מה אומרת לנו עונת הדו"חות בוול סטריט - על כיוון שוק המניות?

משה אוזקרגוז, אנליסט מניות בבנק דיסקונט, מתייחס לעונת הדו"חות בוול סטריט ואומר - יש עליית מדרגה ברמתה סיכון
 | 
(1)
מניות
עונת הדוחות של חברות הדאו ג'ונס קרובה לסיום. מרבית החברות (27 מתוך 30) דיווחו על רווחים מצרפיים שעקפו את התחזיות ב-4%, אך פספסו בשורת ההכנסות ב-2%. לכאורה תוצאות סבירות, אולם במונחי צמיחה למעשה הרווחים ירדו ביחס לרבעון המקביל אשתקד ב-3%, בצל החולשה ברווחי חברות הפיננסים והטכנולוגיה, שמשקלם במדד מסתכם ב-23% ו-11% בהתאמה.

ההאטה בצמיחת הרווחים וצמיחה חלשה מהצפוי (0.1%) במשק האמריקני ב-Q1, בולמים את מגמת העליות במדדים העיקריים, אך מחזקים את הרוטציה ממניות צמיחה לערך.

מתחילת 2014, מדד הדאו ג'ונס מרחף מעל רמת 16 אלף הנקודות, ולמרות שיא קטן (16,580 נק') ב-30 לאפריל, התוצאות האחרונות של רווחי החברות וביצועי המשק האמריקני אינן מספיקות בכדי לייצר את האופטימיות הנדרשת למהלך משמעותי כלפיי מעלה.

יחד עם זאת, דווקא בשל ההאטה בקצב הצמיחה, מניות הבלו צ'יפ בלטו לטובה (1%+) לעומת מדדי צמיחה כמו ראסל 2000 ונאסד"ק שירדו ב-4.8% ו 2.3% מתח' השנה, בהתאמה. מדד הדאו ג'ונס צפוי לנוע בטווח הקצר בין רמת התמיכה ב-16 אלף נקודות עם קריצה ל-17 אלף נקודות.

רמת התמיכה ב-16 אלף נקודות החזיקה מעמד כבר פעמיים מתחילת השנה, לכן אנו מעריכים כי זו צפויה לשמש אזור תמיכה חשוב גם בחודשים הקרובים. להערכתנו, תמחור המכפילים הנוכחי (15) והתחזית לשיפור ברווחים ברבעונים הבאים, תומכים ברמת המחירים הנוכחית. סקטור האנרגיה מתחזק. רווחי ענקיות האנרגיה המשולבות צפויים להשתפר, חברות הקידוחים והולכת נפט וגז מובילות את העליות.

שנת 2014 נפתחה בירידות חזקות בענף האנרגיה, שבשיאם (פברואר) הגיעו ל-7.5%- על רקע חששות מצמיחה גלובלית מוגבלת בהובלת ההאטה בסין. אולם מתברר, שדווקא צד הביקוש לנפט וגז השתפר, ואילו צד ההיצע הפך מסובך עוד יותר על רקע המתיחות הנמשכת במזה"ת (50% מעתודות הנפט בעולם) והמשבר המסתבך בין אוקראינה לרוסיה (10% מעתודות הנפט בעולם) שהפך לשיחת היום של מנהיגי העולם ואירופה בפרט.

מגמת העליות בענף האנרגיה צפויה להימשך
המהפך בין פברואר למאי הזניק את מניות הענף ב-13% הישר מהמקום לפני אחרון למקום השני ביחס ל-9 ענפי העל. עלייה זו נתמכה בשיפור של רווחי חברות האנרגיה במדד S&P 500, שעקפו את התחזיות ב-9%. אנו מעריכים כי מחירי הנפט והגז צפויים להמשיך ולנוע מעלה בהדרגה, ובכך לתמוך בשיפור רווחיות הענף וכן ברמות הנוכחיות של ענף האנרגיה ולמעלה מכך.

לסיכום, אין ספק שתמונת המצב הפכה לפחות בהירה, ורמת הסיכון בשוק המניות עלתה. בינתיים, העלייה ברמת הסיכון מתבטאת בירידת תשואות מחודשת של אג"ח ממשלת ארה"ב, בביצועי יתר של ענפי ביקוש קשיח כמו תשתיות, אנרגיה ובריאות וברוטציה הברורה ממניות צמיחה לערך.

באופן מפתיע, מדד הפחד "VIX" נותר מרוסן ברמה של 14 נק', מה שמצביע על כך שלפחות בטווח קצר המשקיעים מאופקים ואינם נבהלים מסימני ההאטה. אנו מעריכים שמאפיינים אלו ממשיכים לתמוך בהעדפת המשקיעים למניות ערך וענפי דיבידנד וכן למדדי בנצ'מרק כמו דאו ג'ונס.

דבר נוסף, הטור "מנתחים את הדאו", המתפרסם אחת לשבועיים, חוגג החודש יום הולדת שנה. אנו מקווים שהצלחנו לעניין אתכם ומקווים לעשות זאת גם בעתיד, כל טוב לכל קוראי Bizportal.

הערות ואזהרות כלליות מטעם בנק דיסקונט לישראל בע"מ:
"הניתוח הכלול בסקירה זו הינו למטרת אינפורמציה בלבד ואין לראות בו המלצה, תחליף לייעוץ אישי המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם או הזמנה לייעוץ כאמור או הצעה להחזיק/לקנות/למכור ני"ע או נכסים פיננסיים או התחייבות של בנק דיסקונט לישראל בע"מ (להלן: "הבנק") לייעץ ללקוחותיו בהתאם לאמור בו. הניתוח מתפרסם בהתבסס, בין היתר, על נתונים ומידע גלויים לציבור שהונחו כמהימנים מבלי שנבדקו עצמאית, העשויים להיות חסרים, בלתי מדויקים, בלתי מעודכנים ואינם מתיימרים להוות ניתוח מלא של כלל הנושאים המפורטים בה או להחליף את שיקול דעתו העצמאי של הקורא. הדעות המובאות בסקירה מייצגות את עמדת מחבריה והן אינן זהות בהכרח לעמדת יועצי ההשקעות בבנק. הדעות האמורות נכונות ליום פרסומן לראשונה והן יכולות להשתנות בכל עת ללא הצורך בהודעה מוקדמת. עשוי להיות למחברי הסקירה ו/או לבנק עניין אישי בנושא הסקירה. הבנק וכל חברה קשורה אליו ו/או בעלי מניותיו ו/או עובדיו ו/או מי מטעמו אינם לא יהיו אחראים לכל אי דיוק, שגיאה או כל פגם אחר בסקירה זו, לרבות ביחס לנתונים ו/או לכל נזק, ישיר או עקיף, שייגרם, אם ייגרם, כתוצאה מהסתמכות על סקירה זו, ואינם יכולים לערוב או להיות אחראים למהימנות המידע המפורט. הבנק ו/או חברות הבנות שלו ו/או החברות הקשורות עוסקות, בין היתר בניהול תיקי השקעות, מסחר בניירות ערך, ביצוע עסקאות בבורסה ובפעילות בנקאית לסוגיה, ועשויים להחזיק ו/או לבצע, בין היתר, עסקאות בנייר הערך ו/או נכסים פיננסיים הנזכרים בסקירה זו, ככל שנזכרים, בהתאם או שלא בהתאם לאמור בה. תיתכן אפשרות שבסקירה נפלו שיבושי הגהה, ניסוח, טעויות, אי דיוקים וכו' למרות שהבנק נוקט באמצעים ככל יכולתו למונעם.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  סוף סוף כתבה מועילה
  סוף סוף 09/05/2014 13:56
  הגב לתגובה זו
  2 0
  נמאס מכל הכתבות על טעויות הקלדה של סוחרים או חדשות מפעל הפיס . תנו כתבות כאילה שמוסיפות ידע לסוחר
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות