינם זקוקים לכל "פינוקי" התכנה החדשה, אופיס 2007 מספיק בהחלט אבל מה שיקרה הוא שרוב הלקוחות הקיימים ישדרגו, חדשים יתווספו, התחום יתרחב ובעוד שנתיים נקבל אופיס משודרג שוב. כך זה קורה עם הטלפון האלחוטי החכם, המכונית, המקרר ואפילו הלחם והחלב "המשודרגים".

המהפכה, בהתקדמותה, משדרגת טכנולוגית ובו זמנית מרחיבה הביקושים והצריכה. כרגע זה עובד נהדר בארצות המפותחות אבל עם הצמיחה בכלכלה הגלובלית והירידה במחירי המוצרים שגם היא תוצאה של התקדמות הטכנולוגיה, גם המתפתחות מצטרפות (השדרוג הגדול בעולם לאופיס 365 הוא בהודו).

ה-IOT, ה-AI, המכונית האוטונומית והטיסות הפרטיות לחלל (ששלשום עשתה SpaceX של מאסק צעד ענק קדימה) נמצאים מעבר לדלת, המחירים ימשיכו לרדת והפיתוי רק ילך ויגדל ואין ספק שתהליך השדרוג יימשך ויתרחב עוד שנים רבות. זה קרה במהפכה התעשייתית וחוזר על עצמו במהפכת הטכנולוגיה. למשקיעים זה חשוב משתי סיבות. ראשית כי זה מבטיח המשך הצמיחה הגלובלית ושנית תיווצרנה עוד ועוד נישות חדשות עם חברות ענק חדשות כך שאם הפסדתם את "סיבוב FB או NFLX" אל תדאגו, יהיו רבים נוספים כאלו וחוץ מזה חברות הטכנולוגיות המובילות תמשכנה לצמוח ויגדילו חלוקת הדיבידנד.

המעבר מ-4G LTE ל-5G LTE יהיה גדול בהרבה מבחינת ההשפעה על הכלכלה הגלובלית משהיו המעברים עד כה כי מדובר בקישוריות רחבה בהרבה. כל משקיע יודע מה קרה לענקיות וותיקות כמו אינטל, סיסקו או AT&T או "חדשות" כמו פייסבוק, נבידיה ונטפליקס ולמניות שלהן, במעברים מה-1G LTE עד ל-4G LTE אז יש למה לצפות.

מה זה ה-G LTE?
ה-G זה Generation (דור) וה-LTE זה Long-Term Evolution (התפתחות לאורך זמן) ומדובר במה שקרוי cellular data connectivity (קישוריות של נתונים סלולריים) שזה חלק מנישה תעשייתית שצומחת במהירות ונקראת next generation network equipment industry. המעבר ל-5G הוא חלק מהדור הבא שיכסה חדשנויות כמו המכונית האוטונומית, הבית החכם, הביטחון ועוד ומשתתפות בה מאות חברות שונות מאינטל, סיסקו ונוקיה עד נבידיה, אמדוקס ואמאזון כאשר בכל יום מצטרפות חברות נוספות לתחום. 

הדור הראשון, ה-1G, האנלוגי, הופיע בשנות ה-80 ואפשר את התקדמות הטלפון האלחוטי. ה-2G הגיע עשר שנים מאוחר יותר עם שיפור באיכות הקול (זוכרים את ה-VOIP וחברת VocalTec מחיפה שהתחילה הכל? איזו החמצה נוראית). ה-3G הגיע לשוק ערב המאה ה-21 ונתן לנו את המהירות במנועי החיפוש המהירים, הזרמת מוזיקה, הורדת תכנות ואפליקציות מיפוי ועוד, וה-4G LTE, שמוזג לכלכלת המיינסטרים ב-2010 נתן הכל ב-HD ובמהירות, אפשר את נטפליקס, משחקים וסקירת הביטחון בבית מהטלפון ועוד.

"ב-2020-1", טוענת קוואלקום, "ה-5G יחליף את ה-4G ותהיה זו מהפכה של ממש, התאמה לעולם ה-IOT וה-AI, לא פחות מהכנסת החשמל לתעשייה. הכל יהיה מחובר". אכן, כל דור חדש מסמל עליית מדרגה במהפכת הטכנולוגיה (שבבים מתאימים, הרחבת הפס, הענן וכדומה). פיתוח ה-5G שהחל ב-2011 מתקדם עד כה באמצעות התעשייה הפרטית. חברות כמו LG (סימול: 003550.KS בסיאול), QCOM ו-NOK כבר משדרגות לתחום (כל אחת  בתחום העיסוק שלה). נוקיה למשל, ביחד עם דויטשה טלקום ומנהלת נמל המבורג (ובסיוע של ממשלת גרמניה) הקימו שטח ניסיוני של 80 דונם להפעלת  ה-5G בנמל.

בתחום, שנמצא בלב הנמל הגדול, יבדקו החברות הפעלת מערכות שליטה באמצעות 5G. בשנים 2016-17 הואטה ההתקדמות הפיתוח בעקבות חששות של קיצוצי תקציבים של החברות המממנות אלא שלאחרונה מתרבות השמועות שארה"ב, כחלק מתכנית התשתיות של הנשיא טראמפ, תהפוך את המעבר לפרויקט לאומי ולא רק בגלל העניין הכלכלי כמו הנושא הביטחוני, בעיקר בגלל שסין כבר עושה זאת.

בחזרה לנוקיה (סימול: NOK)
החברה הוותיקה "התגלתה" לאחרונה שוב בוול סטריט כמובילה את התקדמות ה-next generation network equipment industry. מרבית עסקיה (58%) נמצאים בנישה זו והיא, לדעת רבים, גם תוביל את המעבר ל-5G. איך זה קרה? במהלך התדרדרותה הקשה הראשונה של NOK, מ-80 דולר פלוס בסוף 2007 ועד לפחות מ-2 דולרים בקיץ 2012 (בעקבות משבר 2008 ואיבוד שוק האלחוט) ובהתדרדרות השנייה בין קיץ 2015 לסוף 2016, בעקבות רכישת אלקטל-לוסנט.

הסברנו שנוקיה, עם הידע שלה בהעברת אינפורמציה ועצמתה השיווקית לא תיעלם כפי שרבים חשבו, שהנהלה חדשה תוכל להשיב עטרה ליושנה. נוקיה, שעד 2007, שלטה, כמעט כמונופול, בשוק הטלפוניה האלחוטית, אבדה את השוק לטלפוניה החכמה בהובלת אפל. במהלך ניסיונות החברה להשתקם "ממכה" זו היא התחברה למייקרוסופט ולסימנס, ניסתה לחדור לשוק הטלפוניה החכמה בעזרת מערכת הפעלה משלה ונכשלה ולבסוף החליפה הנהלה.

ב-2015 מונה רג'יב סורי, מהמנהלים הוותיקים בחברה, למנכ"ל. האיש, שכל עברו עסק בהעברת אינפורמציה, החל ברה אורגניזציה שמטרתה הייתה להפוך את נוקיה לחברה מובילה בתחום התשתיות של next generation network שהזכרנו קודם. רכישת אלקטל-לוסנט (שהאנליסטים לא התלהבו) הייתה האיתות לכך ומצבה העסקי של החברה החל להתהפך לטובה. אלא שבקיץ 2017 "הוחלט" בוול סטריט שתחום הנטוורקינג של האלחוט נכנס למשבר. זה קרה לאחר דוחות מאכזבים של המתחרה אריקסון (סימול: ERIC) שהביאו למסקנה שהמעבר ל-5G מוקפא.

מחשבה זו הביאה את מניית NOK לסיבוב נוסף, שלישי מאז 2008, של ירידות. בקיץ 2017 עברו רוב האנליסטים להמלצות מכירה ו-Hold. קוראים שאלו אותנו שוב ושוב האם, לאור "המשבר", דעתנו ביחס לתהליך ה-Turn around של נוקיה השתנתה? חזרנו וכתבנו שלא. בסוף 2017 החלה המניה לנוע צפונה שוב ומאז עלתה בכ-22%. ביום שני האחרון יצא הבנק אוף אמריקה בהמלצת קניה על המניה עם מחיר יעד של 7.5 דולרים. זה קורה יומיים לאחר שקבוצת MKM, שקנתה לעצמה שם בתחום העברת אינפורמציה, המליצה גם היא בקניה עם אותו מחיר יעד.

מה שקרה הוא שבמהלך 2017 חל שיפור משמעותי במצב החברה, מאזנית ועסקית. בין השאר הציגה החברה עלייה ברווח התפעולי מ-74 מיליון דולר ברבעון הראשון ל-737 מיליון ברבעון האחרון של השנה אבל מה שחשוב יותר הוא שהאווירה סביב המעבר ל-5G (גם בנושא ה-next generation כולו) התהפכה מציפיות לסטגנציה, ששלטו בקונצנזוס האנליסטים בשנתיים האחרונות, לציפיות של גידול בהשקעות בתחום ה-next generation במיוחד במעבר ל-5G.

נכון, ההכנסות אינן צפויות עדיין לגדול ב-2018 (מ-26.09 מיליארד ב-2017 ל-27.12 ב-2018) אבל לפי הקונצנזוס 2019-20 יראה את הפריצה. האופטימיות הזו נשענת על סקרים שנערכו בחברות התקשורת הגדולות כמו AT&T, וארייזון ואחרות בנושא ההשקעות במעבר ל-5G (שבשנתיים 2016-17 הוקפאו למעשה). הסקרים מצביעים על השקעות מסיביות. היום, יותר מבעבר, נראה לנו שרג'יב סורי הצליח להעלות החברה על דרך המלך, להתמקם בנישה המתאימה וכנראה גם להוביל אותה. להשקיע בנוקיה? רק אם אתם בטוחים שהמעבר ל-5G אכן יעמוד בציפיות ואם התיקון יימשך. המחיר הנוכחי, על סמך הנתונים הידועים, עשיר מידי.

כיצד להשקיע במעבר ל-5G?
מלבד נוקיה החברות שמובילות בנישת ה-next generation network equipment industry הן חברות כמו CSCO, וואווי (Huawei) הפרטית מסין, HPE (לאחר רכישת Aruba networks), ג'וניפר (סימול: JNPR), חברת Arista (סימול: ANET), חברת Vmware (סימול: VMW) ואחרות, ומדובר בנישה שהתגלגלו בה, ב-2017, 56 מיליארד דולרים.

תת הנישה של תשתיות ההעברה מ-4G ל-5G תגלגל, על פי ההערכות, כ-40% מהסכום הנ"ל כבר ב-2020 ואם הממשל אכן יצטרף מדובר בהרבה יותר. כלומר, מדובר בנישה גדולה עם פוטנציאל צמיחה גדול. אין ETF שמוקדש לתחום הספציפי הזה וכן אין סל שמתמקד ב-5G אבל יש סלים שקרובים לכך כמו הסל FXL (ר"ת Technology AlphaDEX) או PXQ (ר"ת Dynamic Networking) שכל החברות שהוזכרו ואחרות כלולות בהם. דעתנו היא שלמשקיע לטווח הארוך עדיפים סלי הטכנולוגיה  הגדולים, XLK או RYT, שגם בהם נמצאות כל חברות הקישוריות. למה? בגלל הפחתת הסיכונים.

 ** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל 

תגובות לכתבה(86):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 28.
  ראית איזו נשיכה הביאה לי אתמול GLMD הישראלית (מינוס 40
  הביאה ביס ביס 15/02/2018 12:45
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אוכלי ההמבורגרים לא יודעים שזה ניסוי משני (חולי איידס) שנוהל חיצונים ושבתחום הזה גם כשחברה נכשלת רוכשים אותה בסוף בפרמיה פסיכית של עד פי 17 (כמו טובירה) Allergan's $1.7 Billion Acquisition Of Tobira For NASH Drug Sets 1750% Potential Premium On Can-Fite Stock Sep. 29, 2016 10:42 A
  סגור
 • כפי שהסברתי לך בעבר
  שלמה גרינברג 15/02/2018 15:05
  הגב לתגובה זו
  4 0
  זו חברת חלום שעברה תקוות ואכזבות דומות בעבר. כיוון שהניסוי לא עמד בציפיות "אוכלי ההמבורגרים" כפי שאתה מכנה אותם, חוששים מצורך בגיוסים נוספים (בדרך כלל הם גם צודקים) ובבקשה תבדוק לפני שאתה משווה לעסקת אלרג'ן, ספור שונה לחלוטין.
  סגור
 • 27.
  Ups
  רועי 14/02/2018 18:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  היי שלמה. בעבר הלא רחוק כתבת על החברה בחיוב. המניה ירדה בחדות ומעבר לתיקון הכולל בשווקים. מה דעתך? מה השתנה?
  סגור
 • UPS
  שלמה גרינברג 15/02/2018 11:04
  הגב לתגובה זו
  1 0
  המניה החלה לרדת משיא כול הזמנים באמצע ינואר וללא קשר ל"תיקון" אלא בגלל ההודעה של אמאזון שהיא חושבת על כניסה לתחום. הכניסה (אם תהיה) היא רק טובה ל UPS ול FDX כיוון שהיא מצביעה על צמיחת השוק. מלבד זאת כלום לא השתנה מלבד מחיר המניה שמביא (עדיין לא) את החברה להערכה כלכלית.
  סגור
 • 26.
  ראדא-המשך
  נחום 13/02/2018 14:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ולכן, עולה השאלה למה בחודש וחצי האחרונים היא ירדה , הרבה יותר והרבה לפני תחילת ה'תיקון'? האם ידוע לשוק שהם לא יעמדו בהכנסות שהכריזו?או שאולי השוק צופה שהם לא יצליחו להמשיך בקצב הצמיחה המסחרר שהשיגו השנה(יותר מ-100%)? מה ידוע לך מר גרינברג? תודה מראש...
  סגור
 • טען עוד
 • מה שידוע הוא מה שהחברה פרסמה
  שלמה גרינברג 13/02/2018 17:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  והם לא פרסמו כלום. מה שהם אמרו לא קובע מאומה, מה שיפרסמו זה שיקבע ובינתיים אין כלום
  סגור
 • תודה רבה (ל"ת)
  נחום 13/02/2018 18:40
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 25.
  ראדא
  נחום 13/02/2018 11:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מר גרינברג, לפי חישוב פשוט, הם אמרו בפרסום אחד הדוחות האחרונים, שיגיעו ל-26 מליון הכנסות השנה, ועד כה היה להם רק 17 מליון.לזה התכוונתי כשכתבתי שהם אמורים לפרסם הכנסות של 9 מליון.תודה
  סגור
 • $80,000,000,000 USD
  $80,000,000,000 USD 13/02/2018 14:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמה מתוךהסכום הנל יגיע לראדא ? מדובר על אישור לתוספת שנתית של 80 מיליארד דולר לתקציב הביטחון האמריקאי (תקציב הביטחון השנתי כולל התוספת הנל יהיה 700 מיליארד דולר). September 19 2017 as the Senate overwhelmingly approved an $80 billion annual increase in military spending
  סגור
 • מה הקשר? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 13/02/2018 17:57
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 24.
  כתבת יפה על g5 ולא הזכרת שום מילה את סרגון ? (ל"ת)
  שלמה מה נסגר איתך ? 13/02/2018 08:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • ומדוע לדעתך חשוב היה לכתוב עליה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 13/02/2018 11:03
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 23.
  ג'וניפר לא צומחת
  יוסי 12/02/2018 13:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה האם מכיר את juniper טיקר jnpr? לחברה נתוני ערך טובים ונסחרת בזול. החברה איכותית מאוד בלא מעט פרמטרים. וזו חברה לא קטנה 10 ביליון ערך שהפרשנים כמעט לא שמים אליה לב. אבל היא כמעט אינה צומחתמה דעתך עליה (אם מכיר)? תודה
  סגור
 • מכיר היטב
  שלמה גרינברג 12/02/2018 18:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה פירוש "שהפרשנים כמעט לא שמים אליה לב"? 27 אנליסטים (כולם מסקרים גם את סיסקו) מסקרים אותה. "הבעיה" שלה שזו חברה דומה לסיסקו, חליפת תשתיות כולל אבטחה. היא אכן לא צומחת למרות שב 2018, אליבא הקונצנזוס אמורה לצמוח.
  סגור
 • 22.
  אם אתם רוצים להפנים איזו תקופה מטורפת החצי שנה האחרונה
  גגלו לכתבה 12/02/2018 11:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גגלו לכתבה של גרינברג מסוף יולי 2017. החלק הראשון בכתבה שבה הוא מדבר על משקיע ששיחק אותה ועכשיו קיבל עיצה לצאת ממניות ולעבור לסלים. מאז המניות המדוברות עלו 40 אחוז נוספים (נבידיאה) 23 אחוז נוספים (אמזון). רק טסלה ירדה 10 אחוז. גגלו לכתבה - העצה שקיבל המשקיע שהרוויח 450% על מניית NVDA פרשן וול סטריט של Bizportal על אחד התחומים ברפואה שהולך ותופס עניין בקרב המשקיעים שלמה גרינברג | 22/07/2017
  סגור
 • ומה המסקנה שלך? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 12/02/2018 18:35
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • עצבי ברזל, הקטנת חשיפה, לא להתנפל על מניות כשמתחילתיקון
  השוק יכול לתקן המון 12/02/2018 20:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  במיוחד מניות FAANG וכו.
  סגור
 • 21.
  האם לדעתך 2018 היא שנה שבה כדאי להוריד דרגת סיכון
  שאלה 12/02/2018 08:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בחשיפה לשוק. אתה יודע היום ניתן לעבור מסלולים בקופת גמל, קרן השתלמות, קרנות פנסיה - און ליין ב 10 דקות עבודה וזה מבוצע תוך 3 ימי עסקים. תודה.
  סגור
 • ניהול השקעות
  שלמה גרינברג 12/02/2018 09:06
  הגב לתגובה זו
  6 0
  משקיע צריך, קודם לכול, להכיר את עצמו, זה הדבר הכי חשוב. דעתי האישית היא שהמשקיע ההגיוני/סולידי חייב, כפי שקבעו חז"ל, חלק השקעות/סיכונים. בכול מקרה הוא חייב להשקיע בקופות הפנסיה/ההשתלמות וכו' תחילה ורק לאחר מכן לחלק את יתרת הכסף בין מניות, אגחי"פ ונדל"ן, הכול בהתאם למה שיש לו ובהתאם למצב הקיים בשוק. השאלה ששאלת לגבי 2018 אינה ניתנת לתשובה. כיוון ש 2017 הייתה שנת שיאים במניות, באגחי"ם ובנדל"ן ההגיון אומר שצריך להוריד דרגות סיכון בכול התחומים אבל אתה ואני יודעים שזה לא נעשה במציאות ואין אדם אחד שיכול לומר לך, בשלב הנוכחי, איך תיראה 2018
  סגור
 • 20.
  שלמה שלום. בקשה להפניה לכתבה שלך בבקשה
  מר מאני 12/02/2018 00:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם כתבת בעבר, ואתה יכול להפנות אותי לכתבה שלך על המטבע, או הטכנולוגיה של RIPPLE תודה
  סגור
 • כתבתי מספר פעמים
  שלמה גרינברג 12/02/2018 09:07
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לצערי איני שומר כתבות לפי נושאים
  סגור
 • רק אייל גורביץ יכול לומר לך מה היה בשבוע הבא .....
  מר הוא 16/02/2018 17:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה היה בעוד חודש, או עוד חודשיים שלמה גרינברג לפחות יודע שהוא יודע כמו כולנו מה צופן העתיד . לאייל יש כדור בדולח שבו רואים גלים ומערומות וכמה פעמים בשבוע הוא יוצא בסקירה שבדיעבד ומשנה את דעותיו לפי המגמה שבוע לאחר מכן הוא גם טוען שהוא צפה את זה ברצועת בולינגר .
  סגור
 • אולי יכול מי מהקוראים? תודה (ל"ת)
  מר מאני 12/02/2018 10:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • לא היתה כתבה על המטבעות הדיגיטליים
  סמי 12/02/2018 11:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ובטח לא על המטבע ריפל. כששלמה אומר כתבתי הוא כנראה מתייחס לפה ושם מה שהוא כתב בתגובות. בעבר הוא כתב שהוא לומד את הנושא ויכתוב בעתיד.
  סגור
 • תודה. תחום מעניין מבלבל ונפיץ (ל"ת)
  מר מאני 12/02/2018 12:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 19.
  ראדא
  נחום 11/02/2018 14:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם ידוע לך מה קורה שם?הם אמורים לתת תןצאות נפלאות לרבעון 4,משהו באזור 9 מליון הכנסות,למה היא יורדת?ראיתי שהגבת לפני 2 כתבות חמישהו שהכל נמצא באתרים הפיננסים.לא מצאתי כלום....
  סגור
 • נחום צודק 100 אחוז - המניה שאתה מאוהב בה לא אמורה לרדת
  יש הגיון בשגעון 11/02/2018 16:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גם אם SP500 ירד 9 אחוז ב 6 ימי המסחר האחרונים - זה לא רלוונטי למנית הכלום ושום דבר בשווי 50 מיליון דולר (כי אני מאוהב בה והכול נפלא איתה).
  סגור
 • מי מאוהב במה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 12/02/2018 09:10
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • מי בדיוק מאוהב במניה הזו? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 11/02/2018 17:44
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • נחום כמובן
  חיים 12/02/2018 10:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הזוי ברמות להתפלא שהפשפש ראדא יורדת כשמניות של חברות ענק נופלות בשבוע האחרון
  סגור
 • לא מצאת כי אין כלום
  שלמה גרינברג 11/02/2018 15:54
  הגב לתגובה זו
  5 0
  דוחות הרבעון ה 4 לא פורסמו. מה זאת אומרת "היו אמורים?" ההודעה היחידה שפרסמו מאז דוחות ספטמבר היא ש DBSI מכרה מניות ואופציות למוסדיים. הדו"ח האחריון היה טוב בהשוואה לעבר נראה מה היה ברבעון האחרון
  סגור
 • 18.
  יש גם את FONE (ל"ת)
  MOSES 11/02/2018 13:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 17.
  ראיתי שאלון פרטנרס ALDW הפסיקה להסחר, האם אני טועה? (ל"ת)
  שאלה לשלמה 10/02/2018 21:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אתה צודק, אבל
  שלמה גרינברג 11/02/2018 10:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם אתה עוקב אחרי החברה אז ידוע לך שדלק ארה"ב (DK ) כבר ממזמן משתלטת על אלון והשבוע סיימה לפי 0.49 דולר למניה
  סגור
 • 0.49 מנית דלק USA לא דולר אם איני טועה (ל"ת)
  איתי 13/02/2018 17:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • צודק (ל"ת)
  שלמה גרינברג 14/02/2018 08:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 16.
  מה אתה אומר על השורט שפתחה ברידג'ווטר על אירופה? (ל"ת)
  שאלה לשלמה 10/02/2018 21:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • מה אני אומר?
  שלמה גרינברג 11/02/2018 10:48
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שברידג'ווטר שלשה השורט על מניות אירופאיות לא על אירופה. הם מגדילים שורטים על חברות כמו טוטאל וכמה בנקים. זה המקצוע שלהם.
  סגור
 • 15.
  שברון אקסון רוייאל דאטש
  אביעד 10/02/2018 17:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  התיקון הקטן האחרון הכה די יפה בחברות הענק הללו.זכור לי שאתה עוקב בעיקר אחרי שברון, מעבר קצר (ראשוני) על המספרים/מכפילים מראה שדווקא אקסון מתומחרת זול יותר ו.. Rds עם דיב' מפנק. מה דעתך שלמה? תודה ושבוע טוב
  סגור
 • rds פורסמה כתבה גדולה עליהם ב fortune האחרון
  גגל לכתבה 11/02/2018 11:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  Inside Oil Giant Shell's Race to Remake Itself For a Low-Price World January 24, 2018
  סגור
 • אכן עוקב אחרי שברון, אבל
  שלמה גרינברג 11/02/2018 10:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תמחור במצבי זעזוע אינו רציני
  סגור
 • תמחור ברגעי זעזעוע הוא הכי מעניין
  קפטן 11/02/2018 16:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ששברון נסחרת ב140$ היא לא מעניינתשיש זעזוע והיא יורדת ל100 זה יותר מעניין למרות שכמו שכותב הפוסט צייןגם לדעתי כרגע אקסון אטרקטיבית יותר
  סגור
 • 14.
  צק פוינט
  טובי 09/02/2018 18:56
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מאז הדוח שהיה די בינוני, המניה של צק פוינט יורדת לא מעט. האם לדעתך שלמה הירידות קשורות לדוח או לפאניקה הכללית או גם וגם ? והאם עדיין כלכלית לטווח הארוך ? תודה
  סגור
 • איני מסכים שהדו"ח היה "די בינוני"
  שלמה גרינברג 11/02/2018 10:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  המכירות, הרווח התפעולי והנקי עלו יפה. המניה ירדה אמנם משיא של 119 מה שמביא אותה להערכה כלכלית יותר, זה הכול. דעתי לא השתנתה
  סגור
 • תודה (ל"ת)
  טובי 11/02/2018 16:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אסור להמליץ - אבל פקח עיין על פורסקאוט הישראלית שהונפקה
  סימול FSCT 11/02/2018 14:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שהונפקה באוקטובר 2017. אין מה להשוות כמובן לצקפויינט - אבל יכולה להיות תבלון נחמד. [ההיי-טק הישראלי חוזר לוול סטריט: פורסקאוט רוצה שווי של יותר ממיליארד דולר 03.10.2017 פורסקאוט אינה מחליפה פתרונות אבטחה שקיימים ברשת, אלא מקשרת ביניהם, כמו חמ"ל. על פי החברה, הטכנולוגיה שפיתחה יודעת לעבוד עם 70 מוצרי אבטחה שונים — לקרוא מהם מידע, להסיק מסקנות, ובהתאם לכללים שקבע מנהל האבטחה, גם לפעול. מסיבה זו, החברה בנויה מצוותים עם מומחיות למוצרי אבטחה מסוימים — צוות שמתמחה בסיסקו, צוות שמכיר היטב את הפיירוול של צ'ק פוינט וכדומה. היכולת של הטכנולוגיה "לראות" כל חיבור וכל מכשיר קצה שקשור לרשת הארגונית, מסייעת לכך שניהול הרשת כולה מאובטח יותר וקל לשליטה. במחצית הראשונה של 2017 הסתכמו הכנסות החברה ב–90 מיליון דולר, עלייה של 30% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה.]
  סגור
 • 13.
  איי בי אם
  יעקב 09/02/2018 18:08
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שלום שלמה.. אשמח לכמה מילים על ibm קצת נשארה מאחור בשנים האחרונות (ובצדק) כמניות fang טסו להן. אבל האם לדעתך ibm לא מהמובילות בענן ובתחומים נוספים?האם לדעתך מחירה כלכלי יותר מהפאנגובנוסף 4% דיבידנד... תודה על דעתך שלמה
  סגור
 • נא לחפש, עשיתי לאחרונה כתבה על החברה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 11/02/2018 10:59
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 12.
  יש גורם פונדמטליסטי - נגמר הכסף הזול. (ל"ת)
  Q 09/02/2018 16:17
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • זה פשוט לא נכון (ל"ת)
  שלמה גרינברג 09/02/2018 16:46
  הגב לתגובה זו
  9 0
  סגור
 • 11.
  דוח טבע
  משקיע מתחיל 09/02/2018 14:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה, שוב תודה על טור מעשיר. התייחסת לא מזמן אני יודע, אבל בכל זאת יש לך איזו מילה להגיד על הדוח שהציגה טבע? שבת שלום.
  סגור
 • עוד לא עברתי על הדו"ח (ל"ת)
  שלמה גרינברג 09/02/2018 15:31
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • טבע
  לרון 10/02/2018 11:14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא צריך דוחות עם 32 מיליארד חוב זו פשיטת רגל מוחלטת
  סגור
 • ללרון
  משקיע מתחיל 11/02/2018 15:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש סיבה שאין לך טור.. ניחא שאתה חסר הבנה, אבל להתגאות בזה?
  סגור
 • 10.
  טווח ארוך
  לרון 09/02/2018 11:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אינה המלצה כי המשקיע שירוויח יברח לרוב כמו גם זה שיפסיד
  סגור
 • דבר בשם עצמך.
  ארז 09/02/2018 15:12
  הגב לתגובה זו
  8 0
  היחיד שי"יברח" הוא ישראל ישראלי, וגברת כהן מחדרה, שבורחים בפניקה בירידות ונכנסים כשהכל בשמיים. הולכים על חברות ענק, משחררים בעליות את הרווחים ומחזיקים חזק בירידות.
  סגור
 • ממש
  לרון 10/02/2018 11:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אין פאניקה בעולם רק השניים מישראל המניעיםבורסות
  סגור
 • 9.
  מטבע העתיד מחלק לכם 10$ חינם!
  דביר 09/02/2018 10:32
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מטבע העתיד מחלק 10$ על רישום בלבד, שווה לנסות: http://legtc.me/343511
  סגור
 • 8.
  אני מתחיל לקרוא, ומייד חושד שמדובר בליצן הקשיש גרינברג
  עז-רך ו-תיק 09/02/2018 09:37
  הגב לתגובה זו
  0 11
  אותו ליצן שהצליץ ב-2008 על שורת מניות, שעוד באותו החודש פשטו את הרגל.
  סגור
 • אתה רוצה לספר לנו על אילו מניות מדובר?
  ארז 09/02/2018 15:13
  הגב לתגובה זו
  9 0
  כי עד שלא תביא את הכתבה והוכחה להמלצה אמיתית ממנו (קורא אותו מעל שלוש שנים ולא זכורה לי המלצה ברורה א ח ת) , אתה לא יותר ממשיח שקר.
  סגור
 • תוכל לתת דוגמה אחת (ל"ת)
  שלמה גרינברג 09/02/2018 14:47
  הגב לתגובה זו
  12 0
  סגור
 • 7.
  תיקון אלגו ופאניקה השתלבו יחדיו
  מוסקו 09/02/2018 07:05
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תודה על הכתבה שלמה
  סגור
 • 6.
  עסקת קוואלקום ברודקום
  אבי לא3 09/02/2018 01:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואם אפשר כמה מילים על המושכים בחוטים סביב הניסיון להחיות את העסקה, לפי הדיווח ברויטרס נשמע שיש מצדדים בעסקה מבעלי מניות קוואלקום, האם מדובר בבעלי השפעה משמעותית? והאם הפגישה המתוכננת היא רק בשביל לסמן וי להנל?
  סגור
 • להחיות את העיסקה?
  שלמה גרינברג 09/02/2018 16:50
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לא רק בקוואלקום מצדדים, זו עסקה מאוד הגיונית עסקית
  סגור
 • 5.
  nvda
  אבי לא3 09/02/2018 01:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש מילים רעות על דוחות ניבידיה?
  סגור
 • קודם כל לייק (: (: (:
  אבי3 09/02/2018 14:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דבר שני לגבי השאלה, אני לא שלמה אבל אני כן רוצה להגיד שאני לא רואה שום דבר רע בדוח המהמם שלה (:
  סגור
 • לא (ל"ת)
  שלמה גרינברג 09/02/2018 14:45
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 4.
  למה לדעתך הזהב לא מגן השנה בימים של ירידות חריפות (ל"ת)
  שאלה 08/02/2018 23:11
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • הזהב
  לרון 09/02/2018 11:40
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אינו מגן בתנודות קיצון
  סגור
 • כי זאת לא הקריסה שכולם יודעים שתבוא זה מוקדם מידי. (ל"ת)
  לימור 09/02/2018 10:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • כי בעליית ריבית, הזהב פחות אטרקטיבי
  צ'יקו 09/02/2018 09:40
  הגב לתגובה זו
  0 5
  הזהב אטרקטיבי, שהמטבע ($) לא אטרקטיבי = אינפלצייה לא מבוקרת --- שלמה גרינברג הוא ליצן, קשיש חרטטן, שמי שמקשיב ל"עצות" שלו - סיכוי טוב שיפשוט את הרגל
  סגור
 • וב 2000, 2008 "הגן"?
  שלמה גרינברג 09/02/2018 09:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הזהב ממזמן כבר אינו הגנה בפני משברים בשוק המניות הסברתי מדוע זה כך, לדעתי, בהרחבה מספר פעמים
  סגור
 • תוכל בבקשה להפנות למאמר שלך בנושא (ל"ת)
  קובו 11/02/2018 23:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  מולסון קורס
  יקיר 08/02/2018 22:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יצרנית משקאות רצינית. יורדת מתחת 75$.. אשמח אם מכיר את החברה לכמה מילים עליה. תודה על המאמר
  סגור
 • מומלצת
  חזי 09/02/2018 12:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הייניקן
  סגור
 • tap
  לרון 09/02/2018 11:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  היתה מומלצת בשער 50 היום פחות
  סגור
 • TAP
  שלמה גרינברג 09/02/2018 09:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מכיר היטב ובגדול 2 סיבות. הראשונה העליות שקדמו לירידות והשניה יש מגמת ירידה בתחום בשנה האחרונה גם BUD ירדה
  סגור
 • תודה רבה שלמה (ל"ת)
  יקיר 09/02/2018 15:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • גגל לכתבה של שלמה על התחום מ 12/2016
  בירות 08/02/2018 23:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  המניה הענקית שצללה 26% תוך חודשיים וחצי, מה קרה שם - והאם נוצרה הזדמנות? פרשן וול סטריט של Bizportal על הסקטור שנחשב "חסין למשבר כלכלי" - והמניות הבולטות בו שלמה גרינברג | 10/12/2016
  סגור
 • 2.
  אבן קיסר
  פיני 08/02/2018 19:58
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אבן קיסר סיימה את המשפט עם כפר גלעדי. ההכנסות עלו והריווחיות ירדה.המניה ירדה מהשיא ב2015 ב50%.מה דעתך שלמה על החברה והמניה המחיר סביב 20$ נראה די כלכלי?? תודה רבה
  סגור
 • מסוכנת
  לרון 09/02/2018 11:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ותנודתית ביתא גבוהה לעשירים או אמיצים ראה סודה סטרים בתחילת דרכה
  סגור
 • כתבתי ארוכות, אולי אכתוב שוב בקרוב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 09/02/2018 09:30
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  מניית ed נמצאת בירידה
  אלון 08/02/2018 19:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה תודה על נוקיה. בזמנו כתבת לא מעט על ed. לאחרונה חלה ירידה במכירות ובמחיר. אבל הbalance sheet נראה לא רע. והדיב' תכף 4% ונראה יציב. מה דעתך על המתרחש בחברה? תודה
  סגור
 • ed
  לרון 09/02/2018 11:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מניה טובה ובטח בירידות
  סגור
 • Consolidated Edison
  שלמה גרינברג 09/02/2018 09:37
  הגב לתגובה זו
  3 0
  מה שקורה בכול חברות השירותים מסוגה (שהיא מהמובחרות) ההכנסות יורדות (לא המכירות) בגלל הירידה במחירי הגז והנפט מאידך החברה מתייעלת, עולה ברווחיות התפעולית וברווח הנקי. הירידות הן תוצאה של העליות החדות עד סוף 2017
  סגור
 • Thanks for the reply (ל"ת)
  אלון 09/02/2018 15:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות