ברקע להתייעלות, האם נוצרה הזדמנות השקעה בטבע?

לאחר שאיבדה למעלה מ-80% מערכה, פרשן וול סטריט של Bizportal על ההתרחשויות בטבע
|
(37)

11 אנליסטים עדכנו הערכותיהם לגבי טבע +2.93% טבע 4,560 +2.93% טבע בסיס:4,430 פתיחה:4,475 גבוה:4,585 נמוך:4,455 תמורה:126,103,995 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מאז תחילת החודש ואף אחד מהם לא המליץ לקנות את המניה. סליחה, בית ההשקעות Susquehanna Bancshares נתן לחברה המלצת "Positive" אבל רק לאחר שהוריד את מחיר היעד מ-20 ל-14 דולר. במילים אחרות, לאחר שהמניה איבדה למעלה מ-80% מערכה מאז אוגוסט 2015 וכחודש לאחר שהמנכ"ל החדש, קאר שולץ נכנס לתפקידו, קהיליית האנליסטים עדיין אינה יודעת כיצד להעריך את החברה, ממתינים לשולץ.

כרגיל בימים אלו, הכותרות הן סנסציוניות שבאות למשוך את עין הקורא ולשפר הרייטינג. המסקנה של הכתבות מהשבוע האחרון שדנו בפיטורים הגדולים בארץ, היתה בין היתר, שהיכולת של טבע "לקצץ על באמת" בישראל, נמוכה מאוד אם בכלל אפשרית. הבעיה בישראל אינה רק עסקית/כלכלית היא, כפי ששלי יחימוביץ' טוענת, "מהווה פיגוע המוני" וברובה בכלל לא מעשית. הכותבים לא מאמינים שטבע תפגע ביכולות החדשנות שלה, המו"פ בישראל וגם באפשרויות לגייס כסף בשלב הנוכחי. טבע גם אינה יכולה לתמרן בין מוצרים רווחיים יותר לרווחיים פחות או לשנות עלויות ייצור במדינות אחרות.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

טבע, אם לסכם הכתוב בשבוע האחרון, נמצאת במצב של מילכוד-22. האנליסטים רואים תמונה דומה ולכן כולם ב Hold. מדוע אין המלצות "מכירה"? כי כרגע, על סמך הקונצנזוס, טבע אמורה להרוויח 2.84 דולר למניה ב-2018 ולמרות שזו ירידה חדה לעומת ה-3.8 שעדיין צופים ל-2017 זה עדיין מכפיל מגוחך לחברה עם פוטנציאל גדול ועם אדם ברמתו של שולץ אז "נותנים צ'אנס למר שולץ".

אתמול הודיע המנכ"ל שולץ על סדרה של צעדים מידיים כהקדמה לתכנית ההבראה שיגיש בדצמבר. הצעדים, שכוללים איחוד הפעילות העסקית (גנריקה, תרופות מיוחדות והשאר) וחלוקה לאזורים גיאוגרפיים במקום למוצרים, איחוד פעילות המו"פ תחת ניהולה של ד"ר Hafrun Fridriksdottir שניהלה את המו"פ באלרגן והקמת מנהלה שתפקח ותתאם את הפעילויות ובניהולו של ד"ר Sven Dethlefs מנכ"ל חברת הפארמה/ביו טכנולוגיה הגרמנית AWD pharma. מנהל הכספים הקבוע יהיה Mike McClellan וצפויים עוד 3 מינויים, כולם אנשים רציניים ביותר, והמעניין שאין ישראלי אחד ביניהם. 3 מנהלים יעזבו מיידית, ביניהם הפרופסור מיכאל היידן ששימש מנהל הפתוח.

"נתמקד בבניית ערכים יציבים", אמר שולץ, "ואנחנו עובדים על תכנית רה ארגון מפורטת שתצא באמצע דצמבר... הדבר החשוב הוא לייצב את הרווח התפעולי ותזרים המזומנים של החברה וזאת על מנת לשפר המצב הפיננסי. בעוד אנו ממוקדים על השיפור בטווח הקצר נמשיך לשרת הלקוחות ברמת האיכות הגבוהה...". השוק אהב את הדברים והמניה הגיבה בעצמה אבל מוטב להמתין לפרסום התכנית כולה.

אלי הורוביץ ז"ל, האיש שהפך את טבע לחברה המובילה גלובלית בתחום הגנרי, שבניגוד לכל המומחים תמך בחטיבת המוצרים המיוחדים (הקופאקסון תחילה) ולסיפור הצלחה מהגדולים שידעה וול סטריט בין 1987 ל-2010 (ובעיקר לא בגלל התחום הגנרי) אמר לנו פעם בניו יורק, "ההצלחה שלי בטבע היא שעשיתי זאת למרות שהחברה בישראל" ואז, ערב ההנפקה ב-1987, החברה אכן הייתה ברובה בישראל. אבל מאז השתנה המבנה הגיאוגרפי של החברה וגם ההנהלה ש"האחריות" למצבה של טבע היום החלה בגללה ובגלל מועצת המנהלים שלה (וכבר כתבנו על כך במאמר לבנו של הורוביץ בזמנו).

יחד עם זאת אנחנו לא מסכימים שכדי להינצל טבע חייבת לעזוב את ישראל (אם הייתה צריכה "לעזוב את ישראל כדי להינצל" אז טאור, אמדוקס, נייס ומלאנוקס היו צריכות לעזוב ממזמן) כדי להינצל צריכה טבע מנהל טוב, נקודה.

מה הביא את טבע הלום? בשנה וחצי לאחר שעזב מר הורוביץ את טבע הפסידה המניה  כ-45% מערכה אבל בתוך כ-4 שנים מאז, בקיץ 2015 חזרה המניה ושברה את שיא כל הזמנים שלה. היא הגיעה לשיא על התקוות שנוצרו בעקבות מדיניות אגרסיבית של רכישות, הירידה בחשש מאובדן ההכנסות מהקופקסון והעליות הכלליות בשוק, במיוחד במניות התרופות (השוו בבקשה התנהגות ה-S&P מול סל התרופות XLV באותן 4 שנים). אבל היא לא הגיעה לשיא בגלל איכות התוצאות העסקיות. למעשה, בין 2012 ל-2015 , 4 שנים בהן עלתה המניה בקרוב ל-80%, ירדו המכירות ב-2.96%, הרווח התפעולי ירד ב-17%, הרווח הנקי (ללא הוצאות מיוחדות) ירד ב-16.9% והרווח למניה עלה ב-18.1% אבל רק בגלל הירידה החדה בתשלומי מס ב-2012 וב-2015.

המניה סיימה את 2015 על שער של 65.5 דולר, עלייה של כ-86% מסוף 2011 ועל סמך נתוני 2015 (שהתפרסמו כמובן רק מאוחר יותר והחלו להפיל המניה) היא נסחרה אז במכפיל היסטורי של כ-22 פעם. מאז סוף 2015 נפלה המניה בקרוב ל-80%. חשוב לציין שמכירות הקופקסון לא ירדו באותן שנים, הם עלו למעשה עד 2015 וב-2016 דרכו במקום. חובות החברה, שב-2012 הגיעו לסך כולל של 10.24 מיליארד (4.28 חוב קצר ו-10.24 חוב ארוך) ירדו למעשה לסך של 9.9 מיליארד (1.6 ו-8.3 בהתאמה) ב-2015.

לא המכירות גרמו לנפילת המניה במהלך 2016 אלא 2 "אירועים" אחרים. החשש מירידת מחירי התרופות בכלל והגנריות בפרט (בהשפעת המועמדים לנשיאות) לצד העלייה הדרסטית בחוב. החוב הכולל הגיע בסוף 2016 (בעקבות רכישת  החטיבה של אלרגן) ל-35.8 מיליארד (3.3 ו-32.5 בהתאמה), כ-260% מעל 2015. עוד בטרם החלו נתוני 2015 להתפרסם הבינו רבים שהמניה מוערכת גבוה מאוד. כלומר, כל מה שהיה צריך על מנת לגרום לירידות היו הודעות שיכניסו חששות והן באו והרבה.

ראשית הפחד מהפגיעה במחירי התרופות, במיוחד בארה"ב, שהחל עוד במהלך הפריימריז לבחירות בארה"ב ובהשראת המועמדים לנשיאות. פחד זה החזיר לתמונה גם את החשש מהקופאקסון ובמיוחד לאחר שבית המשפט האמריקאי התחיל לאשר לתרופות מתחרות להיכנס. הדברים הללו העלו על השולחן את בעיית הצמיחה האנמית במכירות ושורה של אי עמידה בקונצנזוס האנליסטים במהלך 2016 תרמה גם היא לדיכאון.

בקיץ 2016 נודע על מכירות מסיביות של כמה מוסדיים ענקיים, כמו דיוויד טפר ופאולסון, וזה, לצד העובדה שהחברה תפקדה בקיץ ללא מנכ"ל. זרה מלח על הפצעים. שורה של תביעות במספר מדינות לצד הנמכת התחזיות לאחר הרבעון האחרון וחששות מקיצוץ בדיבידנד (שכרגע עומד על תשואה של 6.86%) "עזרו" להביא המניה למחירה הנוכחי. על כל הנ"ל הוסיפו את  חגיגות התקשורת על הדם שכבר נשפך והרי לכם "סיבה למסיבה".

מהן העובדות? טבע סיימה את הרבעון השלישי של 2017 עם מכירות, רווח תפעולי ונקי של 5.61 מיליארד, 378 מיליון ו-595 מיליון בהתאמה ורווח למניה של 85 סנט. החוב לסוף ספטמבר, עמד על 34.7 מיליארד (2.73 מהחוב לשנה הקרובה) ובקופה 705 מיליון (זה מה שלאור ההנחיות החדשות מפחיד רבים). לפי ההנחיות שפרסמה החברה בתחילת החודש היא תסיים את 2017 עם מכירות "בין 22.2 ל-22.3 מיליארד ורווח למניה "בין 3.77 ל-3.87 דולר" ותייצר תזרים מזומנים חיוב של "בין 3.15 ל-3.3 מיליארד דולרים".

נכון לרגע זה מכירות הקופקסון, למרות הירידה, עדיין חזקות (העתיד הבינוני תלוי הרבה בהצלחת מאיילאן בתרופה המאושרת שלה), מכירות הגנריקה עדיין חלשות בצפון אמריקה כאשר התרופות המיוחדות האחרות ממשיכות לעלות. בהתכנסות האחרונה השתתף לראשונה המנכ"ל החדש שולץ שאין שום ספק שמכיר היטב את תחומי עיסוקה של טבע ואת יכולותיה, על הבעיות. האיש קנה לעצמו שם עולמי בתחומי  הגנריקה ומוצרי רפואה מיוחדים (specialty drugs) ולאחר שילמד את טבע מקרוב, כך אמר, יבצע את שצריך לבצע.

מניית טבע בחודשים האחרונים:

הערכה לעתיד: בעולם נורמאלי ובמצב דברים נורמלי אם לוקחים בחשבון את יכולותיו המוכחות של המנכ"ל החדש, ההתייצבות שאנחנו צופים במחירי התרופות הגנריות, ההתדרדרות המתונה שתימשך בהכנסות מהקופקסון לצד עליות בהכנסות מתרופות מיוחדות אחרות ואישורי גנריקה נוספים (לטבע עדיין הצנרת העמוסה ביותר בתחום זה) ובחישוב מצב המאזן של החברה טבע מוערכת כרגע מתחת לערכה העסקי ולבטח מתחת לפוטנציאל שלה. יותר מכך, עם תכנית התייעלות מתאימה היא תוכל לבלוע ולהפעיל בהצלחה ולמרות ההתחייבויות, את חטיבת הגנריקה של אלרג'ן.

אבל המצב בהחלט אינו נורמאלי, בטוח לא בוול סטריט ובטוח לא אל מול הלחץ התקשורתי הגדול שימשיך ללחוץ. נתחיל בכך שיש כאן מצב דומה להפליא למצבה של GE, גם מבחינת ההתנהגות בשתי החברות וגם מבחינת התנהגות המשקיעים וגם בעובדה שמדובר בשתי חברות שמוכרות ומרוויחות עם פוטנציאל גדול והנהלות שאכזבו. ההנהלות של שתי החברות בצעו פעולות פיננסיות משמעותיות מבלי להבין למעשה  כיצד הפעולות הללו ישפיעו על מצב החברה ומה שלא פחות חשוב, ללא שקיפות (וזה בלשון המעטה).

בשני המקרים זו אשמתם הישירה של המנכ"ל, החטיבה הפיננסית של החברה ולא פחות הדירקטוריון שאו נרדמו בשמירה או לא הבינו את משמעות הדברים. ההבדל היחיד, בין 2 החברות. בסיכוי להוצאת העגלות מהבוץ הוא ביכולת להפעיל את תכנית ההבראה (שבשני המקרים עדיין לא ברורה). אין שום ספק שבמקרה של GE יוכל המנכ"ל החדש לבצע תכנית הבראה אבל במקרה של טבע אין הביטחון הזה. בשני המקרים יצטרכו המנכ"לים להעביר תכנית שתאומץ ע"י מועצת המנהלים ושתתקבל בברכה ע"י בעלי המניות מה שאומר קיצוץ מסיבי בעלויות, פיטורי עובדים, התייעלות ובחינת העסקה האחרונה (בייקר יוז במקרה GE והחטיבה של אלרג'ן במקרה של טבע) לצורך ביטולה או קיומה כאשר כל החלטה משמעותית לגורל החברות ושינויים בהנהלה.

ב-GE התמונה מתחילה להתבהר ובין השאר הודיע המנכ"ל שיצמצם הדירקטוריון בחצי ושכנע חברי דירקטוריון לרכוש למעלה מ-10 מיליון מניות במהלך השבועיים האחרונים (כי החזרת אמון המשקיעים בחברה היא בעלת חשיבות עליונה). האם יוכל מר שולץ לבצע צעדים דומים? בישראל, להבדיל מארה"ב  ישנה המעורבות הפוליטית ואין דרך שיצליח לבצע תכנית מלאה מבלי לפגוע במערכת הישראלית של טבע. אם יאפשרו לשולץ לבצע תכנית הבראה (מהסוג שביצע בעבר) אין לנו ספק שטבע יכולה לחזור לגדולתה אבל בין  לחץ הרשויות של רמת חובב, ירושלים, כפר סבא, פתח תקווה לבין הצורך לצמצם ולהחליף את רוב חברי הדירקטוריון (לדעתנו לצמצם ללא יותר משבעה, מתוך ה-14 כרגע, ולהחליף את רובם) קשה לנו להאמין ששולץ יחזיק מעמד אפילו עם השכר שמובטח לו (שאינו גבוה למקרה שיצליח).

נסכם כך, מוקדם עדיין, למשקיע הסולידי, להיכנס ל-TEVA. למשקיע שמאמין שהתעשייה הגנרית תחזור לשגשג יש את הסל GNRX שבו טבע כרגע משוקללת ב-4.26%. הסל הונפק בתחילת 2016 כאשר נראה היה שהגנריקה ממריאה ואו אז הגיע מסע הבחירות ומאז התדרדר. בשלושת החודשים האחרונים עלה הסל בכ-17% בגלל שיש רבים, אנחנו ביניהם, שלא מאמינים שהתחום הגנרי ייפגע.
 
** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל **

תגובות לכתבה(37):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 22.
  זה הזמן לקנות מניות טבע חברים, למינימום רבעון!
  שי 14/12/2017 09:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה הזמן לקנות מניות טבע חברים, למינימום רבעון!
  סגור
 • 21.
  האתר החדש פח אשפה
  תמיד היה 03/12/2017 08:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עד שכותבים תגובה איפרש מוחק הכול.
  סגור
 • 20.
  האם כדאי להשקיע בתעודות סל המשקיעות בבנקים בארה"ב?
  מאיר 02/12/2017 18:27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאור האישור הראשוני להצעת טראמפ בענין המיסוי?
  סגור
 • אסור להמליץ
  בחיאת זומזום 03/12/2017 09:45
  הגב לתגובה זו
  2 0
  מה הבעיה לנסח שאלה מתחכמת - כמו האם רפורמת המס שעברה אתמול בסנט חיובית לתחום הבנקאות
  סגור
 • 19.
  טבע חתול מת
  גוגו חלסטרה 02/12/2017 13:31
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שוק חשמלי מקפיץ, גם חתול מת (עם אובליגו של 35B$, וסיווג אג"ח זבל - הרווחיות (מכפיל) חשובה אבל קודם כל תזרים מזומנים חיובי...)
  סגור
 • טען עוד
 • בחזרה לגאפ שלה
  ההתייעלות תעלה אותה 03/12/2017 17:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ואם ישראל תתערב כאילו שיש לה מניית זהב בטבע אז אל תופתע אם בעלי המניות יתבעו את המדינה.
  סגור
 • 18.
  השיא 72.3$
  היה 01/12/2017 10:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמו שנידמה לי שכתבת פעם ולא כמו שכתבת היום בבקשה
  סגור
 • 17.
  השטתחות עקום תשואות האג"ח.
  רפי 30/11/2017 16:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם תוכל להתייחס לנתון זה . הסטורית לפני כל מיתון נצפתה השטתחות של עקום זה. בהינתן שעקום זה נמצא מתחילת השנה במהלך השטתחות מתמשך האם אתה רואה בו נורה אדומה לגבי עתיד השוק. או שמא הכלים "שעבדו" פעם לא רלוונטים לכלכלה החדשה.. תודה
  סגור
 • 16.
  שולץ האיום יפיל על הכבשים (משקיעים) גיוס (דילול)
  סמי 30/11/2017 16:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכי גדול שיצליח - וינקנק אותם על העצם (העיקר להוריד חוב).
  סגור
 • טבע לא במצב כל כך קשה
  אל תבנה על דילול 03/12/2017 17:57
  הגב לתגובה זו
  2 0
  ההתייעלות תספיק על מנת להחזיר אותה לשיא שלה.
  סגור
 • 15.
  חברות עוקבות ביטקווין
  מירב 30/11/2017 15:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ישנן חברות שעוקבות/מושפעות מעליית או ירידת המטבעות הוירטואליים, מצאתי שתיים בולטות כאלו, MARA - RIOT שתיהן מושפעות ישירות מהביטקווין, האם יש משהו נוסף מעניין בהם, או שלא?
  סגור
 • 14.
  שלמה - לא הצלחתי למצוא סיבה מספקת לירידה בSOXX.
  דגן 30/11/2017 14:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  (מעל 5%....) בכל האתרים שמתייחסים אליה מדברים "טכנית", על המספרים, ולא על הסיבה. אולי אתה יודע מה הסיבה? תודה מראש.
  סגור
 • ירד? אחרי כאלו עליות? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 30/11/2017 15:42
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 13.
  שהמנכ"לים וחברי הדירקטוריון ישקיעו בבאר שהם שותים ממנה (ל"ת)
  לא אנחנו 30/11/2017 09:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 12.
  לשלמה - מטבעות וירטואלים
  רועה צאן 29/11/2017 23:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה ממתינים בקוצר רוח לשמוע את דעתך על המטבעות הוירטואלים. כיצד אתה רואה את ההתפתחות שלהם. ולקבל הסבר בשפה מספיק ברורה כדי להבין מה המשמעות שלהם.
  סגור
 • מטבעות וירטואלים
  שלמה גרינברג 30/11/2017 10:50
  הגב לתגובה זו
  2 0
  יש 64 כאלו והביטקוין לקבוע דעה? בלתי אפשרי
  סגור
 • 11.
  לדעתי (לגבי טבע)
  אבי3 29/11/2017 16:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  טבע תוציא הרבה הודעות ״טובות״ בשביל לעלות את מחיר המנייה נניח ל20 ואז הם יעשו הנפקה בשביל לגייס כמה מילארדי דולרים נניח במחיר 15(עדיין גביע ממחיר ההגעה של שולץ) ומשם כבר נראה מה יקרה
  סגור
 • 10.
  ביטקוין
  א 29/11/2017 13:23
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אתה יכול לעשות כתבה על ביטקוין?
  סגור
 • 9.
  יש לך הרבה טעויות בכתבה
  אנונימי 29/11/2017 08:27
  הגב לתגובה זו
  3 1
  יש לך הרבה נקודות לגבי טבע שלא ציינת. סתם לכתוב הכול נאמר ונכתב זו פרשנות אישית . תברת טבע זו חברת תרופות לא מכוניות אין מה להשוואות בין שני הסקטורים . שנית טבע שינתה כיוון עם המנכ"ל החדש . בדירקטריון נשארו 4 חברים . יש צנרת תרופות של 600 תרופות בשנתיים הקרובות . יש תוכנית התייעלות שתחסוך מליארדים . המחירים של הגנריקה יתייצבו לבסוף . טבע תחתוך בכול מה שלא צריך בפיזור הגלובלי שלה ותהפוך לחברה בינונית אבל עם יותר הכנסות ומיקוד בפלחי שוק ותרופות שמביאים הכנסות . הקופקסון ימשיך להימכר ההשקות החדשות בשנת 2018 יכסו את מרווחי הקופקסון בהרבה יותר התרופות החדשות יביאו לטבע לשורת הרווח הנקי עד שנת 2020 מיליארדי דולרים בשנה . טבע עומדת בדרישות החוב ויש הסכם עם בעלי החוב . חוב טבע 75% אג"ח עד שנת 2046 השאר מזומן . אל תשכח זו חברת תרופה רווחית אוכלוסיית העולם ומזדקנת כלומר תוחלת החיים יותר ארוכה גדלה וגם המחלות לצערנו . יש עוד נקודות חשובות שלא ציינת אבל אנליסיטים ופרשנים כולם טעו לגבי טבע . גם איפה ואיך לא חזיתם את משבר 2008 ? שנה דיסקט שלמה טבע הולכת לדרך חדשה .
  סגור
 • טעויות?? בוא ונראה
  שלמה גרינברג 29/11/2017 11:00
  הגב לתגובה זו
  6 1
  1. היכן ראית השוואה לחברת מכוניות? 2. בדירקטוריון לא נשארו 4 חברים 3. טבע עדיין לא שינתה כיוון, נמתין לתכנית באמצע החודש 4. ציינת שלטבע צנרת התרופות הגדולה ביותר בתחום הגנרי 5. כל זה, " יש צנרת תרופות של 600 תרופות בשנתיים הקרובות . יש תוכנית התייעלות שתחסוך מליארדים . המחירים של הגנריקה יתייצבו לבסוף . טבע תחתוך בכול מה שלא צריך בפיזור הגלובלי שלה ותהפוך לחברה בינונית אבל עם יותר הכנסות ומיקוד בפלחי שוק ותרופות שמביאים הכנסות . הקופקסון ימשיך להימכר ההשקות החדשות בשנת 2018 יכסו את מרווחי הקופקסון בהרבה יותר התרופות" נכתב במפורש בכתבה. 6. ציינתי במפורש שהחוב פתיר 7. כתבתי שטבע חברה רווחית וכתבתי שהגנריקה תתייצב 8. ציינתי במפורש שהאנליסטים טעו לגבי שאר השטויות אין לי תגובה. אז בפעם הבאה, לפני שאתה מגיב, תקרא הכתבה
  סגור
 • פאני ובאני
  ממש כמו בהצגה 01/12/2017 10:58
  הגב לתגובה זו
  3 2
  ויכוח מוזר משני הכיוונים של שני זקנים מי תוקע יותר זקנות בנות 94 בבי אבות
  סגור
 • כמה הערות ברשותך
  dw 29/11/2017 09:57
  הגב לתגובה זו
  1 1
  שלמה מסתכל על הטווח הקצר אבל זה פחות מעניין. ב 2017 החברה צפויה לעשות פחות מ 4$ למניה, שנת 2018 צפויה להיות שנת שפל עם 2.80$ אבל... מ 2019 חוזרים לצמוח ועוברים את ה 3$ למניה. לנייר ב 14$ זה מכפיל 5 וזה די זול. אם וכאשר השוק ישתכנע שאכן מייצבים את החברה ושאכן הצמיחה חוזרת מ 2019 והילך הנייר יעוף למעלה להערכתי. אז גם לא תהיה בעיה לבצע גיוס אקוויטי מסויים. אני מקווה שרק 1-2B$ (כשלן בלווטניק כנראה מוכן לבלוע זאת לבדו, אבל הוא לא יהיה היחיד) ולא 10B$ (שמצד אחד ידלל אותנו משמעותית אך מצד שני יוריד דרמטית את היקף החוב). הסיבה לשפל ב 2018 היא ירידה צפויה במוצר הקופקסון, ומנגד תחילת עלייה במוצר האוסטדו (ראשית הנטינגטון ובהמשך דיסקינזיה) ואח"כ המיגרנה. שים לב-המיגרנה כנראה לא תגיע לשוק לפני סוף 2018, ולכן רואים צמיחה רק מ 2019 והילך (שזה מחר בבוקר לבתי השקעות שיצאו מהנייר, אבל רוצים לקבל אישוש לתחזית זו מהמנכל החדש). רק כדי שנבין במה מדובר - האוסטדו התחיל למכור ברבעון האחרון, כ 6M$. ברבעון הבא הצפי מעל 30M$ (כלומר תוך רבעון עוברים את קמהדע או מזור) וב 2018 הצפי הוא ל 180M$ (כפול מקמהדע)
  סגור
 • מסתכל על הזמן הקצר?
  שלמה גרינברג 29/11/2017 14:13
  הגב לתגובה זו
  4 0
  לאחר שתקרא הכתבה אגיב ואם אתה יודע את כול מה שכתבת אז למה שלא תקנה ותתעשר?
  סגור
 • 8.
  טבע=7$
  משקיע 29/11/2017 06:49
  הגב לתגובה זו
  2 1
  הדוח הבא יהיה קטסטרופה
  סגור
 • 7.
  אפשר את דעתך על mnkd בבקשה
  אבני 29/11/2017 00:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם המוצר איכותי ונאם לדעתך תצליח לחדור לשוק?
  סגור
 • נתתי דעתי מספר פעמים (ל"ת)
  שלמה גרינברג 29/11/2017 14:14
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 6.
  אנליסטים בשקל, ימליצו לכם לקנות את הביטקויין ולמכור את
  מומו 28/11/2017 21:07
  הגב לתגובה זו
  2 0
  טבע. כך מתנהג עדר.
  סגור
 • 5.
  קרל שולץ
  ברקו 28/11/2017 18:27
  הגב לתגובה זו
  3 0
  יש לי הסתייגות מניתוח האנליסטים על טבע צריך לזכור שטבע מנסה לשווק את תרופת המיגרנה נגד כאבי הראש דבר שיכניס לה הון כי הרבה מאוד סובלים ממיגרנה של כאבי ראש ואם התרופה שקיבלה כבר אישור תיכנס לשוק אז הסיכוי של טבע עולה מאוד בשווק וברווח על התרופה הזו והיא רק אחת יש עוד תרופות בצנרת שממתינות לאישור סופי אז לא להיבהל יש לטבע עוד מה להציע בשוק ואין להספיד אותה
  סגור
 • התר על הפנים להחזיר את קדמותו הישן (ל"ת)
  דוד 28/11/2017 19:20
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 4.
  דצמבר הקרוב
  אייל 28/11/2017 18:24
  הגב לתגובה זו
  8 3
  הולך להיות חזק בטבע...עומדת לקבל שלושה אישורים חזקים...ובאמצע דצמבר נראה את התוכנית המפורטת של שולץ
  סגור
 • וגם מרץ
  אחת שיודעת 29/11/2017 21:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הולכים להיות לפחות שני סבבים של פיטורי ענק - בדצמבר השנה ובמרץ בשנה הבאה
  סגור
 • 3.
  אנליסטים שקרנים!
  גדי 28/11/2017 18:18
  הגב לתגובה זו
  4 0
  שיקרו לנו ומכרו כשטבע היתה בשיא! עכשיו מבלפים שזה מסוכן. מה הכי גרוע: תיפול 30%? אח"כ תעלה תוך 6-8 רבעונים פי שלוש ותחילו להלל אותה...ככה דרכם. אוספים סחורה במשך רבעון או שתים, מריצים אותה ע"י המלצות ומוכרים חלק או הכל לקראת השיא...
  סגור
 • זה עצוב כמה שאתה צודק.
  אסף 29/11/2017 14:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המנגנון הזה של המלצות סובל מאותם הבעיות של המשקיע הממוצע. כאשר שווי של נכס עולה כולם משבחים וממליצים להיכנס כדי לא לפספס וכשהשווי יורד הם ממהרים לשפוך דם ברחובות.
  סגור
 • 2.
  כל עוד פוליטיקאים נוסח יחימוביץ מתערבים יהיה רע. ככה
  מעורבות פוליטית 28/11/2017 17:34
  הגב לתגובה זו
  6 2
  הרסו את הגז וכיל וטבע. פוליטיקאים הרסניים שלא מבינים כלום ועם מטומטם זה שילוב קטלני
  סגור
 • יחימוביץ' היא בולשביקית מהזן הפרימיטיבי,
  דגן 30/11/2017 14:38
  הגב לתגובה זו
  4 0
  אבל זה לא הפריע לה לתמוך במועמד כמו גבאי, המוערך ב50 מליון שקל.
  סגור
 • לשלי יחימוביץ אני לא אצביע בשבילך אף פעם את לא תתערבי
  אמנון 28/11/2017 18:56
  הגב לתגובה זו
  6 2
  לא תתערבי בטבע למרות שבעבר תמכתי במפלגה היום בגלל ההתלהמות שלך המפלגה הפסידה ואני בטוח שאני לא היחידי אז לאט לאט הכל ירד לטימיון נב עברתי ללפיד בגללך
  סגור
 • 1.
  טבע עולה כעת בניגוד לכל ההמלצות השליליות
  יוסי 28/11/2017 17:33
  הגב לתגובה זו
  6 1
  טבע אמנם חברה יציבה בעלת חוב עתק, אבל עדיין שווה יותר מ-16 מיליארד דולר כפי היא כעת. המנכ"ל חייב לעשות סדר ארגוני על מנת שהעסק לא ייצא משליטה.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות