תבדקו (עכשיו) את הפנסיה שלכם

המומחה הפנסיוני של Bizportal עם כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שהשנה עם מסתיימת
|
(1)

כרגיל וכמו בכל סוף שנה, הטור הבא יזכיר לכם את הדברים שצריכים להספיק ולסיים לפני שהשנה מסתיימת. והשנה בנוסף לטיפים הרגילים, גם שתי הוראות שנכנסו לתוקף בתחילת 2017 ומחייבות את בעלי העסקים שבינינו לבדוק ולראות כי הם עומדים במגבלות אותן קבע החוק.

קופות פיצויים מרכזיות

במסגרת מגמת חיסול קופות הפיצויים המרכזיות הוציאו רשויות המס הוראות כיצד לטפל ביתרות קיימות בקופות מרכזיות. כחלק מההוראה חייבים בעלי העסקים בינינו שברשותם קופה מרכזית לבדוק את היתרה הקיימת בקופה ולפעול בהתאם להוראות. אי פעולה לפי ההוראות עלולה לגרום לפסילת ההוצאה השוטפת לפיצויים.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

פנסיית חובה לעצמאים

החל מהשנה מחויבים גם העצמאים שבינינו בחובת הפקדה לפנסיה. חובת ההפקדה עומדת על 4.45% מהכנסה עד מחצית השכר הממוצע במשק ו-12.55% מההכנסה מעל ועד השכר הממוצע במשק.

כך לדוגמא עצמאי שהכנסתו למס עמדה על 80 אלף שקל יחויב בהפקדה שנתית של 5,340 שקל או כ-445 שקל לחודש. חשוב לזכור כי ישנם עצמאים שפטורים מחובת ההפקדה עקב גיל או התחלת פעילות. מי שלא יפקיד? צפוי לקנס.

הגדלת הטבות המס לעצמאים

בעקבות רפורמת הפנסיה לעצמאים הוגדלה תקרת הזיכוי לעצמאים ב-0.5%. עצמאי יכול להפקיד היום עד 16.5% מהכנסתו לפנסיה, כפוף לתקרת הכנסה בסך של כ-206,400 שקל לשנה ולקבל על הפקדתו ניכוי וזיכוי. מדובר על הטבת מס שיכולה להגיע לעיתים גם ל-40% ויותר מסך ההפקדה.

קרן השתלמות לעצמאים

עצמאי יכול להפקיד עד 4.5% מהכנסתו, כפוף לתקרה של 260,000 שקל, ולקבל על הפקדתו ניכוי ממס.

השנה בוטלה חובת הפקדת 2.5% הראשונים מהנטו בכדי להיות זכאי להטבת המס אך עדין קיימת לעתים כדאיות בהפקדת מלוא ה-7% לצורך קבלת מלוא התקרה לפטור השני שקיים בקרן ההשתלמות - פטור ממס רווח הון. מי שלא מפקיד עד סוף השנה מפסיד כמובן את הטבת המס.

שכירים

ניתן לבצע הפקדה כעמית עצמאי על שכר שאינו מבוטח ולקבל הטבה של ניכוי וזיכוי ולהגדיל את החיסכון הפנסיוני והכיסויים הביטוחים. ההטבה מוגבלת למי ששכרו המבוטח אינו עולה על 21,500 שקל.

גמלאים

גמלאים שנולדו לפני 1948 וברשותם פוליסת חסכון בחברת ביטוח זכאים להטבה של ניכוי מס רווח הון על פי סעיף 125ד לפקודת מס ההכנסה (זכאי להטבת המס מי שנולד קודם ל-1.1.1948). ההטבה עומדת על כ-13,300 שקל ליחיד וכ-16,300 שקל לזוג. קבלת ההטבה מחייבת ביצוע מכירה רעיונית טרום סוף השנה.

כל מי שמעוניין לחסוך

לזכור כי תקרת ההפקדה השנתית לקופת גמל להשקעה עומדת על 70,000 שקל. מי שלא ניצל את התקרה השנתית ומעוניין לעשות זאת זה הזמן.

** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ במוצר פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני ו/או המלצה לביצוע פעולותו/  או יעוץ במוצר פיננסי ו/ או שיווק פיננסי ו /או ייעוץ מס/ ו/ או יעוץ פיננסי ו/ או יעוץ משפטי ו/או יעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות ו /או הקופות המוזכרים לעילו/או קיים להם אינטרס כלכלי במוצרים האמורים ו/או נמצאים בקשרים עסקים עם החברות המוזכרות ו /או נותנים שרותים כמוזכר במאמר זה.**

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אם רוצים שתשלמו קנס על אי הפקדה לפנסיה
  אלון 01/12/2017 00:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כנראה שזה ממש לא כדאי
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות